Як і чим відкрити файл з розширенням DXF

Сучасне програмне забезпечення дозволяє уникати тривалого процесу створення креслень на папері. Сьогодні досить встановити одну з програм, і через деякий час повноцінний професійний креслення буде готовий. Виробники програмного забезпечення для зручності використання свого софта розробили універсальний dxf-формат, що дозволяє використовувати файли у всіх додатках для векторної графіки.

Як і чим відкрити файл з розширенням DXF

Робота з файлами з розширенням DXF.

Що означає розширення dxf

Опис формату DXF показує, що це текстовий файл у форматі ASCII, завдяки якому його правильне читання і запис можливі на будь-якій апаратній і системної платформі. Одним з недоліків повного формату DXF є відносно великий розмір у порівнянні з його двійковій версією DWG. Формат DWG був створений в Autodesk в 1982 році, де він був розроблений разом з програмою AutoCAD. В принципі, з поширенням AutoCAD в якості основного інструменту для малювання креслень САПР формат став невід’ємною частиною проектної індустрії. В даний час він є одним з найбільш широко використовуваних форматів даних для проектування. Технічні документи, архітектурні, будівельні проекти, проекти машинобудування і т. Д. Тепер зберігаються в файлі .dwg. Формат файлу DXF — взаємозамінний аналог DWG.

Способи відкриття файлу dxf

Це формат векторного файлу, в якому можна зберегти як 2D, так і 3D креслення. Розширення файлу DXF розроблено Autodesk для обміну даними між AutoCAD і 3D Studio, яка в той час ще не була продуктом Autodesk. Популярність формату DXF пов’язана з простотою створення файлів і наявністю специфікації формату, що спрощує реалізацію в САПР. Щоб мати можливість працювати з розширенням, необхідно встановити одну з програм для перегляду і редагування таких документів. Найбільш популярні з них описані нижче.

Autodesk AutoCAD

Autodesk AutoCAD — класична програма автоматизованого проектування. З її допомогою можна проектувати будівлі, мости і багато інших механічні деталі. Це професійний інструмент для дизайнерів і архітекторів.

переваги:

 • 2D і 3D дизайн;
 • величезні можливості;
 • вбудована підтримка dxf-файлів;
 • великі параметри конфігурації;
 • скорочене час розробки;
 • візуально вдосконалене рішення.

недоліки:

 • високі вимоги до системи.

AutoCAD — це все, що потрібно для розробки, візуалізації, документування та обміну творчими ідеями — від дизайну концепції до створення ескізів і малюнків. Програмне забезпечення дозволяє швидко і легко створювати проектну документацію з професійним рівнем контролю. Завдяки хмарного сервісу для відображення креслень не потрібно входити в систему або мати продукт AutoCAD. Однак при цьому змінювати вихідний DWG не можна.

Відкрити в Autodesk AutoCAD

Оновлена ​​концептуальна середовище проектування робить процес створення і редагування твердих тіл і поверхонь легким і інтуїтивно зрозумілим. Завдяки вдосконаленій навігації розробники можуть безпосередньо маніпулювати моделями, що значно покращує роботу з проектом. На кожному етапі циклу проектування AutoCAD дозволяє візуалізувати проект з використанням додаткових інструментів, таких як анімація і реалістичний рендеринг. Нові засоби анімації дозволяють візуалізувати можливі помилки на ранній стадії процесу проектування до того, як їх усунення стане проблемою.

AutoCAD дозволяє швидко і легко перетворювати моделі в креслення, аналізуючи і точно відображаючи ідеї дизайнера. Інструменти для створення поперечних перерізів і плоских конструкцій дозволяють працювати безпосередньо в моделі, створюючи поперечні перерізи і висоти, які потім можуть бути включені в креслення. Виключивши необхідність повторного введення інформації, ви заощадите час і гроші, уникаючи помилок, які можуть виникнути при ручному передачі даних.

Як відкрити dxf-файл в Autocad? Досить скористатися зображенням відкривається папки на головній стрічці програми або сполучення клавіш Ctrl + O. Після цього поруч з полем імені файлу необхідно вибрати «Все формати», щоб програма змогла знайти документи dxf. Тепер вкажіть шлях до необхідного файлу і натисніть «Відкрити». AutoCAD пропонує ще більш просунуті інструменти спільного використання даних, такі як можливість експорту файлів в більш старі версії DWG, можливість експорту та імпорту файлів DWF з нотатками і тегами, можливість публікувати файли креслень у форматі Adobe PDF.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator — краще векторне програмне забезпечення для малювання, яке є на ринку. Софт оснащений безліччю інструментів і опцій для професіоналів.

переваги:

 • великий вибір шаблонів;
 • редагування контрольних точок;
 • настройка інтерфейсу;
 • підтримка dxf;
 • динамічні палітри кольорів;
 • використання динамічних кутів.

недоліки:

 • програма є складною для новачків;
 • вимагає великого обсягу ОЗУ.

Adobe Illustrator — це програма для цифрової графіки з нескінченним потенціалом і розширеними можливостями. Як тільки ви звикнете до інтерфейсу в Adobe Illustrator, робота в цій програмі стане інтуїтивно зрозумілою і всього за кілька кліків ви зможете реалізувати творчі проекти. Adobe Illustrator пропонує безліч шаблонів для створення веб-сайтів, меню DVD, квитків, плакатів, листівок і т. Д. Програма включає інструменти малювання, автоматичну систему стеження, динамічне узгодження квітів і багато інших опцій. Для експериментів з 3D-ефектами і фільтрами може знадобитися деякий час — чим краще обладнання, тим швидше. Щоб відкрити документ dxf, необхідно використовувати меню Файл-Відкрити. У діалоговому вікні вкажіть необхідний формат і натисніть кнопку «Відкрити».

Відкрити в Adobe Illustrator

Завдяки можливості налаштовувати елементи робочого простору відповідно до ваших потреб, робота в Adobe Illustrator стала надзвичайно зручна і ергономічна. Як і в Photoshop, можна застосовувати бібліотеки часто використовуваних кистей і квітів, а також встановлювати комбінації клавіш для улюблених інструментів. Як і Photoshop, Adobe Illustrator включає інструментальні палітри, але в цьому випадку вони оптимізовані для векторної графіки. Adobe Illustrator — найпопулярніше і краще програмне забезпечення для створення векторної графіки. Воно було визнано професійними дизайнерами, веб-дизайнерами, ілюстраторами і архітекторами по всьому світу.

Corel Draw

CorelDRAW — це набір графічних інструментів. Програма надає професійним графічним дизайнерам розширені інструменти для створення і обробки цифрової графіки — растрових і векторних зображень. Набір CorelDRAW складається з чотирьох компонентів. CorelDRAW пропонує інструменти для проектування і створення графіки. Corel Photo-Paint дозволяє обробляти фотографії або графіку і адаптувати їх до проекту, створеному в CorelDRAW. Corel Capture використовується для захоплення графіки з екрану комп’ютера. Bitstream Navigator — це інструмент управління шрифтами. Для відкриття файлу dxf натисніть Ctrl + O або Файл — Відкрити інший. У діалоговому вікні вкажіть розташування файлу і натисніть «Відкрити».

Відкрити в CorelDRAW

Проекти CorelDRAW можуть бути експортовані в файли PostScript, які забезпечують ідентичну друк на всіх професійних принтерах і плоттерах. Завдяки цьому CorelDRAW являє собою повноформатну студію цифрової графіки. Програма використовується для створення маркетингових матеріалів в будь-яких форматах — від візитних карток до виставкових стендів, дизайну одягу, логотипів і підготовки друку на будь-якому носії. З цією програмою безперечно варто познайомитися всім, хто має намір займатися професійною графікою.

DWGSee DWG Viewer

DWGSee DWG Viewer є потужним інструментом для візуалізації та друку файлів, що мають розширення dxf. На додаток до функцій перегляду додаток пропонує можливість конвертації між версіями розширення .dxf. Функції DWGSee:

 • вікно з папкою і файловим провідником;
 • управління файлами AutoCAD — вирізати, копіювати, вставити, видалити;
 • перегляд у вигляді мініатюр (5 розмірів) або детальний вид;
 • повноекранний режим;
 • модуль оновлення програми;
 • вбудований конвертер файлів .dxf;
 • 4 типи масштабування;
 • можливість зміни кольору фону;
 • обертання навколо осі X і Y;
 • тривимірна модель;
 • менеджер рівнів;
 • контроль видимості в моделі і області друку, заморожування-розморожування, блокування, визначення товщини лінії, зміна кольору шару;
 • менеджер XREF;
 • вертикальне поділ вікна.

Для відкриття формату використовуйте меню File — Open, і вкажіть шлях до цього файлу.

DWGSee DWG Viewer

Free DWG Viewer

Free DWG Viewer — безкоштовна програма для відкриття і друку файлів, збережених в форматах DWG, DXF і DWF. Документи такого типу використовуються професійними редакторами графіки, такими як AutoCAD.

переваги:

 • відкриває і друкує файли DWG, DXF і DWF;
 • працює як окремий додаток, так і в браузері;
 • зручна навігація.

недоліки:

 • не виявлені.

Для відкриття формату використовуйте меню File — Open, і вкажіть шлях до цього файлу. Free DWG Viewer дозволяє відкривати і друкувати файли AutoCAD без установки цього дорогого програмного забезпечення. Дуже добре підходить для швидкого перегляду дизайну або креслення в домашніх умовах, що також буде корисно і для професіоналів. Програма підтримує шари і, крім того, дозволяє зберігати зображення у форматі JPG.

Free DWG Viewer

Хоча Free DWG Viewer доступний тільки англійською мовою, навігація по ньому не є проблемою. Проекти легко переключаються, а їх масштабування і поворот зрозумілі інтуїтивно. Програма працює в двох режимах — може використовуватися як автономне додаток Windows на робочому столі або за допомогою ActiveX в веб-браузері.

Чому саме dxf і в чому його переваги

Переваги використання універсального формату dxf очевидні — файли підтримуються всіма програмами для перегляду і редагування векторної графіки і створення креслень. Тому, якщо ви працюєте з кресленнями на роботі і вдома (або в іншому місці), формат дозволить вам продовжити роботу в будь-який зручний час на будь-якій платформі або комп’ютері.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector