Як часто потрібно міняти термопасту на процесорі в комп’ютері або ноутбуці

Про існування термопасти зазвичай дізнаються через деякий час після початку користування комп’ютером. Кому-то підказує умілий один-технар, а хтось знайомиться з новим поняттям в технічній літературі. Якщо ви читаєте цю статтю, ймовірно, вже знаєте, про що йде мова. Але є сенс краще заглибитися в тему.

Термін заміни термопасти

Як визначити термін, коли треба замінити термопасту?

Що за паста така?

Термопаста — це гелеобразний термоінтерфейс для комп’ютера. Іншими словами, речовина, здатне ефективно проводити тепло. Сучасна техніка, працюючи, нагрівається до високих температур, які часто згубні для неї. Термопаста служить для заміни повітряного прошарку, яка проводить тепло куди гірше.

УВАГА. Якщо в компонентах ПК з’являються мікротріщини (а це трапляється при тривалій роботі), гель заповнює їх. Тим самим температурна навантаження на деталі розподіляється рівномірно.

В основному паста складається:

 • з металів, таких як мідь і срібло;
 • алмазних вкраплень;
 • бору і алюмінію.

При використанні термопасти на процесорі важливо дотримуватися мінімальну товщину її шару. Інакше ефективність різко знижується.

Термопаста в настільних ПК

Настільний комп’ютер в цілому охолоджується куди краще ноутбука. Але це не відноситься до процесора, який щільно стикається з радіатором. Щоб нанести гель на процесор так, як треба — уважно прочитайте інструкцію із застосування.

Немає однозначних рекомендацій щодо терміну придатності термопасти в працюючому комп’ютері. Він залежить від багатьох факторів, серед яких:

 • навантаження на процесор при роботі;
 • скачки температур при роботі;
 • марка і модель термоінтерфейсу;
 • модель використовуваного процесора.

Різні CPU мають різні робочі температури. Наприклад, Intel Core i3 працює нормально при режимі до 80 градусів за Цельсієм. На позначці «93 ° C» комп’ютер вимкнеться і не буде працювати до зниження показника. Щоб дізнатися параметри свого процесора, знайдіть цю інформацію на профільному сайті.

Якщо термін придатності пасти добігає кінця, температура процесора буде рости, оскільки теплообмін менш ефективний. Якщо ви помітили, що значення занадто високо — пора міняти термопасту. Відстежити це можна, використовуючи програми:

Ці програми не тільки показують значення в градусах — у них є й інші цікаві функції. AIDA64, взагалі, можна віднести до розряду Must Have для будь-якого користувача.

Перевірка в AIDA64

Скільки служить якісна термопаста? Як мінімум рік. Продукт радянського зразка, КПТ-8, має термін використання близько 4-5 років. При цьому її теплопровідність трохи нижче, ніж у зарубіжних аналогів. Те саме можна сказати і до популярної пасті АлСіл-3.

Дорогі термопасти для ігрових комплектуючих можуть служити до 8 (!) Років. Звичайно, їх вартість незрівнянно вищий. Приклад елітного продукту — GELID GC-Extreme з вартістю від 1000 рублів. Погодьтеся, немало, навіть при тому, що однієї упаковки вистачає на 30-40 застосувань.

GELID GC-Extreme

ВАЖЛИВО. Мінімальним терміном служби мають термопасти в комп’ютерах, зібраних за конвеєрним принципом, а також в ноутбуках.

Термопаста в ноутбуках

Несвоєчасна заміна Термогель здатна нанести ноутбука чималу шкоду. Як часто потрібно міняти термопасту в ноутбуці? Типовий термін її служби перед заміною — від півроку до півтора років максимум. Любіть пограти в сучасні ігри? Тоді готуйтеся проводити заміну кожні 3-4 місяці. І не забудьте про відеокарту — чіп відео теж вимагає мастила.

Заміну витратних матеріалів на мобільному ПК виконати нескладно — інтернет рясніє відео і інструкціями на цю тему. Переконайтеся, що конкретна інструкція підходить для вашого комп’ютера. Термін служби ноутбука істотно зросте, якщо ви не будете використовувати бюджетну пасту.

процес заміни

Визначити, що потрібна заміна, можна так само, як і для настільного ПК — за допомогою програм. Не забувайте стежити за показниками і пам’ятайте — компоненти ноутбука набагато дешевше обслуговувати, ніж міняти.

терміни зберігання

 • Термопаста в упаковці прийде в непридатність швидше, ніж ви встигнете її використовувати. Тому тюбики і шприци з гелем, швидше, орієнтовані на організації, ніж на домашнього користувача.
 • Оптимальна температура зберігання — 25-30 градусів за Цельсієм.
 • Паста зберігається досить довго, коли упаковка щільно закрита. Іноді — безстроково (вітчизняні зразки).
 • Середній термін придатності відкритої упаковки — 3-4 роки, найдорожчі зразки можуть зберігатися до 10 років.

висновки

Ми розповіли вам про термопасте, її необхідності та основні властивості. Ви дізналися, коли добігає кінця термін зберігання і потрібна її заміна. А також ми розглянули характеристики паст різних марок. А ви знаєте, яка термопаста найкраща? Поділіться своєю думкою в коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector