Електронні сім карти (eSIM) від Apple, Microsoft — Проблеми впровадження. Плюси і мінуси

сім карта всередині телефону
Звичайні SIM-карти з часом стануть не потрібними, а на їх місце займуть електронні (eSIM). Гідність електронних SIM-карт очевидні. Власнику смартфона не потрібно міняти сім карти або купувати телефон на дві сімки, він простим рухом руки вибирає оператора мобільної мережі і переключається на його лінію. Але, не дивлячись на те, що деякі світові мобільні оператори лобіюють перехід на нові стандарти мобільного зв’язку, обіцяна на даний момент революція не відбулася.

Сьогодні не один з лідерів світового ринку смартфонів не виробляє пристрої з eSIM, хоча компанія Apple перша над цим почала працювати і всесвітні оператори такі як ATT ведуть переговори про впровадження даної технології. Саме новини Apple повідомляють, що у них навіть є свій розроблений варіант електронної SIM-карти підтримує можливість перемикання між операторами Сполучених Штатів і Великобританії, але з електронними сімки випускають поки тільки iPad.

Аналітики з IHS впевнені, що масовий перехід на eSIM все одно відбудеться і до 2019 року всі нові айфони будуть випускатися з електронної SIM-картою. Сьогодні кількість пристроїв, обладнаних цим нововведенням налічує близько 109 мільйонів штук, а до 2021 року зросте до 1 мільярда. Ну що ж поживемо, побачимо. Тим більше що чекати залишилося недовго.

Як вважають експерти, найдалі по впровадженню eSIM просунулася Microsoft, компанія планувала випускати всі мобільні пристрої, що працюють на Windows 10, з eSIM-картами, але з відомих всім причин змушена була піти з ринку смартфонів.

Що стоїть на шляху глобального впровадження електронних SIM-карт?

 В першу чергу зміна правил гри на ринку надання послуг мобільного зв’язку. Виробник таких смартфонів змушений домовлятися з мобільними операторами, а їх у світі багато. Чи потрібно це сьогодні таким величезним компаніям як Apple і Samsung? Знаючи політику Apple, можна припустити, що під такі умови «яблучна» компанія може створити власного мобільного оператора, тому і обкатує «Apple SIM» на iPad.

Сьогодні через eSIM від Apple можна підключитися до операторів мобільного зв’язку в 140 країнах, для цього не потрібно купувати окрему SIM карту, а просто вибрати з з’являються пропозицій потрібного оператора, тарифний план і термін його дії.

Поки на цьому ринку не встановлені чіткі правила, існує велика ймовірність певних конфліктів між операторами і виробниками мобільних пристроїв, а це тягне за собою велику кількість ризиків для глобальної введення в дію системи eSIM.

Проблеми пов’язані з eSIM

Електронна SIM карта з одного боку зручна для споживача, а з іншого боку, обмежує його можливості, адже купивши той, чи інший смартфон він підключитися тільки до операторів, які визначив сам виробник, а це в свою чергу впливає на конкуренцію на ринку, покупець потрапляє в усі велику залежність до виробника мобільних пристроїв. З цієї причини якщо і впроваджувати цю технологію, то необхідно зробити так, щоб змінити оператори можна було звернувшись до сервісного центру, або реалізувати скачування сім карти на свій смартфон з сайту оператора.

Але виникає нова проблема — захист ніформаціі, клонування сім карт і електронна крадіжка сімок. І з огляду на дані проблеми чекати революцію даних сімок можна ще дуже довго.

До того ж eSIM є дорогим задоволенням і в найближчі кілька років не з’явиться на бюджетних смартфонах, тому користувач матиме можливість вибору.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector