Як провести інтернет в автомобіль

Сьогодні багатьох цікавить, як провести інтернет по Wi-Fi в автомобіль. Може бути багато причин для того, щоб встановити роутер для точки доступу Wi-Fi в машину. Починаючи від модної нині тенденції надавати доступ до всесвітньої павутини в громадському транспорті або в таксі в якості маркетингового ходу і додаткового сервісу, закінчуючи забезпеченням якісного зв’язку тим, кому інтернет необхідний по роботі.

Доступ до інтернету з автомобіля

У сучасному світі глобальна мережа потрібна в будь-якому місці, авто не виняток

Навіщо?

Основна перевага такого способу перед мобільним інтернетом в смартфоні — можливість перекидати великі обсяги даних. Так як в автомобілі можуть бути кілька пасажирів, що виходять в мережу, то єдина високошвидкісна точка доступу стане більш кращою. Wi-Fi-роутер в машині дає зручності, подібні до тих, які з’являються у власників смартфонів без мобільного інтернету, коли вони приходять додому — їх гаджет відразу «пожвавлюється» завдяки тому, що виходить в онлайн. Особливо ці переваги відчують пасажири при тривалих поїздках, що підніме якість сервісу перевізника на більш високий рівень.

Трішки історії

У Сполучених Штатах вперше виникла ідея підключення авто до інтернету. У 2009 році виробники автомобілів компанії Chrysler почали постачати свої машини спеціальним обладнанням, що забезпечує зв’язок із Всесвітньою павутиною через Wi-Fi-роутер. Дана можливість реалізовувалася підключенням додаткової опції Uconnect Web, і пропускна здатність з’єднання була на рівні 400-800 Кбіт / с при радіусі дії Wi-Fi близько 30 метрів. Пізніше концерн General Motors почав утилізувати подібні рішення в Кадиллаках. А в даний час можливість забезпечити свою машину інтернетом є у кожного автовласника, а не тільки за допомогою замовлення додаткової опції в автосалоні.

Вихід в інтернет з будь-якої точки

Для користування глобальною мережею не обов’язково модифікувати машину

Зараз автономна точка доступу Wi-Fi — одна з найпопулярніших опцій в нових автомобілях, причому досить недешева. З технічної точки зору, реалізація Wi-Fi-зони в машині — завдання нескладне. В автомобілях з встановленої Інформаційно-розважально Системою (ІРС) з GPS це зробити також не складе труднощів.

Огляд рішень для реалізації Wi-Fi в машині

способи підключення

Є кілька способів створити точку доступу Wi-Fi в автомобілі:

  • Смартфон як роутера;
  • 3G / 4G-роутер з Wi-Fi;
  • Wi-Fi-модуль для ІРС з навігатором;
  • Планшет з зовнішнім 3G-модемом (як Wi-Fi-роутер);
  • Готова автомобільна Wi-Fi-система.

Способи підключення до мережі

вибір провайдера

Вибір обладнання — це половина завдання. Також потрібно визначитися з провайдером. Порада: вибирайте великих провайдерів. Завдяки максимально широкому покриттю, можна бути впевненим, що де б ви не їздили, зв’язок через Wi-Fi в машині буде стабільною.

вибір тарифу

Вибір тарифів досить широкий — починаючи від мінімальних до безлімітних. Якщо виходити з того, що ви вирішили створити комфортний доступ до всесвітньої павутини в машині, є сенс придивитися до безлімітного тарифу. Тим більше якщо будуть скачиваться великі обсяги інформації або відтворюється потокове відео. Але якщо потрібно просто забезпечити наявність Wi-Fi в машині — обмежтеся базовим тарифом. В такому випадку є сенс скористатися хитрощами на основі смартфона або планшета в якості роутера. Якщо потрібно підключити інтернет для створення комфортних умов під час рідкісних тривалих поїздок, є розцінок виключно в день використання.

Вибір серед тарифів від провайдера

Варіанти технічної реалізації підключення

Смартфон як роутера

Найпростіший і дешевий спосіб провести Wi-Fi в машину — це використання смартфона в якості роутера. У переважної більшості гаджетів є функція роздачі інтернету по Wi-Fi. Її сенс у тому, що сигнал, одержуваний телефоном від оператора, перетворюється в Wi-Fi-сигнал, за допомогою якого через вказаний девайс інші пристрої можуть виходити в глобальну мережу. Нестачі два: швидкий витрата батареї і обмеження по швидкості, встановлені смартфоном. Потрібно вивчити характеристики вашого апарату і зіставити їх з тарифним планом, і якщо вони вас влаштовують, це найдоступніший спосіб. А для запобігання швидкого витрати заряду акумулятора можна підключити телефон до прикурювача.

Роздача Wi-Fi з мобільного девайса

3G-модем / Wi-Fi-роутер

Деякі моделі 3G-роутерів мають вбудований модуль Wi-Fi. Фактично те ж саме, що і у гаджета, але винесено в окремий корпус і має більш високі технічні характеристики. Модем має свій акумулятором, що дозволяє йому працювати протягом декількох годин, що начебто і добре, але при тривалому використанні прикурювач доведеться-таки задіяти. Є моделі роутерів, спеціально призначені для підключення до прикурювача. Є можливість підключення декількох пристроїв, що важливо (докладніше про їх кількість дивіться в документації до пристрою). Радіус дії зазначених маршрутизаторів — кілька десятків метрів. Також у цих пристроїв є роз’єм для підключення зовнішньої автомобільної антени.

Перевага — найвища заявлена ​​швидкість обміну даними, але на практиці це далеко не завжди так. Оператори зв’язку та девелопери роутерів вказують швидкість доступу до самого модему. Потрібно враховувати обмеження гаджетів, підключених до такого джерела, а також той факт, що швидкість потоку пропорційно ділиться між усіма пристроями-клієнтами.

Реальна швидкість інтернету буде набагато нижче передбачуваної, враховуйте це при прийнятті рішення про вибір способу підключення. Також швидкість інтернету в русі буде трохи нижче, ніж під час зупинки автомобіля. Зазвичай це близько 1-2 Мбіт / с. Цього цілком достатньо для відеозв’язку по Skype, перегляду відео і скачування музики. Але враховуйте, що для HD-формату відео, звичайно, це не так добре підходить, як домашній інтернет.

Крім перерахованого вище, враховуйте, що фактично ви не обмежені машиною при утилізації зазначеного маршрутизатора, його можна експлуатувати як горезвісний «Wi-Fi в кишені» — з усіма його перевагами і недоліками. Компактно і зручно. Як правило, такі роутери прошиті провайдером, і не потрібно морочитися з настройками. З управління ви будете користуватися виключно кнопкою включення / вимикання — адже зазвичай, крім неї і USB-роз’єму, в зазначених модемів нічого немає.

Wi-Fi-модуль для ІРС з навігатором

Деякі автомобілі оснащені ІРС — Інформаційно-розважально Системою, що включає в себе екран навігатора і радіо-модуль для з’єднання з оператором зв’язку через SIM-карту. Можна заплатити до 1000 $ за те, щоб ця ІРС була з функцією Wi-Fi в якості опції. Але можна і самостійно підключити модуль з Wi-Fi-роутером, що обійдеться в рази дешевше.

Система з WI-FI модулем

Планшет з зовнішнім 3G-модемом як Wi-Fi-роутер

Досить практичний спосіб полягає у використанні девайса (який можна утилізувати також як якусь подобу ІРС) з підключеним до нього зовнішнім USB-модемом без Wi-Fi-модуля, вартість якого нижче, ніж з модулем. Є маршрутизатори двох стандартів, що відрізняються швидкістю: стандарт Rev A має граничну швидкість 3,1 Мб / сек, а Rev B обмежений 14,7 Мбіт / сек. Також можна відносно легко змінити оператора, змінивши модем. В якості точки доступу експлуатується Wi-Fi-модуль планшета, подібно до того, як лунає інтернет зі смартфона, використовуючи ту ж функцію.

Планшет з підключеним 3G-модемом

Також можна замінити цю зв’язку планшет-модем просто окремим стареньким гаджетом, щоб не навантажувати основний, якщо ви вважаєте незручним використання свого основного телефону в якості роутера.

Готова автомобільна Wi-Fi-система

У деяких метрополітенах і в багатьох автобусах встановлено обладнання, що дозволяє підключатися до Wi-Fi прямо в салоні. Таке обладнання дозволяє одночасно вловлювати сигнали 3G, 4G від різних операторів і навіть Wi-Fi від вільних точок доступу, автоматично перемикаючись між ними і видаючи максимальну стабільну швидкість. Це рішення відрізняється високою якістю зв’язку і високою вартістю. Така система складається з невеликого модему і зовнішньої антени для високої якості зв’язку.

Wi-Fi приймач в автомобілі

Деякі нові автомобілі оснащені Wi-Fi-системою, дія якої полягає в тому, що досить просто під’єднати 3G / 4G модем в USB-вхід на центральній панелі, і вбудований роутер перетворює сигнал в Wi-Fi.

висновок

Фактично суть підключення інтернету через Wi-Fi в машині полягає в комбінації джерела мобільного інтернету з Wi-Fi-модулем. При цьому вам потрібно вибрати оптимальний варіант по співвідношенню ціна / якість, враховуючи, що неминучим є те, що за якість і зручність потрібно доплачувати. Але що стосується можливості комбінувати різні варіанти, у випадку з організацією точки доступу Wi-Fi в автомобілі ви можете заощадити суттєві кошти, якщо трохи вислухайте суть справи. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector