Як перевірити комп’ютер на віруси онлайн

Вступ. Онлайн-антивіруси: правда чи міф?

Раз ви потрапили сюди, значить, шукаєте відповідь на таке питання: як перевірити комп’ютер на віруси онлайн? І перш ніж відповісти на нього, потрібно дізнатися деяку інформацію про саму систему перевірки. Після цього ви навіть самі зможете дати відповідь на своє питання. Тому давайте почнемо по порядку.

Тепер згадаємо роботу будь-якого онлайн-сервісу. Наприклад, будь-який онлайн-фоторедактор дозволяє додавати різні ефекти у ваші фотографії або картинки з інтернету на власному сервері. Але як відкрити там свій файл із зображенням? Цей документ завантажується на сервер, після чого стає можливим редагування. Виходить, що онлайн-програми не можуть влазити в ваш комп’ютер без відома, тим більше в глобальних масштабах. Тоді можна задати пряме запитання: як онлайн-антивірус може отримати доступ до всіх даних вашого комп’ютера?

Все-таки правда?

Напевно, в своїй голові ви змогли відповісти на поставлене вище питання. А якщо все ж немає, то пояснимо цей цікавий момент. Перевірити на віруси за допомогою онлайн-сервісів можна, проте з одним великим «АЛЕ»: перевірка може бути здійснена тільки за окремого файлу, який, як і в випадку з фоторедактором з прикладу, буде завантажений на антивірусний сервер. Це може бути актуально в тому випадку, якщо потрібно перевірити лише кілька файлів (наприклад, з зовнішнього носія).

Припустимо, вам дали документи на флеш-карті, а у вас на комп’ютері немає антивірусу. Тоді, ви можете зайти в онлайн-антивірус і без відкриття цих файлів перевірити за допомогою мережевого сервера. Ще одним дуже важливим моментом є те, що існують розширення для встановленого браузера, які також можуть проводити перевірки на наявність шкідливого коду. Або онлайн-утиліти, доступні для одноразового завантаження, після чого можливо сканування комп’ютера на віруси без установки. Можна помітити, що мережевих перевірок багато, тому для зручності розіб’ємо їх за категоріями і розглянемо кожну з них окремо.

Онлайн-антивіруси

Тут ми розповімо про першої категорії, яка згадувалася вище — це реальні онлайн-антивіруси, які сканують окремі файли або навіть цілі сайти на наявність шкідливого програмного забезпечення. Таких серверів чимало, тому розглянемо найбільш популярні з них.

Популярний онлайн-антивірус Virustotal

  1. Virustotal. Сайт цього антивіруса https://www.virustotal.com/ru/ дозволяє вибрати файл для завантаження на сервер або вставити посилання на сайт, вміст якого ви хотіли б перевірити на трояни, черви інші типи шпигунського ПЗ. Після чого досить натиснути кнопку «Перевірити» і дочекатися завершення операції. Після закінчення сканування буде представлений звіт про проведену роботу з усіма наслідками, що випливають даними.

  1. Dr.Web. Приблизно такий же принцип носить собою онлайн-версія популярного антивіруса Dr.Web. Потрібно перейти на сайт http://online.drweb.com/ і вибрати файл для завантаження, після чого натиснути на «SCAN!». Відмінність Доктора Веб від попереднього то, що тут не можна перевіряти сайти. Але також може відрізнятися і база вірусних даних, тому для переконливості можете скористатися обома сервісами.

Онлайн-версія антивіруса Dr.Web

Розширення для браузера

У цій категорії список продуктів різко скорочується до одного популярного представника — BitDefender QuickScan. Судячи з відгуків, сервіс БітДефендер досить хороший в плані виконання своєї роботи. Відкрити його можна за посиланням http://quickscan.bitdefender.com/. Що ж робити далі? А далі потрібно буде натиснути на кнопку SCAN NOW, після чого сервіс встановить розширення, яка отримує доступ до даних на комп’ютері. Тільки потім система автоматично запустить хвилинну перевірку на наявність шкідливого програмного забезпечення.

Антивірусне розширення Bitdefender Quickscan

Тут трохи незрозуміло: як за таке маленьке кількість часу можна провести сканування всіх файлів? Тут може бути кілька пояснень: або програма не працює зовсім (парадокс), або вона звіряє тільки назви документів і деякі параметри системи. Як стверджує сам виробник, сканування проводиться в хмарі, саме завдяки чому перевірка і займає мало часу. У це складно повірити, бо навіщо інші компанії випускають цілі серії продуктів, які можуть проводити перевірку значний час, якщо БітДефендер це робить за хвилину?

Міні-програми

Існують також одноразові міні-програми (чому міні — ви дізнаєтеся далі), що дозволяють провести повноцінну онлайн-перевірку комп’ютера на віруси. Багато компаній на своїх сайтах надають їх у відкритому доступі (Касперський, ESET і інші). Потрібно всього лише скачати файл, який запускається і далі працює в мережі. Розмір цього файлу дуже маленький (зазвичай не перевищує семи-дев’яти мегабайт). Після запуску додаток завантажить необхідну новітню базу вірусних сигнатур, після чого проведе сканування комп’ютера на віруси без установки: адже ми просто відкрили долучення і нічого не встановлювали.

Міні-програми для онлайн-перевірки на віруси

Тут потрібно сказати, що онлайн — це не завжди робота в браузері. Це будь-який процес взаємодії з мережею. А ось коли для роботи програми не потрібен доступ до мережі, ось тоді це вже щось інше. Тому не треба думати, що такий спосіб не відноситься до онлайн-перевірку.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector