Як перевірити тип значення в запиті 1С

1С дозволяє значно спростити ведення бухгалтерії або просто управління будь-якою організацією, будь то маленький магазинчик або велике підприємство. Програма представляє собою велику систему з управління базами даних. Щоб не заплутатися у всьому цьому, необхідно вміти виконувати різні найпростіші дії і розуміти суть. Далі ви зрозумієте, як в 1С перевірити тип значення в запиті, а також які вони, взагалі, бувають, а також як їх розрізняти.

Основи 1С: типи значення і їх перевірка

типи значень

1С: Підприємство включило в нові версії спеціальну функцію (платформа 8.2). За допомогою неї можна до будь-яких найменувань, елементів системи даних додавати будь-які особливі параметри. Зроблено це для того, щоб систему було легше редагувати і додавати туди нові елементи. Функція ця якраз і називається «Тип значення».

Насправді це одне з базових понять, яке містить більшість мов програмування. За допомогою його можна проводити класифікацію різних даних. Наприклад: дати, числа, рядки, посилання. Це лише базові класифікації. Їх може бути набагато більше. Скажімо, якщо ви заносите в вашу систему інформацію про міста, можна використовувати: материк, країна, район і т. П.

Перевірка

Перевірити те чи інше поле можна за допомогою мови запитів. А точніше його функції: ТІПЗНАЧЕНІЯ. Тобто, якщо ми хочемо дізнатися, інформацію якого виду містить цікавить осередок, ми повинні скористатися командою.

ТІПЗНАЧЕНІЯ (Значення) = ТИП (Рядок)

На прикладі вище ми визначили, скориставшись командою, найпростіший вид. Інший приклад перевірки запиту:

Якщо ТіпЗнч (Підстава) = Тип ( «ДокументСсилка.ПріходнаяНакладная») Тоді

КонецЕсли

За допомогою оператора ПОСИЛАННЯ можна перевіряти поля посилального виду. Перевірений параметр дозволяє відстежувати, фільтрувати потрібні документи, визначати їх положення, а також рух.

ХозрасчетнийОбороти.Субконто3 ПОСИЛАННЯ Документ.РеалізаціяТоваровУслуг

документи

Самих видів досить багато, користувачі можуть обходитися як початковими, так і вводити свої, щоб удосконалювати інформаційну базу. Ось деякі з них.

ДокументСсилка

ДокументСсилка

 • ДокументСсилка. Застосовується для зручного зберігання посилань на різні об’єкти всередині інших частин системи.
 • ДокументОб’ект — редагування документів.
 • ДокументВиборка — перебирання об’єктів з бази даних.

Крім того, є спеціальні терміни, що характеризують будь-які дані:

 • форма;
 • рядок;
 • булево;
 • число;
 • дата;
 • масив;
 • прапорець;
 • картинка.

Це лише частина з них. Будь-який об’єкт може бути тільки чимось з цього списку. Булево — спеціальний параметр, який приймає два значення: правда чи брехня. Також є спеціальні теги, що дозволяють коригувати запит: коли, де, як, інакше і т. П. Вони задають алгоритм поведінки програми. 1С відрізняє те, що ці слова тут, як і все інше, можна вписувати російською мовою.

Важливо розуміти, що все це буде сприйматися новачками і непрофесіоналами як китайська грамота. Щоб розуміти, про що йде мова і ефективно використовувати 1С, необхідно знати основи програмування. В цілому, перевірити тип в запиті в програмі 1С буде досить легко, в порівнянні з іншими діями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector