Гід по фотозйомці на смартфон: кращі програми, поради, інструкції

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція

Як зробити гарний знімок, який майже не потребує обробки? Про це, а також як видалити небажані об’єкти і людей з кадру, керувати погодою і освітленням і створювати унікальні історії в нашому докладному гіді по мобільної фотографії.

Основні правила хорошого кадру

Чистий оптика, правильна композиція і акуратний підхід до геометрії всередині кадру — все це потрібно врахувати перед спуском затвора камери. Впораєтеся — і менше потрібно буде возитися в фоторедактора для виправлення помилок, які можна було уникнути в момент зйомки.

Тримайте об’єктив в чистоті

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція

Фото: Артур Сотников (Instagram)

Перед зйомкою переконайтеся в чистоті лінзи об’єктива вашого смартфона. Якщо на ній видно відбитки пальців — протріть її виворотом сорочки або будь-який інший м’якою тканиною. Цей елементарний рада позитивно вплине на різкість знімка і допоможе уникнути спотворення джерел світла.

композиція

02 кадрірованіе.jpg

Фото: Артур Сотников (Instagram)

Використовуйте елементарне правило третин для побудови композиції знімка. Цей ефект помітив і описав Леонардо да Вінчі. Наш мозок більш позитивно сприймає зображення, які зроблені з урахуванням основних правил композиції.

Включіть в додатку камери відображенні сітки 3×3, після чого намагайтеся під час зйомки розташувати основний об’єкт на перетині ліній. Слідкуйте, щоб лінія горизонту проходила по нижній або верхній горизонтальній лінії. Щоб потім не возитися з корекцією перспективи намагайтеся дотримуватися правильну геометрію вертикальних і горизонтальних ліній в кадрі.

Знаменитий фотограф National Geographic Стів МакКаррі в невеликому ролику виклав основні правила композиції на прикладі власних знімків. Спробуйте скористатися одним з цих прийомів під час зйомки.

режимне час

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

«Чарівні годинник» — так фотографи називають режимне час, ще зустрічається термін «золотий час». Цей період починається за 30-60 хвилин після початку сходу сонця, а другий — це 30-60 хвилин в момент початку заходу. У цей часовий проміжок сонце дає найбільш м’яке світло, а об’єкти в кадрі відкидають красиві довгі тіні. За рахунок цього досягається ефект більш широкого динамічного діапазону світла і тіні, а також приємного м’якого контрасту. Багато що залежить від погодних умов, тому необхідна ясна погода.

Якщо дотримуватися цих основних рекомендацій можна отримати кадр, який буде відмінно виглядати. Також спробуйте використовувати додатки з нашого гіда, які допоможуть підкреслити деталі зображення.

чим знімати

Іноді все вирішує швидкість: запуск камери з екрану блокування дозволяє встигнути зробити фото якогось незвичайного події або явища. Але якщо немає сенсу поспішати зі знімком — краще відкрити камеру сторонніх розробників. Вдумливий підхід до налаштувань і велика кількість опцій дають більше можливостей для крутих фото.

стандартна камера

Потужний фото-редактор впорається практично з будь-якими завданнями мобільного фотографа, але в плані встановлених фільтрів явно програє VSCO, а по набору інструментів для ретуші навряд чи може зрівнятися з Snapseed. У цю добірку ми включили його за наявність розділу з частинками, потертостями і ефектом пилу. Серед топових фотографів це користується все більшою популярністю, так що не зашкодить і деяким вашим фотографіями. Головне - використовуйте тільки там, де це дійсно буде доречно.
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Флагманські пристрої Apple, Google, Samsung і Huawei поставляються з відмінними додатками для зйомки фото і відео, які закривають всі основні потреби в момент створення знімка. Основні переваги вбудованого додатка «Камера»: швидкість, зручність, оптимізація і доступ з екрану блокування, у випадку з iPhone.

Halide

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Ця програма для iPhone призначене для усвідомленої і постановочної зйомки, воно не підійде для варіантів, коли потрібно зробити швидкий кадр. У Halide реалізовано управління жестами для настройки основних параметрів, таких як експозиція і фокусування. Серед основних переваг програми: зручний інтерфейс для управління однією рукою, ручне фокусування, відображення гістограми для контролю за експозицією і можливість зйомки в RAW. Варто окремо відзначити наявність регулювання параметра витримки просунутий контроль глибини різкості.

Купити в App Store

Focos

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Додаток для любителів боке підтримує тільки iPhone c подвійною камерою. Focos допоможе домогтися ефекту малої глибини різкості дзеркальних фотоапаратів в мобільній фотографії. Основні функції: зміна фокусування після створення знімка, пресети з різними діафрагмами для різноманітного боке, можливість додавання ефекту боке на готовий знімок і функція додавання портретного освітлення.

Купити в App Store

Обробка для публікації в соцмережі

З появою формату нетривких «Історій» все більше вимог ми пред’являємо до якості знімків в основний стрічці соцмереж. Що хорошу фотографію зробити ідеальною, варто поправити геометрію і кадрування, попрацювати з балансом білого, різкістю і насиченістю, а також додати стильні фільтри для корекції. Без цього зараз нікуди.

VSCO

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

VSCO — краще додаток в сегменті застосування фільтрів. Розробники програми роблять приголомшливі пресети, які в один клік здатні повністю змінити настрій фотографії. Крім фільтрів, в додатку присутній набір інструментів для корекції знімків, серед яких настройка кольору, зміна перспективи, різкість, тональність, баланс білого, виньетирование і роздільне тонування.

У VSCO діють дві моделі поширення: платні набори фільтрів і підписка VSCO X. Підписка за 1199 рублів в рік надає доступ до всіх фільтрів, включаючи ексклюзивні з емуляцією плівковою кольору, їх кількість більше 130, а також в підписку входять додаткові інструменти: HSL і настройка рамок. Передплатникам доступні інструменти для роботи з відео.

Фільтри з емуляцією плівковою кольору дозволяють налаштовувати характер застосовуваних змін за допомогою трьох змінних параметрів: «Сила», «Характер» і «Тепло».

Вбудований інтелектуальний режим аналізує знімок і підказує найбільш підходящі фільтри.

TouchRetouch

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

Ви стикалися з ситуацією, коли розбираєте фотографії та бачите відмінний знімок, який псує наявність рекламного щита в кадрі або випадкового перехожого? Додаток TouchRetouch виправить цей недолік. Його алгоритм видалення небажаних об’єктів не залишає слідів.

У TouchRerouch чотири основні інструменти: Об’єкти, Швидкі правки, Лінії і Клонування. «Об’єкти» призначені для видалення помітних небажаних предметів і людей. Для роботи з цим інструментом рекомендую максимально збільшувати фотографію, щоб найбільш точно виділити небажаний об’єкт для його видалення без слідів. «Швидкі правки» для миттєвого видалення малопомітних предметів. «Лінії» — ідеальний інструмент для видалення труб або проводів. За допомогою «Клонування» можна видалити дефекти шкіри на портретному фото.

Купити в App Store
Купити в Google Play

Adobe Lightroom

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

Мобільна версія десктопного Lightroom від Adobe вміє перетворювати знімки за допомогою однієї кнопки «Авто». Крім автоматичного режиму для ледачих в додатку широкий асортимент інструментів для точного налаштування фотографії, з основних: роздільне тонування, «криві», змішання кольору і HSL.

Основний набір функцій розкривається для володарів платної підписки Adobe CC. Серед преміум-функцій: хмара на 100 ГБ, синхронізація фотографій і правок між пристроями, можливість точної обробки обраних областей, пензель відновлення і просунуті інструменти для корекції перспективи.

додатково

Втім, якщо не хочеться бути як всі — можна спробувати щастя ні з VSCO, а подивитися на інші популярні фотокомбайни, в яких є все що потрібно для редагування знімків і корекції квітів. Ми вибрали три найдостойніших і затребуваних додатки.

Snapseed

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

У Snapseed від Google вбудовані всі необхідні інструменти для корекції: настройка кольору, «криві», тональний контраст, робота з перспективою, кадрування і це ще не все. До фото можна застосувати спеціальні ефекти-фільтри: HDR, «Блиск софіта», «Драма», «Вінтаж», «Нуар», «Ретро» та «Гранж». Варто відзначити наявність творчих функцій: розмиття, рамки і подвійна експозиція. Основна перевага цієї програми — воно повністю безкоштовно.

Darkroom

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Універсальне додаток для iPhone і iPad з набором функцій професійного редактора. Серед основних інструментів: підтримка RAW, а також великих JPEG-зображень розміром до 120 мегапікселів, можливість обробки переднього плану окремо від заднього, інтелектуальний підбір рамок з урахуванням змісту знімка, створення своїх власних фільтрів, пакетна обробка, яка дозволяє редагувати відразу кілька фотографій і корекція Live Photo. Окремо варто відзначити просунутий інструмент для роботи з кривими.

Купити в App Store

Enlight

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Додаток поєднує інструменти для творчої обробки і традиційні функції для фотокорекції. Під зручним мінімалістичним інтерфейсом приховані потужні можливості, ми перерахуємо функції, які відрізняють Enlight від інших додатків для обробки фотографій: можливість створювати свої власні пресети, моделювання прийомів живопису і олівцевих начерків для перетворення фотографій в картини, малювання на фото, відновлення втраченої деталізації і шумодав.

Купити в App Store

Створюємо свою історію

Нехай навіть Stories протримаються у вашій стрічці всього добу, це не означає, що можна махнути рукою на естетику. Ми радимо упаковувати тимчасові фотографії в красиві колажі або шукати незвичайні варіанти накладення тексту на фото. Вийде круто — тоді кращі історії зможете закріпити на сторінці профілю в Instagram.

Unfold

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: матеріали Unfold, Артур Сотников (Instagram)

Якби попросили описати це додаток однією фразою, можна сказати: «Unfold — це VSCO для історій». Простий редактор із зручним інтерфейсом допоможе створити унікальні історії за допомогою вбудованих рамок, колажів і підписів. Окремо відзначимо функцію пакетного створення слайдів і можливість їх експортувати за один раз.

Canva

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

Дозволяє створювати пости з оригінальним дизайном, в тому числі і для історій. Canva — багатоплатформовий редактор, доступний для iOS, Android, а також на комп’ютері у вигляді веб-додатки. Основна перевага: більш 60000 шаблонів, серед яких рамки, шрифти і фони створені професійними дизайнерами. Можливості цього додатка не обмежуються створенням слайдів для історій, з його допомогою можна створювати листівки, зображення для блогу, логотипи та колажі.

Використовувати в браузері

Adobe Spark

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

Додаток від творців Photoshop і Illustrator для створення незвичайних постів з великим вибором шаблонів до яких можна застосовувати дизайнерські фільтри. Коротко про головне: анімовані пости, зміна розміру шаблона під конкретну соціальну платформу в один клік і безкоштовний доступ до великої кількості фотографій і малюнків, які можна використовувати в своєму дизайні.

Розширені творчі можливості

Якщо звичайні фільтри набридли, можна піти в обробці фотографій ще далі і експериментувати з незвичайними рішеннями: найпопулярнішими потертостями і ефектами частинок пилу, накладенням текстур і подвійною експозицією, нестандартним освітленням або навіть деструктивними фільтрами, радикально змінюють естетику знімків. Знайшли все краще для тих, кому стало нудно працювати тільки з квітами.

Mextures

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: ілюстрації з сайту Mextures

Ця програма — знахідка для любителів креативного підходу до обробки знімка. Накладайте текстури зернистої плівки, світлові ефекти, кольорові градієнти — експериментуйте з нескінченним кількість шарів. Якщо результат сподобався — збережіть його в формулу, якою можна поділитися з іншими користувачами.

Купити в App Store

Afterlight 2

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Потужний фото-редактор впорається практично з будь-якими завданнями мобільного фотографа, але в плані встановлених фільтрів явно програє VSCO, а по набору інструментів для ретуші навряд чи може зрівнятися з Snapseed. У цю добірку ми включили його за наявність розділу з частинками, потертостями і ефектом пилу. Серед топових фотографів це користується все більшою популярністю, так що не зашкодить і деяким вашим фотографіями. Головне — використовуйте тільки там, де це дійсно буде доречно.

Купити в App Store

Glitche

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Артур Сотников (Instagram)

Додаток для створення деструктивних ґлітч-ефектів, яке дуже люблять зірки і бренди, серед яких: Gorillaz, Marilyn Manson, Pharell Williams, Nike і Diesel. Коротко про головне: більше 30 інструментів для створення цифрових ефектів, можливість накладення фільтрів в реальному часі під час зйомки і робота з шарами.

Купити в App Store

Lens Distortions

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція
Фото: Георгій Лямін (Instagram)

Дуже просте у використанні додаток. За допомогою Lens Distortion можна додавати на знімок природні джерела освітлення, відблиски від лінз, посилювати додавати погодні ефекти, такі як туман, дощ або сніг. Безкоштовних текстур вистачить, щоб прокачати до невпізнання будь-який знімок. Додайте сонця, там де його не вистачає або підсилюйте атмосферу фотографії, підкресливши похмуру погоду дощовими текстурами. Коли безкоштовних текстур стане мало в Lens Distortions передбачена можливість розширення бібліотеки за рахунок платних пакетів.

Поради мобільних фотографів

Артур Сотников, головний редактор iGuides (підписатися на Instagram)

Артур Сотников

Я допомагав робити Георгію цей матеріал, тому навряд чи зможу назвати якісь ще топові додатки для зйомки на смартфон, які б не увійшли до цієї підбірки. Замість цього ще раз пройдуся по радам:

1. Додатки для мобільного фотографії — той випадок, коли більше не означає краще. Скачаєте занадто багато — і є ризик так нічого і не викласти, програвши муках вибору між різними програмами для відпрацювання, або навпаки, зіпсувавши знімок надмірним редагуванням. Зосередьтеся на кращому, залиште 2-3 додатка і детально вивчіть їх можливості. VSCO і TouchRetouch закриють 90% ваших потреб. Для сторіз додайте до цього Unfold, а для ультрамодного обробки — Glitche.

2. Побачили розходяться від джерел смуги світла — відразу протріть камеру. Та й взагалі, виробіть хорошу звичку якомога частіше чистити об’єктив. Здавалося б, в цьому немає нічого складного, але я час від часу зустрічаю людей, які списують невдалі кадри на нібито посередню камеру смартфона, а варто протерти скло — виявляються шоковані різницею в якості зйомки.

3. Ще один банальний, але чертовски дієвий рада — стежте за лініями. Чарівним чином фотки отримують плюс три бали до естетики, коли фотограф не забуває про геометрії. Зверніть увагу на головні вертикалі і горизонталі. Перше — найчастіше це дерева, стовпи, будинки, друге — лінія горизонту або дахи будинків на задньому плані. Постарайтеся якомога більше об’єктів вибудувати по лініях сітки — і ваші фотографії почнуть виглядати якщо не радикально краще, то хоча б більш акуратно.

Ілля Новіков, його фотографії неодноразово потрапляли в добірку #ShotOnIphone від Apple (підписатися на Instagram)

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція

1. Adobe Lightroom — відмінний додаток для первісної обробки світлотіні. Основний набір функцій надається безкоштовно, а його можливості порівняти з настільною версією.

2. Рекомендую VSCO з платної підпискою «VSCO X» — прекрасний інструмент для корекції, окремо відзначу пресети з плівковою передачею кольору, а також досить потужний інструмент для обробки кольору відео.

3. Photoshop Fix — незамінний помічник в портретній зйомці. Ця програма прекрасно справляється з видаленням зайвих об’єктів з кадру, а також з дефектами шкіри.

Митя Іванов, редактор розділу «Смартфони» сайту Prophotos (підписатися на Instagram)

Мобільна фотографія: найповніша і докладна інструкція

1. Snapseed — в моєму випадку один з основних інструментів в мобільній фотографії. Просте і зручне додаток з можливістю швидкої обробки «на льоту». У Snapseed є всі необхідні функції, включаючи можливість поправити рівень і перспективу.

2. Adobe Lightroom — без нього не обійтися. З ним складніше працювати, зате він дозволяє знімати в RAW і редагувати «сирі» файли. Процес попередньої обробки знімка в цьому додатку досить простий і зрозумілий.

3. Gurushots — додаток, без якого не обійтися сучасному фотографу. Це спеціалізована соціальна мережа присвячена фотографії, в якій проходять регулярні змагання в різних категоріях і жанрах. Такий підхід дозволяє не стояти на місці, ділитися своїми роботами і постійно прокачувати скіл. Варто відзначити, що я вже досяг рівня «майстер», залишився один маленький стрибок до жаданого «гуру».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector