Як обійти блокування Telegram на комп’ютерах і смартфонах

Telegram

Незабаром в Росії може бути заблокований Telegram. Месенджер не вдалося здолати ФСБ в Верховному суді, і якщо через 15 днів російські спецслужби не отримають ключі для дешифрування повідомлень, Роскомнадзор ініціює процес блокування. Що робити, якщо Telegram дійсно виявиться заблокований? Скористайтеся нашою інструкцією.

На Windows і macOS

В офіційний десктопний клієнт Telegram для Windows і macOS додана підтримка SOCKS5. Вона дозволяє перенаправляти трафік додатка через сторонні IP-адреси, які не заблоковані в Росії.

Зайдіть на сайт зі списком серверів SOCKS5 (наприклад HideIP). Скопіюйте IP-адреса і порт найбільш швидкого сервера.

Telegram

Встановіть Telegram, запустіть його і відкрийте настройки (Settings в меню в лівій частині). У розділі Advanced Settings натисніть Connection type і виберіть TCP with custom socks-5-proxy. В поле Hostname вставте скопійований раніше IP-адресу проксі, а в Port — номер порту. Поля з ім’ям користувача і паролем заповнювати не потрібно. Натисніть Save і почекайте, поки встановиться з’єднання. Якщо чати не завантажили, спробуйте вказати інший IP і порт.

SOCKS5 передає дані в зашифрованому вигляді, тому ви можете не турбуватися за конфіденційність листування.

На Android і iOS

Telegram

Влітку 2017 року Telegram була додана підтримка SOCKS5, завдяки якій трафік йде обхідними шляхами і не може фільтруватися оператором і провайдером. У додатку також реалізована можливість ділитися налаштуваннями з’єднання.

Для обходу блокування потрібно зайти в налаштування ( «Дані та диск»> «Тип з’єднання»> «Проксі»), вибрати SOCKS5 і вказати IP-адресу та порт працює сервера. Список працюючих проксі-серверів можна знайти в інтернеті (наприклад, тут).

Також можна скористатися безкоштовним VPN-сервісом, наприклад, Opera VPN, який доступний на Android і на iOS. Запустіть Opera VPN і в настройках підключення виберіть будь-яку країну. Запустіть Telegram — він буде працювати, навіть якщо пряме підключення заблоковано. Майте на увазі, що весь трафік пристрою буде проходити через VPN-сервер, тому інформація може завантажуватися повільніше. У деяких випадках буде помітне прискорення, оскільки Opera стискає трафік.

У браузері

Веб-версію заблокованого Telegram можна відкрити через анонімайзер, в Chrome з розширенням friGate CDN або в Tor.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector