Як обійти блокування Telegram

У найближчі дні в Росії може бути заблокований Telegram. Всі вихідні про цей месенджер розповідали в новинних програмах федеральних каналів, ФСБ повідомила, що ним користуються терористи, а Роскомнадзор безуспішно намагається домогтися від Павла Дурова його включення до реєстру організаторів поширення інформації. Що робити, якщо Telegram заблокують, як обійти блокування?

На Windows і macOS

В офіційний десктопний клієнт Telegram для Windows і бета-версію для macOS додана підтримка SOCKS5. Вона дозволяє перенаправляти трафік додатка через сторонні IP-адреси, які не заблоковані в Росії.

Зайдіть на сайт зі списком серверів SOCKS5 (наприклад HideIP). Скопіюйте IP-адреса і порт найбільш швидкого сервера.

Встановіть Telegram, запустіть його і відкрийте настройки (Settings в меню в лівій частині). У розділі Advanced Settings натисніть Connection type і виберіть TCP with custom socks-5-proxy. В поле Hostname вставте скопійований раніше IP-адресу проксі, а в Port — номер порту. Поля з ім’ям користувача і паролем заповнювати не потрібно. Натисніть Save і почекайте, поки встановиться з’єднання. Якщо чати не завантажили, спробуйте вказати інший IP і порт.

SOCKS5 передає дані в зашифрованому вигляді, тому ви можете не турбуватися за конфіденційність листування.

На Android і iOS

Незабаром в додатку Telegram на Android з’явиться підтримка SOCKS5, а поки її немає, можна скористатися безкоштовним VPN-сервісом на кшталт Opera VPN. Ця програма є і на iOS.

Запустіть Opera VPN і в настройках підключення вкажіть IP-адреса США або європейської країни. Запустіть Telegram — він буде працювати, навіть якщо пряме підключення заблоковано. Майте на увазі, що весь трафік пристрою буде проходити через VPN-сервер, тому інформація може завантажуватися повільніше. У деяких випадках буде помітне прискорення, оскільки Opera стискає трафік.

У браузері

Веб-версію заблокованого Telegram можна відкрити через анонімайзер, В Chrome з розширенням friGate CDN або Tor.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector