Як користуватися програмою Windows Movie Maker

Відеомонтаж — справа трудомістка, без спеціальних знань і вправності про серйозне продукті на виході навіть говорити не варто. Професіонали використовують для монтажу спеціалізовані програми, самому в яких дуже складно розібратися. Але для звичайних людей існують спрощені аналоги, один з них — Windows Movie Maker. Для сучасних спецефектів ця програма не підійде, але нарізати або склеїти відео, додати простеньких переходів на ній можна. Тому в цій статті розбираємося, як користуватися програмою Windows Movie Maker.

Windows Movie Maker

Що за програма?

Windows Movie Maker — це рідний відеоредактор від Майкрософт. Відрізняється програма простотою і зручністю у використанні, це її головний плюс. Ефекти кінематографічної якості на ній, зрозуміло, не зробити, але спорудити на коліні слайд-шоу або склеїти кілька кліпів в один — саме те. Програма передвстановлюють не на всі операційні системи, а тільки на три: Windows ME, Windows XP і Windows Vista. Якщо ви не є користувачем однієї з них, то ви можете просто завантажити в інтернеті інсталяційний файл і встановити додаток, благо важить воно всього близько семи мегабайт.

Існує також оновлена ​​версія Муві Мейкера -live або «Кіностудія Windows». Це в значній мірі перероблений продукт, який в першу чергу орієнтується на простоту і швидкість монтування для самого недосвідченого користувача. У цій версії прибрали таймлайн, порізали додаткові настройки і окремі конфігурації і настройки аудіо. Багато користувачів відмовилися від оновленого інтерфейсу саме через відсутність таймлайна, тільки вам вирішувати, яка версія вам підходить. Позначка: додаток працює на операційних системах не старші WindowsVista.

інтерфейс

Як працювати з програмою Movie Maker ми розберемося трохи пізніше, а поки пройдемося по елементам інтерфейсу. Розглядати ми будемо класичний інтерфейс, і всі інструкції будуть грунтуватися на ньому. У live версії монтаж відбувається схожим чином, але відмінності є, і вагомі. Підемо по порядку, скажімо про кожному модулі інтерфейсу окремо пару слів.

ВАЖЛИВО. У разі якщо ви користуєтеся програмою з англійським інтерфейсом, але не дуже розбираєтеся в мові, то встановіть русифікатор або використовуйте надані скріншоти, щоб орієнтуватися.

Головне меню

Вікно програми Windows Movie Maker

вікно програми

Тут все просто — звичайна панель головного меню, як і у будь-який інший програми Відновс. «Файл», «Правка», «Вид», «Сервіс», «Кліп», «Відтворення», «Довідка» — все це альтернативні способи взаємодії з проектом, причому не самі зручні. Довго зупинятися тут не будемо і перейдемо до наступного пункту.

Панель інструментів

Пройдемося по всіх кнопках по порядку, зліва направо.

 1. Створення проекту.
 2. Відкриття проекту.
 3. Збереження проекту.
 4. Дія назад.
 5. Дія вперед.
 6. Налаштування відображення панелі завдань.
 7. Налаштування відображення панелі збірок.
 8. Список, що випадає з можливістю перемикання між відеопереходи, відеоефектами і збірками (імпортованими файлами).
 9. Додаткові кнопки навігації списку.
 10. Установ відображення обраних елементів.

Переходимо до самого використовуваному елементу, який надає програмі неймовірну зручність і простоту у використанні.

Панель завдань

За допомогою цієї панелі ми будемо додавати нові файли в проект, відеоефекти і переходи. Вона не є єдиним способом виробляти такі дії, але її набагато легше і простіше використовувати, ніж шукати ці функції в головному меню або на панелі інструментів.

Імпорт файлів Windows Movie Maker

імпорт файлів

Пункти говорять самі за себе, просто перерахуємо їх і скажемо пару слів про кожного.

 • імпорт відео
 • імпорт зображень
 • Імпорт звуку або музики

Імпорт означає копіювання файлу з зовнішнього носія вашого комп’ютера в проект програми. Як ми бачимо, можна вибрати потрібне відео або зображення і додати до них музику. Після імпорту всі вибрані файли будуть додані на вікно збірок, де ми зможемо працювати з ними далі.

 • відображення збірок
 • Перегляд відеоефектів
 • Перегляд відеопереходів

По суті, це аналог випадному списку на панелі інструментів, який перекидає на вікна з відеопереходи, відеоефектами і збірками.

 • Створення назв і титрів
 • створення Автофільм

Цікаві функції, які додають краси і зручності відповідно. Для невеликого домашнього кліпу зовсім не буде зайвим додати назву фільму на початку і титри в кінці, такі дрібниці і роблять кліп цікавим і якісним. Функція «Створення Автофільм» завантажує всі імпортовані файли на відео- та аудіо по порядку. Функція підійде, якщо ви завантажували файли в потрібному порядку або їх черговість не важлива.

 • Збереження на комп’ютері
 • Відправка на цифрову відеокамеру

Звичайні функції збереження і візуалізації проекту.

вікно проекту

Вікно проекту Імпорт файлів Windows Movie Maker

вікно проекту

Тут відображаються всі завантажені файли, відеоефекти або відеопереходи на вибір. Перемикання через панель інструментів або панель задач.

вбудований програвач

Все як в зазвичай програвачі, дуже зручна функція для перегляду. Можна перемотувати, ставити на паузу і програвати, всі дії прив’язані до положення повзунка на таймлайн, про що поговоримо далі.

Нижня панель

Нижня панель може працювати в двох режімах- розкадровки та шкали часу.

Режим розкадровки зручний при додаванні переходів і відеоефектів. Шкала часу дозволяє з великою точністю обрізати і подовжувати фрагменти відео, що вкрай необхідно при монтажі.

процес монтажу

Монтаж в Windows Movie Maker

монтаж

Як же працювати в Муві Мейкер? Для початку, необхідно відкрити програму, знаходиться вона у «всі програми» меню Пуск. Після запуску визначаємося з ідеєю проекту і переносимо всі необхідні елементи в збірники за допомогою модуля імпорту на панелі завдань. Після цього переміщаємо елементи в потрібній послідовності на таймлайн, регулюємо тривалість кожного і при бажанні додаємо різні ефекти між кадрами або елементами. Щоб додати зображення, відео або звук, досить «схопити» об’єкт у вікні проекту і перетягнути його на нижню панель. Щоб подовжити або вкоротити об’єкт, потрібно «схопитися» за один з країв фрагмента і потягнути в потрібну сторону. Після всіх маніпуляцій зі склеюванням, обрізанням і додаванням ефектів, непогано було б додати титрів, всі потрібні кнопки знаходяться на панелі завдань, потрібно лише слідувати вказівкам майстра. Зберігаємо проект або визуализируем його в готовий продукт.

висновок

Отже, ми розібралися з інтерфейсом програми Віндовс Муві Мейкер, як користуватися їй — ми теж зрозуміли, залишилося лише набратися досвіду, а для цього необхідна практика. Як можна частіше користуйтеся можливостями додатки, і з часом на монтаж нескладного відео у вас буде йти кілька хвилин.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector