Як підключити телевізор до інтернету

вступ

Протягом останніх декількох десятиліть, центром сімейного дозвілля був телевізор. Колись каналів було зовсім мало, і дивитися по ним було практично нічого. Поступово технології поліпшувалися, з’являлися нові стандарти, кількість каналів збільшувалося, удосконалювалися характеристики. Громіздкі телевізори з електронно-променевою трубкою змінилися тоненькими плазмовими панелями.

Підключення телевізора до інтернету

Телевізор може виконувати набагато більше функцій, ніж здавалося

Паралельно з усім цим активно розвивався інтернет, і телебачення в звичному своєму вигляді стало відходити на другий план. Все більше людей стали черпати інформацію і дивитися фільми онлайн. Таким чином, виникла потреба щось кардинально міняти в телевізійній індустрії. І одним з таких змін стало винахід розумного телебачення — Smart TV.

За великим рахунком, з його впровадженням, користування телевізором вийшло за рамки перегляду телеканалів. Велике число сучасних моделей має або порт для проводового інтернету, або Wi-Fi-модуль. Тепер можна виходити в інтернет, дивитися фільми, відеоролики і навіть телеканали. З’являються різні сервіси, що дозволяють отримувати весь контент з мережі.

Багато користувачів, купивши таку модель, не знають про її мережевих можливостях. Тому розберемо, як підключити телевізор до інтернету. Налаштування відрізняються у різних виробників, але принцип однаковий для всіх.

дротове з’єднання

Підключення за допомогою кабелю вважається найстабільнішим, йому не заважають ніякі перешкоди. Для цього знадобиться власне мережевий кабель і роутер. Єдиним недоліком можна вважати необхідність протягувати кабель через кімнату. Тому, якщо є можливість, розташуйте точку доступу ближче до телевізора.

Підключення кабелю до ТВ

Ethernet-кабель

Автоматичне отримання IP

Зазвичай роутер роздає IP-адреси автоматично. Якщо ви вже користуєтеся їм на ПК, через мережевий кабель зв’яжіть телевізор і роутер, встромивши один кінець в роз’єм телевізора, а протилежний — в LAN-порт точки доступу. Якщо все вдало налагоджено, система сповістить вас про успішне підключення. У виборчих випадках, процедуру слід запустити вручну. Для цього в настройках мережі натисніть «Налаштувати інтернет», і почекайте, поки установки будуть отримані і збережені. Спробуйте дивитися фільми в YouTube, щоб перевірити працездатність.

Ручна настройка з’єднання

Іноді може статися, що підключення не вдалося. Приєднавши мережевий кабель, перейдіть в розділ мережевих налаштувань. На екрані повинні висвітитися отримані від маршрутизатора параметри. Якщо інтернет з ними не функціонує і дивитися фільми не виходить, через веб-інтерфейс роутера в розділі «Фільтрація по MAC-адресу» закріпіть для ТВ постійний IP. В установках ТБ виберіть пункт «вручну», наберіть дані з маршрутизатора. Збережіть налаштування і перевірте працездатність.

PowerLine-адаптери (PLC)

Ви не хочете псувати зовнішній вигляд кімнати після ремонту, а розташувати роутер ближче не виходить? Скористайтеся парою PowerLine-адаптерів. З їх допомогою можна зв’язати телевізор з роутером через електромережу без потреби прокладати кабель через всю кімнату. Вставте один адаптер в розетку і зробите підключення до точки доступу через мережевий кабель. Інший адаптер вставте в другу розетку і з’єднайте його вже з телевізором. Необхідні умови — встромляти безпосередньо в розетку, а не в подовжувач, і щоб між адаптерами не було скоєно підключення ніякого електричного обладнання. З недоліків можна назвати досить високу ціну, середня ціна одного пристрою — не менше 1000 р.

Комплект PowerLine-адаптерів

бездротове підключення

Вбудований Wi-Fi

Смарт-телевізори оснащуються Wi-Fi-модулем. Щоб дивитися фільми онлайн, вам не потрібно буде протягувати кабель, досить розгорнути будинку бездротову мережу Wi-Fi і зробити підключення. Пройдіть в меню ТВ, виберіть пункт «Налаштування мережі». Після запуску майстра настройки, вибираємо «Бездротове підключення», пультом вибираємо Wi-Fi-мережу, вводимо пароль і натискаємо «Підключити». Власне, нічого складного немає, вся процедура займе максимум пару хвилин. Знову ж таки, якщо за деякими обставинами телевізор не зміг підхопити присвоєний IP, введіть його вручну по аналогу, описаного в попередньому пункті.

Крім того, можна зробити підключення до Wi-Fi через WPS. Натисніть кнопочку на роутері, відзначте відповідний пункт в меню телевізора. Вам не доведеться вводити ніякої пароль, мережа буде виявлена ​​автоматично.

Зовнішній Wi-Fi

Більш старі моделі можуть не мати вбудованого Wi-Fi. В такому випадку доведеться докупити зовнішній адаптер. Він стоїть не дуже дорого. Ознайомтеся з характеристиками пристрою, так як далеко не всі моделі здатні функціонувати з усіма телевізорами. Такий Wi-Fi-адаптер схожий на флешку і вставляється в USB-порт телевізора. Після того як система його розпізнає, налаштуйте девайс за аналогією з попереднім пунктом.

Зовнішній Wi-Fi адаптер для ТВ

додатковий роутер

Як підключити телевізор до інтернету, якщо купити Wi-Fi-адаптер не представляється можливим, а основний роутер досить слабкий і до ТВ доходить слабкий сигнал? Можна розгорнути підключення за допомогою допоміжного маршрутизатора. Купіть найдешевшу модель. Основний роутер налагодьте на автоматичне привласнення IP, в установках другого вкажіть «Динамічний IP». Допоміжний роутер буде виступати заодно як підсилювач. Після налаштувань з’єднайте другий Wi-Fi-роутер з ТВ через кабель. Як налагодити його, ви вже знаєте. Після всіх установок дивитися фільми стане зовсім просто.

висновок

Тепер ви обізнані, як підключити телевізор до інтернету. Ми розглянули різні способи. Нічого складного в кожному з них немає. Дивіться за своїми можливостями і особливостям розташування обладнання. Краще і простіше налаштовувати сучасні моделі з вбудованим Wi-Fi.

З огляду на, що перегляд контенту буде споживати багато ресурсів інтернет-каналу, подбайте про тарифний план з високою швидкістю, а також достатньої потужності роутера. Не забудьте правильно розташувати обладнання, щоб ніщо не заважало прийому сигналу. Якщо є можливість, радимо створити підключення через кабель. Це надійний варіант.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector