Як дізнатися, чи включений TRIM для SSD в Windows 10

SSD-10.jpg
SSD помітно відрізняються від HDD за принципом роботу, тому спеціально для твердотільних накопичувачів була розроблена нова команда інтерфейсу SATA — TRIM. Вона дозволяє операційній системі повідомити твердотільний накопичувач про те, які блоки даних вже не містяться в файлової системі і можуть бути використані накопичувачем для фізичного видалення.

У Windows 10 при установці системи на SSD команда TRIM повинна бути включена за замовчуванням. Однак якщо ви оновилися з Windows 7 або 8, або ж перенесли систему з жорсткого диска — в такому випадку TRIM може бути виключена, що призводить до більш повільної роботи системи і більшого зносу ресурсів SSD.

Щоб перевірити, чи включений TRIM, відкрийте командний рядок і введіть команду fsutil behavior query disabledeletenotify:

Снімок.PNG

Якщо відповіддю для вашої файлової системи був 0 — значить, TRIM включений. Якщо 1 — відповідно вимкнений, і його потрібно включити. Для цього введіть команду fsutil behavior set disabledeletenotify NTFS 0. Якщо ви використовуєте ReFS — команда та сама, просто замініть NTFS на ReFS. Тепер ще раз перевірте, чи включений TRIM — відповіддю повинен бути 0.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector