Що робити, якщо принтер друкує смугами

Власники принтерів знають, що рано чи пізно він починає друкувати смугами. Ці смуги можуть бути широкими або вузькими, горизонтальними або вертикальними, різного кольору. Якщо їх небагато, на роздрукованому тексті це ще якось можна стерпіти, але фотографію вони відразу псують. Причини, чому так виходить, бувають різними, адже бувають як струменеві, так і лазерні пристрої. Конструкція їх абсолютно відрізняється, але проблема ця зустрічається у всіх. Тому способи її вирішення теж будуть різними, і розглядати їх ми будемо окремо.

Що робити, якщо принтер друкує смугами

Усунення проблеми в роботі принтера: друк смугами.

Чому струменевий принтер друкує смугами

Така модель друкує за допомогою рідкої фарби, яка заливається в спеціальні картриджі. Викид фарби відбувається через безліч сопел мікроскопічного розміру. Тому найчастішими причинами, чому струменевий принтер почав «смугастого», бувають такі:

  1. Закінчується фарба певного кольору.
  2. Засмітилися або засохли сопла картриджа.

Саме щоб уникнути такої проблеми, власникам таких пристроїв рекомендується періодично друкувати, хоч трохи, різними кольорами. Робити це треба хоча б раз в пару тижнів. Інакше фарба в соплах може почати засихати, і з’являться смуги, так як фарба випливає нерівномірно. Також треба своєчасно заправляти картриджі, якщо вони перезаправляємі, або своєчасно замінювати їх, коли фарба закінчується.

Помилка друку принтера

Проблеми з рівнем чорнила — що можна зробити

Кожен принтер має програмне забезпечення, яке йде в комплекті і встановлюється разом з драйверами. Воно дозволяє перевірити рівень чорнила. У кожної моделі ці програми різняться, тому детально їх розглядати не будемо. Знайти їх можна в меню «Пуск», в папці програм з назвою моделі. Якщо на аркуші стали з’являтися білі непродруковані області, варто перевірити, чи не закінчилася фарба. Якщо закінчилася, то є тільки два варіанти:

  1. Якщо картридж можна заправити, то треба це зробити. У багатьох моделях HP, наприклад, це робиться просто.
  2. Якщо картридж не можна заправити, його треба поміняти на новий.

Часто картриджі мають спеціальний чіп і номер. Пристрій запам’ятовує, що в картриджі з цим конкретним номером чорнила немає, і навіть якщо їх залити, працювати він не буде. Epson, Canon в цьому плані зазвичай захищені. Деякі моделі мають систему безперервної подачі чорнила, і рівень фарби видно через стінки ємностей. Тут фарбу можна просто додавати в міру витрати. Але якщо після заправки картриджа принтер все-одно друкує смугами, то проблема набагато серйозніше. Швидше за все, забилися сопла друкувального пристрою.

заміна картриджа

Проблеми з друкуючої головкою

Основна причина, чому кольоровий принтер друкує смугами — рідкісне використання. Через це залишки чорнила в соплах засихають або в них потрапляє повітря. Якщо не користуватися пристроєм кілька місяців, він взагалі може перестати друкувати і тоді доведеться міняти картриджі на нові, навіть якщо фарба в них ще є. Щоб не допустити цього, принтер треба хоча б включати раз в тиждень, щоб через сопла протекло трохи свіжих чорнила. Якщо друк йде, але видно пропуски у вигляді непропечатанних місць — білі смужки, значить деякі сопла не працюють. Насамперед можна спробувати їх прочистити програмним методом. Для цього у кожного струминного принтера є спеціальна утиліта, що йде в комплекті. Знайти її можна, запустивши програму обслуговування. Всі вони різні, але там обов’язково є пункт «Очищення картриджа», або «Очищення сопел», або «Перевірка сопел». Скористайтеся цим, дотримуючись інструкції. Іноді це треба проробити 2-3 рази, поки смуги не зникнуть.

У принтерів, що використовують безперервну подачу чорнила, крім друкувального вузла, проблема може бути з фільтрами в банках. Вони можуть забруднитися, і не пропускати повітря. Через це фарба не вступає до голівки. Ці фільтри можна почистити або прибрати. Якщо програмні методи не допомагають, можна акуратно протерти друкувальну голівку якимось засобом, що очищає. Добре підходить для цього «Містер Мускул». Серветку треба використовувати таку, яка не залишає ворсинок і пилу. Гірше ви цим не зробите, тому що якщо ваш картридж не почне друкувати і після цього, його все одно доведеться викинути.

очищення сопел

Інші збої в роботі принтера

Звичайно, можуть траплятися і звичайні поломки. Через них принтер теж залишає чорні смуги на папері, або білі, або кольорові. Це пристрій механічне, де є багато рухливих вузлів, двигунів і шлейфів. Все це може вийти з ладу. Особливо часто проблема виникає через шлейфів — часте згинання може привести до обриву якогось провідника. Іноді користувач сам може зламати, наприклад, роз’єм, в який вставляється картридж. Це буває через поспіх, неуважність, або частої заміни. У цьому роз’ємі є багато контактів, які притискаються до контактів картриджа. Іноді і вони просто забруднюються, і їх очищення допомагає відновити роботу пристрою. Але зазвичай, якщо з картриджами все в порядку, а друк все одно не така, як слід, краще звернутися в сервісний центр.

Лазерний принтер друкує смугами

Хоча лазерні моделі набагато більш досконалий і надійніше струменевих, але і вони не ідеальні. Смуги бувають і при друку на лазерному принтері, хоча причини можуть бути дещо іншими, через конструктивних відмінностей. Зазвичай вони пов’язані з несправностями картриджа і фотобарабана. З деякими можна впоратися самостійно, а деякі вимагають заміни деталей.

Перевірка фарби в принтері

Можливі причини, чому лазерний принтер друкує смугами

Коли закінчується фарба — тонер, на аркуші з’являються цілі широкі білі області. Вони стають все ширше, поки друк зовсім не припиняється. Заправка тонера вирішує цю проблему, причина якої легко виявляється. Але чому принтер друкує збоку чорною смугою? Це часто зустрічається, притому ця смуга буває з обох сторін, і виглядає як чорні поля. Справа в зносі фотобарабана. Це алюмінієвий вал, покритий тонким світлочутливим шаром. Цей шар по краях починає стоншується раніше, і по краях листа друкуються чорні смуги. Згодом ці смуги будуть ставати все ширше. Вирішити це можна тільки заміною фотобарабана. Горизонтальні смуги при друку на лазерному принтері з’являються через поганого контакту фотобарабана і магнітного вала. У свою чергу, причини цього бувають такі:

  • Переповнений бункер відходів.
  • Картридж заправлений неправильно.
  • Тонер прокидається занадто рясно.
  • Зношений фотобарабан або вал.

Самостійно тут можна тільки заново заправити тонер. Решта вимагає заміни деталей.

Що робити, якщо принтер друкує смугами

Смуги при друку — неминуча проблема при друку на будь-якому принтері. Вони неминуче з’являться при його старінні. Особливо актуальний знос для лазерних моделей, хоча вони і досить довговічний. Для струминного більш характерні проблеми з картриджами, але вони просто замінюються, так як є витратні матеріали. Механічні поломки для них більш рідкісні. Тому вам, як користувачу, звичайно досить стежити за витратою чорнила або тонера, і вчасно їх перезаправлять, а при зносі міняти картриджі. Зверніть увагу — коли при друку на лазерному принтері по краях з’явиться густа чорна смуга, пора подумати про заміну блоку фотобарабана. Це найдорожча частина, але замінювати її доводиться нечасто, так як ресурс її досить великий.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector