Як перевірити стан акумулятора та швидкість процесора в iPhone

21 грудня Apple повідомила, що продуктивність деяких моделей iPhone знижується в залежності від зносу акумуляторної батареї. Користувачі з’ясували, що тактова частота процесора може падати в кілька разів, а все заради того, щоб зберегти автономність на колишньому рівні і запобігти аварійній перезавантаження або вимикання. Через тиждень Apple довелося вибачитися і розповісти, які заходи будуть прийняті: марно боротися з природними хімічними процесами, через які здатність акумуляторів накопичувати енергію після кожного циклу перезарядки трохи падає, проте в 2018 році буде знижена вартість негарантійної заміни батареї в iPhone, а в iOS з’явиться утиліта, яка дозволить дізнатися, чи не час віднести пристрій в ремонт.

Критичним для продуктивності iPhone є зниження номінальної ємності акумулятора більш ніж на 20%. Це відбувається приблизно через 500 циклів перезарядки, тобто через рік або два після покупки смартфона в залежності від того, наскільки часто ви їм користуєтеся і в яких умовах.

Отримати інформацію про стан здоров’я акумулятора і швидкості роботи процесора можна і зараз, але для цього потрібні сторонні рішення. Для початку потрібно порівняти реальну ємність батареї з тієї, що була спочатку. Зазвичай Apple не розкриває, які акумулятори встановлені в її смартфонах, але таку інформацію можна знайти в мережі (наприклад, на нашому сайті).

Перевірка ємності акумулятора

За допомогою USB-тестера

Такий тестер можна за півтори-дві сотні рублів купити на AliExpress та інших подібних сайтах. Висадіть акумулятор до нуля, підключіть через нього смартфон до зарядки і залиште заряджатися до 100%. На екрані тестера буде показано кількість накопиченої акумулятором енергії в міліампер-годинах. Порівняйте це значення з тим, яке повинно бути, і зробіть висновки: якщо залишилося хоча б на 20% менше, акумулятор потрібно міняти.

За допомогою Mac і додатки coconutBattery

Підключіть iPhone до Mac за допомогою кабелю Lightning. Скачайте на свій комп’ютер програмне забезпечення coconutBattery, встановіть його і запустіть. Натисніть на вкладку iOS Device — ви побачите системну інформацію про смартфон, в тому числі показники номінальної та реальної ємності акумулятора. Майте на увазі, що в тому випадку, якщо ви скидали смартфон до заводських налаштувань і відновлювали його, відомості про акумулятор могли збитися, і додаток видасть реальну ємність за номінальну.

За допомогою програми Battery Life

Скачайте на iPhone безкоштовний додаток Battery Life і запустіть його. Воно покаже ступінь зносу акумулятора у відсотках.

У системних настройках

Відкрийте розділ акумулятора в системних настройках смартфона. Якщо в батареї залишилося менше 80% від номінальної ємності, ви побачите попередження про те, що потрібно звернутися в сервісний центр.

Перевірка продуктивності

Дізнатися, знизилася чи продуктивність процесора в смартфоні, можна за допомогою програми CPU DasherX. Ще недавно воно було безкоштовним, а зараз на тлі новин про уповільнення смартфонів розробники вирішили продавати його за 99 центів або 75 рублів.

Встановіть CPU DasherX на смартфон, запустіть додаток і подивіться, з якою тактовою частотою працює процесор. Apple уповільнює тільки кілька останніх моделей iPhone, нормальна частота їх процесора така:

  • iPhone SE — 1800 МГц
  • iPhone 6 — 1400 МГц
  • iPhone 6 Plus — 1400 МГц
  • iPhone 6s — 1800 МГц
  • iPhone 6s Plus — 1800 МГц
  • iPhone 7 — 2340 МГц
  • iPhone 7 Plus — 2340 МГц

Якщо CPU DasherX покаже менше нормального значення, значить, iOS знижує продуктивність процесора через зношування акумулятора.

Майте на увазі, що максимальна тактова частота може бути різною в залежності від рівня заряду — чим він нижчий, тим менше продуктивність.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector