Як працювати з дисковими просторами в Windows

421421-raid-levels-explained1.jpg

У Windows 8 з’явилася ще одна можливість зберігання інформації, яка називається дисковий простір. Його суть в тому, що можна об’єднати кілька дисків разом з різними алгоритмами, тобто по суті можна створити програмний RAID-масив.

Всього є кілька типів дискових просторів:

  • Простий тип — кілька дисків об’єднуються в один логічний диск, ніякого захисту від втрати інформації немає.
  • Двостороннє дзеркало — дані дублюються на два диска, при виході з ладу одного з них інформація не втрачається.
  • Тристороння дзеркало — принцип роботи як у двосторонньої, тільки потрібно вже 5 дисків, і при виході з ладу будь-яких 2 інформація не втрачається.
  • Парність — дисковий простір з перевіркою контрольних даних. Потрібно не менше 3 дисків і інформація не губиться при збої одного з них, при цьому вільного простору більше, ніж при використанні дзеркал.

Для створення дискового простору потрібно зайти в пункт з такою самою назвою в Панелі управління і натиснути на «Створити новий пул або дисковий простір»:

Снімок.PNG

Після цього буде запропоновано вибрати диски, які будуть об’єднані в пул (це повинні бути як мінімум два фізичних диска, підключених по USB, SATA або SAS). Далі потрібно буде вибрати тип дискового простору і його обсяг (важливий момент — вся інформація з цих дисків буде видалена). Все, після цього дисковий простір буде відображатися в провіднику як звичайний диск, і з ним будуть доступні всі ті ж дії.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector