Google почала блокувати свої сервіси на несертифікованих смартфонах. Як обійти обмеження

Багато виробників не укладають договір з Google, але все одно додають на свої смартфони Google Play Маркет, а також набір сервісів Google Play, які забезпечують роботу Gmail, карт Google, антивіруса Play Protect, відеосервісу YouTube і т.д. Ряд вендорів, щоб не ризикувати, випускають пристрої без цих сервісів, але дозволяють користувачам встановлювати їх самостійно. За даними XDA Developers, ця лазівка ​​була прикрита.

Google Play

Відтепер сервіси Google Play перевірятимуть дату складання системної прошивки, і якщо вона виявиться більш ранньої, ніж 16 березня 2018 року, вхід в акаунт Google буде заблокований. Виняток становитимуть кастомниє прошивки, розробники зможуть зареєструвати їх вручну з обмеженням — не більше 100 ідентифікаторів пристроїв на один аккаунт. Ідентифікатор стає новим щоразу після перезавантаження пристрою до заводських налаштувань, чого, на думку Google, буде досить для експериментів з саморобною прошивкою.

Звичайно ж, хакери вже шукають способи обійти нове обмеження і змусити працювати сервіси Google Play на несертифікованих пристроях. Один з можливих способів — використання утиліти Magisk, яка приховує від системної перевірки root-доступ і інші особливості нелегальних прошивок. Оскільки перевірка здійснюється тільки на основі дати, виробникам буде легко обійти її, вказавши у властивостях прошивку то число, з якої сервіси Google Play працюватимуть.

Перевірити, чи отримав сертифікацію Google ваш смартфон, можна за допомогою програми Google Play. Запустіть його, відкрийте меню, перейдіть в налаштування і в самому низу подивіться інформацію про сертифікат.

Google Play

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector