Заряджати акумулятор смартфона на 100 відсотків? Чи ні? Як заряджати смартфон?

АКБ смартфона
З кожним днем ​​все більше і більше стикаєшся з інформацією, яка далеко не завжди правдива. І до такої інформації відноситься і зарядка смартфона на 100 відсотків. І в різних паблік соціальних мереж дають поради по догляду за батареєю типу:

«Не заряджайте акумулятор свого смартфона на 100 відсотків, і це продовжить йому життя»

Відразу скажемо, що Li-Ion АКБ смартфона абсолютно неважливо як заряджати на 100 відсотків або на 99, для даного типу акумуляторів важливо тільки одне — не розряджати його нижче 2.5 вольта (для деяких батарей 2.75). Але розрядити його нижче встановленої норми у вас і не вийде тому як на кожній батареї телефону варто контролер розряду-заряду і він не дозволить Вам його розрядити нижче.

Звідки пішов міф про зарядку смартфона на 100 відсотків

Тепер з приводу заряду АКБ. Суть в тому, що дійсно є рекомендація від виробників акумуляторів, яка звучить таким чином: «Зберігання акумулятора здійснювати з зарядом останнього на 50 відсотків». Але дана інформація стосується зберігання АКБ. Тобто, мається на увазі, що не можна залишати акумулятор зарядженим на 100 відсотків на довгий час. У той же час якщо Ваш акумулятор знаходиться в смартфоні і він включений, то підтримувати навіть короткий час заряд на 100 відсотків — практично неможливо. А все, тому що смартфон його починає розряджати, як тільки ви витягли його з розетки. З цієї причини ви волею неволею не зможете тримати АКБ повністю зарядженим.

Коли необхідно дотримуватися порад виробників і не заряджати АКБ на повну?

Інша справа якщо наявний акумулятор лежить на зберіганні, в такому випадку Вам необхідно його зарядити до 100 відсотків, трохи розрядити і покласти на зберігання, а струми саморозряду і самі зроблять свою справу.

Не варто заряджати АКБ на 100 відсотків в ліхтариках, які лежать без діла по пів місяця. Кращим варіантом буде здійснювати зарядку на повну безпосередньо за деякий час перед використанням.

Аналогічно це стосується і батарей ноутбуків, якщо вона вам не потрібна, то можна її зарядити на відсотків 60-70 витягнути з ноутбука і покласти на зберігання. Але якщо акумулятор знаходиться в ноутбуці, то не тримайте останній постійно включеним в мережу. Іноді акумулятор потрібно і розряджати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector