Центробанк запустив систему переказів за номером телефону. Все, що потрібно знати про неї

СБП

28 січня 2019 року в Росії була запущена система швидких платежів (СБП). Ця функція дозволяє здійснювати переказ грошей, знаючи тільки телефон одержувача. Не потрібно ні номер рахунку, ні номер карти. Крім того, за допомогою цієї системи можна здійснювати платежі по QR-кодами.

переклади

СБП запущена «Центробанком» за участю «Альфа-банку», ВТБ, «Газпромбанку», «Промсвязьбанка», «Райффайзенбанку», «Совкомбанк», «Тінькофф Банку» і кількох інших організацій.

У банківських додатках з’явиться нова опція — «Швидкий платіж через СБП». Для здійснення переказу досить вибрати її і вказати номер телефону одержувача. Гроші надійдуть на рахунок протягом 15 секунд, навіть якщо відправник і одержувач є клієнтами різних банків.

Клієнт зможе вибрати банк, в який кошти будуть надходити за замовчуванням. Для цього достатньо підтвердити свій вибір SMS-командою. У будь-який момент можна передумати і вибрати інший банк з тих, що беруть участь в цьому проекті.

Як відправник, так і одержувач може подати запит на скасування переказу протягом 30 днів з моменту відправки грошей. Для цього необхідна письмова заява або звернення по телефону в службу підтримки банку. На схвалення повернення з урахуванням наданих клієнтом доводів відводиться до 10 днів.

До кінця 2019 року Центробанк не стягує комісію з банків, що беруть участь в цьому проекті, а з 2020 року і банку відправника, і банку отримувача переказу доведеться платити:

До 1000 руб. — 50 копійок
Від 1000,01 до 3000 руб. — 1 рубль
Від 3000,01 до 6000 руб. — 2 рубля
Від 6000,01 до 600 000 руб. — 3 рубля

QR-коди

СБП

Платіж по QR-коду може здійснюватися по одному з двох сценаріїв. Перший — режим споживача, при якому покупець виводить на смартфоні QR код, зчитування сканером торгової точки. Другий — режим продавця, при якому споживачеві потрібно відсканувати своїм смартфоном QR-код, що відображається в торговій точці.

За задумом Центробанку, така система розрахунків може стати заміною безконтактних платежів для тих людей, у яких немає смартфонів, оснащених модулями NFC. При цьому вона набагато безпечніше використання банківських карт, оскільки клієнт не «світить» платіжну інформацію.

Система швидких платежів Центробанку по суті є конкурентом перекладам за номером телефону, реалізованим в додатку «Ощадбанку» і деяких інших банків (наприклад, «Тінькофф Банку»). Головна відмінність — можливість здійснювати миттєві міжбанківські перекази або взагалі без комісії, або з мінімальними витратами. «Сбербанк» в цьому проекті не бере участь, але не виключено, що він приєднається до нього пізніше. Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна раніше говорила, що підключення до загальної системи переказів стане обов’язковим для всіх російських банків.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector