Як і чим відкрити файл BAK

Якщо ви маєте певний досвід роботи на ПК, напевно любите (або любили) заглиблюватися в файлову систему. Вона містить часом несподівані складові, які не підходять для прямої роботи користувача з ними. Такі файли не відкрити в пакеті Office, «Блокноті», Paint або Photoshop.

Відкриття формату BAK

Як працювати з файлами з розширенням BAK?

Але взаємодія з рідкісними форматами нерідко дає користувачеві нові можливості. Фахівці в області IT добре знають про це. Одним з таких форматів як раз і є «.bak». Ви могли зустріти його, якщо в одній з програм в Windows налаштоване резервне копіювання.

Про формат BAK

Цей файл — результат роботи резервного копіювання. Він є копією вихідного файлу, запакованій в контейнер для зручності зберігання в системі. Файли з розширенням BAK створюються автоматично, іноді користувач може вплинути на їх збереження.

Наприклад, ви працюєте в Word і створили новий текстовий документ. Офісний редактор збереже два примірника, один в стандартному форматі — «.doc» або «.docx», а другий — в форматі «.bak». Це буде стара версія цього видання.

ДОВІДКА Такі дії не дозволять системі і вам помилково стерти весь документ, якщо доступ до нього буде перерваний.

Ви також зможете відновити важливий файл, якщо:

 1. Комп’ютер втратить джерело живлення.
 2. Відбудеться системна помилка.
 3. Word екстрено завершить свою роботу.
 4. Документ буде збережений поверх старого із зайвими правками.
 5. І в деяких інших випадках.

Буває, що при збереженні файлу розширення BAK додається до вже існуючого. Наприклад, резервний документ може мати найменування:

documentname.docx.bak

Щоб працювати з вмістом такого контейнера — досить видалити неосновне розширення ( «.bak»). Після цього відкрити файл можна буде за допомогою відповідної йому програми. Ви будете часто зустрічати проекти з подвійним розширенням, якщо працюєте в Автокаде.

Автокад

Способи роботи з BAK

Якщо ви чітко знаєте, який файл резервувався, відкривайте його сумісної програмою, попередньо помінявши формат на вихідний — не прогадаєте. У Автокаде, наприклад, це може бути «.dwg».

ВАЖЛИВО. Коли на ПК є важливі резервні копії будь-яких форматів, уникайте користуватися чистильниками системи на кшталт CCleaner або Windows 7 Manager. Вони за замовчуванням видаляють такі копії, вважаючи їх «сміттям».

Не впевнені, що ховається за розширенням «.bak»?

 • У Windows спробуйте відкрити контейнер з допомогою Total Commander. У складі цього менеджера файлів є утиліта Lister. Вона аналізує структуру будь-яких файлів і виявляє їх походження, використовуючи власні алгоритми. Щоб запустити Лістер, потрібно пересунути курсор на електронний документ, який має «дивний» формат, і натиснути клавішу F3.
 • У macOS і UNIX-системах ви можете використовувати для тих же цілей утиліту file. Вона поставляється з будь-якої з цих ОС. Чи не знайшли її? Скачайте в мережі.

А також для відкриття BAK-копій ви можете використовувати:

 • MakeMusic Finale;
 • Photodesk Pro Show; Photodesk Pro Show
 • Microsoft SQL Server;
 • AutodeskAutoCAD, про який говорилося раніше.

ПОРАДА. Кожна з знову виходять програм теоретично може використовувати цей формат. Якщо ПО дозволяє зберігати інформацію на носіях — програма сумісна з BAK-форматом. Пробуйте відкрити стару копію у всіх встановлених програмах, якщо втратили щось важливе.

висновок

Електронні документи з розширенням BAK не уявляють шкоди, як міг би подумати недовірливий користувач. Навпаки, вони корисні. Якщо ви час від часу примусово завершуєте роботу ПК або маєте проблеми з електрикою — такі файли можуть стати справжнім порятунком.

Хочете дізнатися більше про формати даних в Windows і Linux? Читайте наші матеріали — величезний обсяг цікавої інформації чекає вас!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector