Як округляти кути в CorelDRAW

Графічний редактор CorelDRAW є дуже популярним інструментом для малювання різних фігур. Багато хто знаходить його більш простим у порівнянні з Photoshop, тому віддають перевагу саме йому. Як створювати прості об’єкти, ми вже писали в цій статті. Сьогодні ми поговоримо про те, як закруглити кути в геометричні фігури.

Обрізка кутів фігур в CorelDRAW

Чому це так актуально? Намалювати прямокутник, трикутник або будь-який інший об’єкт не складно. Але гострі кути дуже часто потрібно зробити закругленими. Як домогтися цього в програмі CorelDRAW? Ви зможете дізнатися відповідь на це питання, прочитавши сьогоднішній матеріал.

Як округляти краю прямокутника

Найбільш просто зробити круглими кути можна в прямокутнику. Для цього потрібно скористатися інструментом «Форма» (він знаходиться на панелі інструментів з лівого боку екрану). Натисніть на нього курсором, підведіть до об’єкта, клацніть по ньому курсором. Повинні з’явитися маркери в кожному з кутів. Натисніть курсором на будь-який з цих маркерів, абсолютно без різниці, за який, і протягнете в сторону. Чим далі ви відтягуєте маркер, тим сильніше викривляється кут. Таким чином квадратик стає чимось схожим на овал.

Обрізка кутів в прямокутнику

Але справа в тому, що при даній операції всі кути змінюються одночасно. Коли стоїть завдання скруглить, припустимо, тільки один або два краю, або один більше, а інший менше, все це можна дуже просто зробити. Для цього знадобиться скористатися панеллю інструментів у верхній частині робочої зони, де розташовується значок у вигляді квадрата з пунктирними лініями, чимось схожий на фокусну рамку фотокамери або кнопку включення повноекранного режиму на YouTube. У кожному з цих полів можна ввести показники заокруглення окремо взятого кута. Введіть будь-яке число, і ви побачите, як змінюється зовнішній вигляд вашої фігури. Але варто звернути увагу, що в цьому випадку також будуть змінюватися всі кути відразу.

Щоб цього не було, натисніть на замочок біля одного з полів введення, щоб розблокувати зміна кожного краю. Тепер кожен кут живе своїм життям, і ви зможете змінювати їх окремо. Таким чином початковий квадрат можна перетворити буквально до невпізнання, перетворивши його мало не в коло, якщо хочете.

Як округляти краю трикутника і будь-якого багатокутника

Особливості трикутника і будь-якого іншого об’єкта полягає в тому, що з використанням стандартного інструменту обрізка кутів не представляється можливим. На перший погляд, це може лякати, але все не так страшно. Вам потрібно виконати всього лише три послідовні кроки:

  1. Намалюйте трикутник або будь-яку іншу фігуру.
  2. Біля того краю, який потрібно зробити круглим, намалюйте коло з таким діаметром, на який ви хочете виконати перетворення і розмістіть її таким чином, щоб вона розташовувалася усередині об’єкта, утворюючи необхідне закруглення.
  3. За допомогою інструмента «Гумка» дуже акуратно видаліть зайві лінії зовні кола, після чого зітріть сам коло. Будьте уважні, щоб не пошкодити саму фігуру.

Все, після цього ви маєте об’єкт, кут якого — закруглений на потрібну величину. Як бачите, немає нічого складного.

висновок

Ми розглянули основні способи, як можна округляти кути фігури в програмі CorelDRAW. Якщо ви використовуєте для цього інші методи і вважаєте їх досить зручними, поділіться досвідом в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector