Як і чим відкрити файл з розширенням ISZ

Як часто ви не можете відкрити файл рідкісного формату? Початківці користувачі, як правило, добре орієнтуються в розширеннях зображень — «.jpg», «.gif», «.png», а також звуку і відео — «.mp3», «.wav», «.mkv». «Зустрічі» з іншими типами даних часто бентежать не тільки ламеров, але і цілком досвідчених власників ПК.

Робота з файлами ISZ

Як відкрити образ з розширенням ISZ.

Архіви в ISZ добре відомі тим, хто звик працювати з образами програм та ігор. Це варіація на тему іншого популярного контейнера даних — ISO. Але простим перейменуванням не одержати доступ до такого архіву.

Про формат даних

«.Isz» — це пропріетарний (має законного власника) формат. Він являє собою результат стиснення образів ISO — поширеного в мережі виду даних для зберігання знімків CD, BluRay і DVD-носіїв. У порівнянні з ISO, ISZ економить дисковий простір, але працювати з ним складніше. А також в ньому можуть застосовуватися алгоритми шифрування різного ступеня складності — від AES128 до AES256. Щоб відкрити такий файл, потрібно особливе ПО.

Визначити, що перед вами саме цей формат даних, допоможе Total Commander. Під час роботи з ним встановіть курсор на потрібний документ і натисніть F3. У Windows буде відкритий переглядач Lister, що вміє розпізнавати тип і властивості елементів ФС.

Якщо перед вами саме ISZ, на початку його структури ви побачите порядок символів:

49 73 5A 21 або IsZ!

ВАЖЛИВО. Зверніть увагу, що дані в контейнері можуть бути не цілісними. Образ з таким розширенням може містити частину повної інформації або кілька видів програм, ігор або документів.

Чим відкрити?

У Windows працювати з такими файлами «вміють» такі програми:

  • Alcohol 120%; Відкрити в Alcohol 120%
  • UltraISO;
  • DaemonTools;
  • WinMount

У Linux відкрити його можна за допомогою isz-tool.

Daemon Tools Lite

Найпопулярніший інструмент для роботи з нашим розширенням в Windows. Програма полюбилася спільноті за простоту, продуктивність, інтерфейс, а також наявність функціональної безкоштовної версії. Відкрити наше розширення в DT Lite можна так:

  1. Натиснути кнопку «Додати образ» в головному вікні програми і вибрати потрібний файл у вікні «Відкриття». «Додати образ»
  2. У головному вікні натисніть «Монтувати», виділивши при цьому доданий документ. «Монтувати»
  3. Щоб завершити роботу, викличте контекстне меню Демон Тулз в панелі завдань, виберіть «Розмонтувати» — (використовуваний привід).

WinMount

Програма дозволяє Windows відкрити контейнери з розширенням формату «.isz» так само, як і звичайні логічні диски. Зайшовши в WinMount, натисніть кнопку Mount File і виберіть файл образу диска.

Mount File

Якщо ви хочете демонтувати носій, клацніть по ньому в головному вікні програми і виберіть Unmount.

UltraISO

Перейдіть в папку з архівом розширення «.isz» і виберіть його. Для відкриття натисніть кнопку «Монтувати образ» на верхній панелі. Після цього — дотримуйтесь інструкцій віртуального помічника. Відкрити через UltraISO

isz-tool

Це утиліта командного рядка для роботи з одним типом образів. Вона підтримує конвертацію в ISO. Знайти її можна на Github. Для роботи в системі повинен бути встановлений Python 3.2.

висновки

Ми вивчили основні можливості для роботи з форматом ISZ в Windows. Сподіваємося, тепер для вас стало менше незрозумілого в світі комп’ютерної техніки. Сподобалася публікація? Тоді залишайте коментарі під матеріалом і діліться нею з друзями.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector