Чому AMOLED-екрани вигорають і як запобігти цьому?

Екрани з матрицею OLED, AMOLED і навіть Super AMOLED з часом «вигорають». Якщо на екрані будуть тривалий час підсвічуватися одні і ті ж пікселі, вони потьмяніють і це буде добре помітно. Зазвичай друкують віртуальні кнопки навігації, значки в вехньої барі і годинник. Найсильніше від цієї проблеми страждають вітринні екземпляри смартфонів, виставлені в магазині. Вони включені мало не цілодобово, стоять на стендах тижнями або місяцями і весь час показують один і той же демо-контент, який назавжди залишається на матриці.

З чим пов’язана ця проблема?

Суть проблеми — в ключовий особливості технології OLED. Матриця складається з світлодіодів трьох кольорів (синього, червоного і зеленого), причому різні види діодів мають свій термін служби. Субпіксель синього кольору менш яскраві, тому для дотримання колірного балансу на них подається більший струм, ніж на червоні і зелені субпіксель. Через це термін служби синіх діодів знижується, з часом вони світять все тьмяніше, а перенесення кольорів екрану йде в червоні і зелені відтінки.

Вигорання відбувається в тому місці, де інтенсивно використовується синій або білий колір. Чорний колір не задіє підсвічування пікселів, тому він не викликає вигоряння. Вигорілі пікселі стають темними і помітні на екрані. Чим світліше зображення, тим краще їх видно.

Чи є рішення?

Виробники не придумали адекватного вирішення цієї проблеми, вони або взагалі ігнорують її, або користуються милицями, передбачаючи періодичне зміщення статичних елементів інтерфейсу операційної системи на кілька пікселів. Його користувачі не помічають такий зсув, але воно дозволяє уникнути перегріву субпикселей і уповільнює погіршення їх властивостей. У матрицях деяких смартфонів Samsung використовується технологія PenTile: сині діоди мають більший розмір і світяться досить яскраво з меншим струмом, що збільшує термін їх служби.

Як уникнути вигоряння?

Швидше за все вигоряння відбувається на яскравому екрані, тому не варто без потреби викручувати повзунок яскравості на максимум.

Не залишайте смартфон включеним зі статичним зображенням на долое час.

Використовуйте в додатках і клавіатурі темну, а краще чорну тему оформлення.

Якщо смартфон підтримує теми, міняйте їх час від часу.

Іноді міняйте шпалери і розташування значків на головному екрані.

Не використовуйте смартфон в якості електронного годинника. Існують програми, які дозволяють виводити на екран час, і досить декількох годин роботи в такому режимі, щоб пікселі під цифрами вигоріли.

Чи можна полагодити екран з обгорілими пікселями?

Діоди не відновлюються, тому прибрати вигоряння з екрану не вийде. Деякі радять залишити екран на пару годин під променями сонця. Після такої процедури вигорілі пікселі, можливо, не буде видно, але не через те, що вони відновилися, а через те, що інші субпіксель теж потемніли. Якщо смартфоном некомфортно користуватися через слідів на екрані, можна буде назвати його в майстерню і попросити замінити матрицю або зробити це самостійно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector