Як прошити або перепрошити телефон, смартфон і планшет Xiaomi

Коли ви купуєте смартфон або планшет, зазвичай в ньому вже є прошивка (Firmware) з певною версією ОС, але це не завжди зручно. І справа навіть не в встановлених функціях. У багатьох аксесуарах від Xiaomi відсутня підтримка російської мови, і навіть якщо вона є, то переклад може бути неточним або неповним. Крім того, в Firmware часто присутні непотрібні опції і додатки, які не можна видалити або що ще гірше, гаджет іноді гальмує, зависає, не розкриває деякі програми. Але з цими проблемами легко впоратися — якщо вас не влаштовує заводська прошивка Xiaomi Mi5 або інших девайсів цього виробника, то її можна оновити або змінити.

Існують офіційні і кастомниє (Custom) Firmware. Кастомниє збірки створюються користувачами, іноді вони набагато краще заводських ОС. Яке програмне забезпечення вибрати — залежить від вас.

Смартфон Xiaomi Mi5

Де шукати прошивки?

Величезна кількість Firmware є на сайті 4pda. Там можна знайти прошивку під будь-які потреби, в тому числі глобальну або російськомовну. До кожної ОС є опис зі скріншотами і докладна інструкція. Ви відразу зможете зрозуміти, як виглядає інтерфейс системи, і які у неї функції.

Існує спеціалізований сервіс з офіційними Firmware для Xiaomi — proxiaom. Там є новини, огляди, статті, додатки. Вибирайте тільки ту ОС, яка підходить для вашого телефону або планшета. Якщо поставите Firmware, яка розроблялася для іншої моделі, то з гаджетом виникнуть проблеми. Також прошивку можна знайти на офіційному сайті Miui.

Що значить «Заблокований завантажувач»?

Bootloader (або «Завантажувач») контролює процес запуску операційної системи. Це аналог комп’ютерної BIOS. Якщо пошкоджені системні файли, завантажувач дозволить активувати режим відновлення і скинути гаджет до налаштувань за замовчуванням.

В останніх моделях Xiaomi Bootloader заблокований. Це означає, що перепрошити пристрій стандартними методами не вийде. Компанія-виробник ставить подібне обмеження, щоб на девайси не завантажувати додаткове програмне забезпечення, а користувалися системою, яка спеціально розроблена для цього гаджета.

Інтернет-магазини часто ставлять свою прошивку. Вона може бути наповнена марним рекламним ПО або працювати нестабільно. Заблокований завантажувач не дає завантажити на Xiaomi-пристрій несумісну ОС.

Але у цього захисного механізму є і мінуси. Якщо вас чимось не влаштовує заводська Firmware, то її не можна буде змінити, а доведеться шукати обхідні шляхи.

Можна спробувати прибрати обмеження, подавши офіційний запит в компанію Xiaomi. Однак це не завжди спрацьовує.

Дізнатися, заблокований у вас завантажувач, можна так:

 1. Вимкніть девайс.
 2. Одночасно затисніть кнопку збільшення гучності і включення. Комбінація може бути й інший. Це залежить від моделі. В інструкції зазначено, які кнопки треба натискати.
 3. Якщо включиться кастомний Recovery, значить, перепрошивка Xiaomi Mi5 і інших моделей можлива. Recovery — це режим налагодження. Ви його дізнаєтеся по кнопках «Install», «Wipe», «Backup», «Restore».

  Xiaomi - Recovery mode

  Якщо ви бачите такий екран, значить, завантажувач не заблокований

 4. Якщо телефон перезавантажився в режим Fastboot, це означає, що завантажувач заблокований. В такому випадку теж можна встановити нову ОС, але доведеться обходити обмеження, і якщо щось піде не так, відновити девайс буде вкрай складно.

перед прошивкою

Перед тим як перепрошити Xiaomi Mi5 або будь-яку іншу модель, зробіть наступне:

 • Спробуйте повністю зарядити гаджет, щоб акумулятор не сів під час перевстановлення ОС.
 • Зробіть резервну копію інформації з телефону або планшета. Збережіть на іншому носії або в мережевому сховище контакти, повідомлення, sms, замітки, фото, відео та інші важливі дані.
 • Встановіть на комп’ютер драйвера для девайса. Вони повинні бути в комплекті поставки смартфона або планшета. Також їх можна завантажити в Інтернеті, але в більшості випадків вони ставляться автоматично при підключенні телефону до комп’ютера.
 • Знайдіть в мережі і завантажте утиліту під назвою «adb». Це універсальна програма, яка дозволяє управляти Android-пристроями з ПК. Вона може знадобитися, щоб прошити Xiaomi. Помістіть папку з нею в корінь системного диска. У шляху до каталогу не повинно бути російських букв або прогалин (вийде C: \ adb).
 • Заздалегідь скачайте Firmware, яка підходить для моделі вашого телефону. У назві мультимовної ОС з підтримкою кирилиці має бути слово «Global» (означає «глобальна»).
 • Увімкніть на мобільному пристрої налагодження по USB. Для цього пройдіть в настройки і кілька разів тапніте по пункту з версією ОС. Після цього в параметрах стане доступний режим «Для розробників». Там і буде потрібна опція.
 • Повинен бути в наявності USB-кабель для підключення Xiaomi до комп’ютера.

Xiaomi USB підключення

Для оновлення прошивки підключіть пристрій до комп’ютера

Прошивка з MiFlash

Щоб прошити гаджет, треба знайти в Інтернеті і завантажити програму MiFlash, але ось встановити її на ПК не так просто. Для цього слід тимчасово заборонити перевірку цифрових підписів драйверів.

 1. Перейдіть в Пуск — Програми — Стандартні.
 2. Клацніть правою кнопкою миші на «Командний рядок», а в списку виберіть «Від імені адміністратора».
 3. Введіть по черзі «bcdedit.exe / set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS» і «bcdedit.exe / set TESTSIGNING ON» без лапок. Після кожної команди натискайте Enter.
  Відключення перевірки цифрових підписів драйверів
 4. Перезавантажте комп’ютер. Повинно з’явитися сповіщення, що система функціонує в тестовому режимі.
 5. Запустіть MiFlash. ОС буде періодично попереджати про те, що у програми немає цифрових підписів. Підтверджуйте, що згодні на установку.
 6. Не міняйте налаштування ініціалізації. У шляху до директорії з утилітою не повинно бути російських символів або пробілів. Використовуйте в назвах каталогів тільки латиницю.
 7. Щоб вийти з тестового режиму, в командному рядку надрукуйте «bcdedit.exe / set TESTSIGNING OFF». Потім перезавантажте ПК.
 8. Для установки adb також треба відключати перевірку цифрових підписів драйверів.

Після цього можна завантажувати прошивку.

 1. Розпакуйте її в корінь системного диска. У назві директорії також повинні бути тільки латинські букви.
 2. Вимкніть телефон.
 3. Підключіть його до ПК через USB-порт.
 4. Затисніть на девайсе кнопки збільшення звуку і включення. Тримайте їх, поки не активується recovery або fastboot. Для Xiaomi Mi5 і моделей із заблокованим загрузчиком цей спосіб не підходить. У них треба переходити в режим EDL.
 5. Запустіть MiFlash. Програма повинна автоматично визначити, що гаджет підключений до комп’ютера. Щоб оновити відомості, клікніть на «Refresh».
 6. Натисніть «Browse». Вкажіть шлях до папки, в якій знаходиться прошивка.
 7. Клацніть на кнопку «Flash». Після завершення встановлення.
  MiFlash - оновити прошивку
 8. Відключіть телефон і включіть його. При першому запуску завантаження системи може зайняти тривалий час.

Прошивка через EDL

Щоб поставити глобальну прошивку Xiaomi Mi5, треба перевести девайс в режим EDL. Це також актуально для пристроїв із заблокованим загрузчиком.

 1. Вимкніть гаджет.
 2. Затисніть одночасно кнопки додавання гучності і включення. Утримуйте їх, поки не з’явиться заєць у вушанці, який лагодить робота Android. Це своєрідний логотип Fastboot.
  Xiaomi - Fastboot mode
 3. Підключіть пристрій до ПК.
 4. Запустіть MiFlash. У програмі повинен відобразитися підключений телефон.
 5. Зайдіть в директорію adb.
 6. Затисніть клавішу Shift і клацніть правою кнопкою миші в будь-якому вільному місці папки (там, де немає файлів і каталогів).
 7. У контекстному меню виберіть «Відкрити вікно команд».
 8. Напишіть «fastboot devices» і натисніть. З’явиться серійний номер гаджета. Якщо він не з’явився, значить, неправильно встановлені драйвери Xiaomi.
 9. Введіть команду «fastboot oem edl» і натисніть Enter. Екран смартфона згасне. Це означає, що він перейшов в режим EDL.
 10. Комп’ютер сповістить про виявлення нового пристрою і самостійно оновить драйвера для нього. Дочекайтеся закінчення процесу.
 11. У MiFlash натисніть «Refresh». Інформація про підключеному пристрої зміниться.
 12. Тепер можете встановлювати Firmware.

Прошивка Xiaomi із заблокованим загрузчиком, якщо немає EDL

Ось як прошити Xiaomi Mi5 на глобальну прошивку, якщо на девайсі не працює EDL:

 1. Повторіть кроки 1-9, описані в попередньому розділі. Якщо при переході в EDL з’явився напис «FAILED», це означає, що цей режим заблокований.
 2. Знайдіть і скачайте утиліту Unlock_edl.
 3. Розпакуйте її в системному диску. У назвах повинні бути тільки англійські символи.
 4. Підключіть телефон в режимі fastboot.
 5. Затисніть Shift, клацніть правою кнопкою на папку Unlock_edl і виберіть «Відкрити вікно команд».
 6. Введіть послідовно команди «fastboot devices», «fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn», «fastboot reboot-bootloader», «fastboot oem edl». Після кожної натискайте Enter. Повинен запуститися edl-режим.
 7. Можете встановлювати прошивку.

Якщо є якісь проблеми з девайсом, то краще завантажити спочатку заводську Firmware (китайську). Так будуть відновлені всі системні файли і режими, а потім вже можна використовувати багатомовну ОС.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector