Як і чим відкрити DDS-файли

Файли .dds не призначені для рядових користувачів. Тому досить дивно, якщо ви раптом виявили його випадково на вашому комп’ютері. Але як і будь-який інший формат, цей можна відкрити, а також відредагувати за допомогою спеціального софту.

Чим відкрити DDS-формат файлів

Для чого потрібен?

Документи формату DDS містять в собі інформацію про 3D-текстури. Це стислі растрові зображення, які застосовуються в багатьох 3D-додатках, особливо в комп’ютерних і консольних іграх. Алгоритм стиснення дозволяє використовувати текстури на таких консолях, як Xbox 360 і Play Station 3: Bethesda особливо часто робить об’єкти в своїх іграх через «дідіес». Формат підтримується більшістю відеокарт, програмою DirectX, а також програмним забезпеченням, яке випускається виробниками відеокарт.

Як відкрити DDS?

Файл представляє собою растрову картинку. А значить, його можна відкрити через графічні редактори. Ось тільки не завжди можна редагувати. Існують спеціальні конвертери, які трансформують ці файли в більш звичні для стандартного ПО формати: .bmp, .jpeg і т. П. Це, наприклад, Right Click Image Converter. Утиліта швидко переведе .dds в більш «легке» розширення.

Right Click Image Converter

З редагуванням все трохи складніше. Тут вже не обійтися без допомоги спеціальних програм для обробки растрових 3D-зображень. Відкрити файл з цим розширенням і надалі редагувати можна через такі програми, як Paint.NET, XnView, Windows Texture Viewer. Але більший інтерес для кожного дизайнера представляє, напевно, Photoshop, за допомогою якого зручніше працювати з цим форматом, так і з іншими теж.

Photoshop

Щоб відкрити файл в Фотошопі, потрібен плагін, що випускається компанією NVIDIA, — NVIDIA Texture Tools for Adobe Photoshop. Скачується безкоштовно, але, зрозуміло, потрібно мати вже встановлений редактор від Adobe.

Налаштування NVIDIA Texture Tools

Після встановлення плагіну ви зможете відкрити DDS в Фотошопі. Однак працювати з ними далеко не так просто, як зі звичайними фотографіями або картинками. Якщо ви раптом вирішили швидко освоїти основи обробки та дизайну ігрових об’єктів, навіть при наявності досвіду редагування в Фотошопі вам доведеться попітніти. Кожна текстура має свої розміри, різні складні характеристики.

Всерйоз вирішили освоїти .dds і навчитися пиляти свої моди для таких ігор, як Fallout або Elder Scrolls? У вас все вийде, просто проведіть кілька годин за тренуваннями і переглядом різних навчальних відео по редагуванню.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector