Чи не працює автоповорот екрану на Андроїд

Якщо ви не встигаєте прийти додому, щоб подивитися фінал кубка країни з футболу або улюблений серіал, це можна зробити на мобільному телефоні. Для перегляду відео на гаджеті передбачена горизонтальна орієнтація. А що робити, якщо не працює з якоїсь причини автоповорот екрану на вашому пристрої Андроїд — читайте в нашій статті.

Яким чином працює автоповорот в Android

В сучасних мобільних пристроях за поворот екрану відповідає спеціальний чіп — акселерометр. Завдяки нехитрому пристосуванню системі вдається дізнатися орієнтацію корпусу телефону і автоматично регулювати екран. Його структура така, що працює він тільки в Земний атмосфері. Це означає, що в вакуумі автоповорот на планшетах і мобільних телефонах працювати не буде.

акселерометр
Акселерометр в мобільних пристроях

Проблеми з автоматичною перебудовою орієнтації скрін можуть з’являтися на різних брендах і моделях телефонів. Іноді — це тимчасові баги, але в деяких випадках проблема може бути серйозніше. У таких випадках нам нічого не залишається, як дати визначення в ремонт. Але колись потрібно спробувати усунути проблему самостійно на Андроїд.

Це може бути корисним: не працює динамік на телефоні — що робити?

Що робити, якщо не повертається екран автоматично

Спробуйте вирішити проблему з автоповоротом. Закрийте всі програми та ігри, які були вами запущені. І вимкніть мобільний телефон на 10-20 хвилин. Потім увімкніть його, і знову перевірте, можливо збій вдалося усунути таким простим способом.

Переконайтеся, що функція включена в настройках:

 1. Більшість пристрій з Android настройки автоповороту зберігають в панелі швидкого доступу. Опустіть шторку;
 2. Кнопка для включення потрібної нам функції може знаходиться на різних панелях. Якщо ви не можете знайти кнопку на відкритій панелі, спробуйте свайпом (вліво або вправо) зрушити кнопки;
  поворот екрану
  Кнопка «Поворот екрану»
 3. Виберіть кнопку «Поворот екрану», щоб активувати функцію.

Якщо тут кнопка була вимкнена, значить вам вдасться активувати функцію. І, таким чином, вирішити проблему з автоматичним поворотом в своєму мобільному пристрої. В останніх моделях телефонів ця функція може мати іншу назву. Наприклад, в популярному Samsung Galaxy S10, якщо поворот дисплея вимкнений, то кнопка так і називається — «Автоповорот».

кнопка
Кнопка «Автоповорот» в Самсунг Galaxy S10

Але варто її активувати, вона чомусь перейменовується в «Книжковий екран».

Книжковий екран
Кнопка «Книжковий екран»

Варто натиснути її ще раз — і кнопка знову називається як і раніше.

Читайте також: не працює Вай Фай на телефоні — способи усунення.

Чому не працює автоповорот на планшеті Андроїд

Проблеми з автоповоротом зустрічаються на різних пристроях, в тому числі на планшетах. Переконайтеся, що в налаштуваннях цю функцію активовано.

налаштування
Виберіть кнопку «Налаштування»

Для цього:

 1. Виберіть на головному екрані кнопку «Налаштування»;
 2. Виберіть пункт під назвою «Екран»;
  Виберіть кнопку
  Виберіть кнопку «Екран» в Android
 3. Знайдіть пункт «Поворот екрану» або «Автоповорот» — в залежності від версії Android;
  При повороті пристрою
  Натисніть на пункт «При повороті пристрою»
 4. Переконайтеся, що ця функція в вашому мобільному пристрої активовано. В іншому випадку включіть її.

Якщо функція вже була включена раніше, але планшет все одно не повертає картинку автоматично, спробуйте також вимкнути пристрій. І дістати акумулятор з корпусу, якщо дозволяє це зробити конструкція. Користувачам, чиї пристрої піддавалися фізичним діям (пристрій падало на підлогу зі значної висоти, було вдарено і т.д.) можна порадити звернутися в технічний сервіс. Так як ймовірно вийшов з ладу той самий акселерометр. Якщо проблема заснована на програмному рівні, у нас є шанс повернути працездатність розвороту екрану.

Читайте також: чому не працює Аліса Яндекс?

Скидання налаштувань на мобільному телефоні

Більшість програмних проблем на мобільних пристроях користувачів можна вирішити за допомогою повернення налаштувань до стану заводських. Тим самим ми можемо усунути шкідливі програмні помилки, сміття та інше. Налаштування можна скинути різними способами. Але пристрій потрібно підготувати до цього процесу. Подбайте про свої особисті дані. Зробіть резервну копію, щоб швидко їх відновити. Так як пам’ять телефону, у якого не повертається екран, буде повністю стерта.

Скидання налаштувань
Скидання налаштувань Андроїд

Але найголовнішим є ваш обліковий запис Google. Ви повинні знати логін і пароль від профілю, щоб швидко авторизуватися в новій системі. Якщо ви не пам’ятаєте пароль або будь-які інші дані від свого Гугл аккаунта, то не зможете увійти в телефон після скидання. У такому випадку потрібно видалити свій аккаунт з пристрою. А після скидання створити новий для того, щоб увійти в систему Андроїд.

Коли все буде готово, приступаємо до усунення проблеми, коли не працює автоповорот дисплея в Android:

 1. Вимкніть телефон;
 2. Коли пристрій повністю вимкнеться, натисніть і утримуйте клавіші зменшення гучності і харчування до характерної ознаки (вібрації або появи меню). Кнопки для входу в меню Recovery для свого пристрою ви зможете знайти в інструкції, яка перебувала в комплекті;
 3. В особливому меню не працює сенсорний ввід. Переміщатися по меню можна за допомогою клавіш регулювання гучності. А вибір можна зробити кнопкою харчування;
 4. Знайдіть рядок «Wipe Data / Factory Reset» і виберіть її;
  Wipe data / factory reset
  Натисніть на пункт «Wipe data / factory reset»
 5. У наступному вікні з’явиться кілька варіантів з назвою «No» і один з «Yes». Його нам потрібно вибрати;
  натисніть Yes
  Натисніть на пункт «Yes»
 6. Підтвердіть при необхідності свій вибір.

Тепер пристрій почне процес відновлення даних. Він не займе багато часу. Вам потрібно буде увійти в свій аккаунт Google і зробити деякі налаштування пристрою. Тепер включите, а потім перевірте автоповорт в телефоні або планшеті з Android.

Перепрошивка смартфона Андроїд

Якщо ви придбали пристрій, але пізніше помітили, що в ньому не працює автоматична зміна орієнтації екрану — ви можете повернути його по гарантії. В інших випадках телефон можна перепрошити і встановити ту прошивку, в якій поворот буде працювати. Всі відповідні додатки, драйвера і програми можна взяти на цьому сайті.

Вибір брендів телефонів
Вибір брендів телефонів для завантаження прошивки

Виберіть свою модель в списку і знайдіть відповідну прошивку. Зазвичай, у цій же темі можна знайти і інструменти, які необхідні для цього процесу.

Програма для зміни орієнтації екрану в Android

Якщо жоден з описаних вище способів не допоміг вирішити проблему з автоповоротом, ви все одно зможете користуватися цією чудовою функцією. Адже є сторонні програми, які змінюють орієнтацію навіть без вбудованого акселерометра.

Зміна орієнтації екрану
Зміна орієнтації екрану в смартфоні

Додаток має допомогти вирішити проблему в будь-якому випадку.

Додаток Rotation Control дозволяє не тільки змінювати розташування екрану.

Можливості програми: Пояснення:
Сполучення з іншими програмами.Може блокувати зміну орієнтації екрану іншими додатками.
Підтримка будь-якої орієнтації.Додаток дозволяє також створювати портретну орієнтацію.
Захист пристрою.Є режим захисту пристрою від впливу сторонніх додатків на параметри.

Мобільний додаток не займе багато простору в пам’яті, воно вести всього 1 мегабайт. Після установки воно буде доступно з панелі швидкого доступу. При виклику меню програми, в ньому доступні відразу всі функції: портретна орієнтація, альбомна, пейзажна та інші. Щоб активувати будь-яку з них, потрібно всього лише натиснути на відповідну кнопку.

Установки програми
Установки програми для зміни орієнтації екрану

Якщо цей додаток не підійде, скачайте в Play Market будь-яке інше з цієї категорії. У вас буде величезний вибір. Введіть в пошуковому рядку «орієнтація екрану» і знайдіть відповідне зі списку. В особливих випадках автоповорот екрану в Андроїд пристроях може не працювати навіть при установці додатків. Таким чином нічого не залишається, як відправитися в сервіс. У смартфоні порушено пристрій, який відповідає за поворот. І впоратися з цією проблемою зможе тільки фахівець.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector