Чому телефон не бачить СІМ карту що робити?

Обов’язкова ланка при запуску нового смарфона — це вставка в нього SIM. Тут нас і чекає неприємний сюрприз, тому що пристрій відмовляється бачити вставлену в нього карту. Таке відбувається як з новими гаджетами, так і зі старими випробуваними моделями, які в один прекрасний момент відмовляються бачити рідну сімку. Що ж робити? Нижче ми розберемо, чому ваш мобільний телефон не бачить вставлену СІМ-карту, і що ж робити для виправлення проблеми.

No SIM Card Installed
No SIM Card Installed

Чому телефон не бачить СІМ карту

Вже згадана нами дисфункція з СІМ картою може мати безліч причин програмного і апаратного характеру. Кожну з причин буде необхідно розглянути, і виконати дії, що дозволяють виправити видимість SIM карти.

Причини, чому мобільний пристрій не знаходить контакт з SIM Card, зводяться до наступного:

 • СІМ-карта фізично деформована або пошкоджена. В цьому випадку карта раніше могла піддатися будь-якого виду фізичного впливу, при якому вона була пошкоджена, форма порушена, контакти зламані, окислились та інше;
  Сім карта пошкодження
  Сім карта може бути пошкоджена
 • Слот в гаджеті пошкоджений;
  Слот сім карти пошкоджений
  Слот сім карти може бути пошкоджений
 • Карта встановлена ​​некоректно (зрушена з місця). Таке буває в разі некоректної установки сім-карти, падіння гаджета і інших причин;
 • Ваш телефон залочений оператором. У деяких випадках гаджет випускається виключно для роботи з одним оператором (особливо це стосується ряду iPhone). В цьому випадку вставка сім-карти іншого оператора в слот просто призведе до того, що телефон не розпізнає вставлену SIM-карту;
  Телефон заблокований оператором
  У деяких випадках телефон може бути заблокований оператором
 • Телефон не бачить картку через некоректні налаштування вашого девайса. Зокрема, може бути активований режим в «Літак»;
  У літаку режим
  Активоване режим «У літаку» може сприяти блокуванню доступу до сім-карті
 • Блок пристрої фізично вийшов з ладу;
 • Картка оператора не зареєстрована в мережі;
 • Термін дії номера телефону завершений;
 • Пам’ять NVRAM телефону, в якій зберігається інформація про sim-карті, пошкоджена;
  Пам'ять NVRAM пошкоджена
  У деяких випадках пам’ять NVRAM буває пошкоджена
 • Некоректно введений PIN-код, через що SIM була заблокована;
 • Випадковий збій в роботі гаджета.
  збій телефону
  Збій мобільного телефону

Давайте розберемося, що робити, якщо ваш телефон не розпізнає СІМ карту мобільного оператора. І які способи дозволять нам усунути виниклу проблему.

Це стане в нагоді: як відкрити слот для сім-карти в Honor.

Перевірте СІМ-карту і слот для неї на наявність пошкоджень

Насамперед рекомендуємо потурбуватися апаратної компонентою, і перевірити SIM і слот на наявність деформацій і пошкоджень. Вимкніть гаджет, зніміть його задню кришку, і акуратно вилучіть зі слоту картку. Перевірте її та особливо її контакти на наявність деформацій і пошкоджень.

Перевірте сім карту
Перевірте сім карту на наявність пошкоджень

Якщо ж відкритих пошкоджень не виявлено, уважно огляньте контакти на наявність подряпин. Якщо таких немає, рекомендуємо акуратно протерти контакти карти гумкою. Якщо ж є — краще поміняти СІМ-карту.

Також перевірте слот на наявність пошкоджень. Візьміть пензлик, і очистіть його від пилу, бруду, вовни, вологи та інших перешкод, здатних перешкодити нормальному контакту. Якщо ж слот пошкоджений — віднесіть телефон до сервісного центру.

очистіть слот
Очистіть контакти і слот сім-карти

Також рекомендуємо переставити SIM в інший слот (при наявності) — це може допомогти телефону побачити її.

Що робити, якщо телефон заблоковано під певного оператора

Якщо телефон залочений під одного оператора, рекомендуємо розблокувати його, віднісши в сервісний центр.

Розблокуйте телефон
Розблокуйте ваш телефон

Як альтернативу ви можете придбати турбо-сім адаптер або використовувати для розблокування спеціальний софт. Але якщо ви не відчуваєте себе досить компетентним в подібному, тоді краще віднесіть гаджет досвідченим фахівцям.

Усунення програмних помилок, якщо пристрій не бачить СІМ-карту

У багатьох випадках телефон не визначає SIM карту через низку програмних помилок.

Причина: Особливості:
Якщо включений режим польоту або автономний режим (не турбувати), послуги зв’язку не надаються.Перевірте, активований такий режим на вашому телефоні, і при необхідності вимкніть його.
Перевірте, чи активована ваша SIM-карта.Якщо немає, наберіть спеціальний номер активації (кожен оператор надає його при купівлі картки) для доступу до карти.
Подивіться, чи зареєстрована ваша СІМ в мережі.Для цього перейдіть в Налаштування, знайдіть там вкладку «Мобільні мережі». Пристрій покаже всі можливі сполуки, з яких вам буде необхідно вибрати бажане.
Перевірте, чи включена друга (потрібна нам) картка в настройках телефону.Перейдіть в налаштування гаджета там виберіть менеджер (диспетчер) сім-карт, і активуйте другу.

Відновіть функціонал NVRAM для відновлення видимості сімки смартфоном

«NVRAM» — це частина пам’яті на Android, в якій записана інформація про код IMEI і SIM-карті. Через неправильну перепрошивки цей файл може бути пошкоджений або знищений. В результаті робота пристрою порушується, включаючи його здатність до розпізнавання картки оператора.

Існує безліч утиліт для відновлення «NVRAM», які можна безкоштовно скачати в Інтернеті. Це такі інструменти як «MTK Android Tools», «TWRP Recovery», «SP Flash Tool» або «ADB». Мануали по їх використанню можна знайти в мережі.

TWRP Recovery
Використовуйте програми «TWRP Recovery» для відновлення функціоналу NVRAM

Використовуйте правильні настройки мережі

Якщо ви ввели неправильний PIN-код кілька разів, ваша SIM-карта буде заблокована. Ви можете відновити доступ через код PUK. Однак, якщо він також був втрачений або введений невірно десять разів, ви не зможете розблокувати картку. В цьому випадку вам знадобиться зв’язатися з оператором і надати дані власника для розблокування.

Зв'яжіться з оператором
Зв’яжіться з оператором і надайте ваші дані для розблокування

Виконайте скидання налаштувань телефону при проблемах з SIM

Якщо жоден з перерахованих способів не допоміг, і сім картка не виявлена, тоді виконайте скидання налаштувань вашого телефону до заводських. Це робиться через «Налаштування» — «Загальне управління» — «Скидання» — «Скидання до заводських даних».

Скидання до заводських даних
Скиньте до заводських даних

Пам’ятайте, що це призведе до втрати всіх ваших даних, що зберігаються на цьому пристрої. Ми рекомендуємо використовувати даний спосіб тільки як крайній захід, коли жоден з інших варіантів усунення неполадок не привів до бажаного результату. Перш ніж скинути рекомендуємо створити резервну копію потрібних вам даних.

Це корисно знати: чому не працює Інтернет на телефоні.

висновок

Вище ми детально розібрали перелік причин, чому ваш мобільний телефон не бачить вставлену СІМ-карту, і розглянули, що робити для вирішення даної проблеми. Рекомендуємо використовувати перелік наших порад, завдяки яким ви зможете відновити працездатність SIM на вашому улюбленому гаджет.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector