Що краще купити для ігор: PS4 або ігровий ноутбук

Любителі комп’ютерних ігор в певний момент можуть зіткнутися з проблемою вибору ігрової платформи. Найбільш часто дилема стоїть між консоллю Sony PlayStation 4 і комп’ютером або ноутбуком, що працює на Windows. Порівняння PS4 і настільного комп’ютера ми з вами проводили в одній з попередніх статей, сьогодні ж зупинимося докладніше на питанні вибору приставки або ігрового ноутбука.

Порівняння ноутбука і PS4

Порівняння ноутбука і PS4: що придбати для ігор?

Наше порівняння ми проведемо за кількома показниками, таким як простота підключення, комфорт ігрового місця, мобільність, продуктивність, ігрові ліцензії та вартість ігор, а також модифікація і простота ремонту.

простота підключення

Напевно ви знаєте, що для роботи PS4 потрібно пристрій, що відтворює відеосигнал. Це може бути як телевізор, так і мультимедійний проектор. Без нього приставка — це малокорисних шматок пластика. Варто врахувати, що телевізор або проектор обов’язково повинні підтримувати інтерфейс HDMI, так як інший варіант виробником консолі не передбачений.

Підключення консолі виконується досить просто — досить з’єднати приставку і телевізор HDMI-кабелем, після чого вибрати на останньому відповідної джерело відеосигналу, потім можна відразу ж приступати до гри. У комплекті також поставляється бездротової джойстик, який також потрібно буде підключити до консолі. Примітно, що його акумулятори можна заряджати від самої PS4, коли ви в неї не граєте.

Комплектація PS4

З ноутбуком все ще простіше, оскільки всі необхідні компоненти в ньому вже є присутнім. Від вас буде потрібно лише відкрити кришку і натиснути кнопку включення. Більшість ігор адаптовані під використання клавіатури і миші, а в деякі без них грати взагалі проблематично. Це до того, що необов’язково додатково купувати джойстик.

З огляду на необхідність підключення приставки PS4 до телевізора, переможцем на цьому етапі є ігровий ноутбук. Він заслужено отримує свій бал.

Комфорт ігрового місця

Поняття комфорту не таке однозначне, як може здатися на перший погляд. Для кого-то буде потрібно розвалитися на м’якому дивані або кріслі, а комусь достатньо сидіти на жорсткій табуретці. Проте існують загальноприйняті стандарти комфорту робочого ігрового місця. Ми не будемо відносити сюди спеціальні комп’ютерні крісла для геймерів, а врахуємо особливості ергономіки при використанні консолі і ноутбука.

Оскільки гра — це відпочинок, то можливість грати, розвалившись у кріслі або на дивані, буде пріоритетною. В цьому плані консоль поза конкуренцією. Підключивши девайс до телевізора з великим екраном і використовуючи бездротового джойстик, можна зайняти абсолютно будь-яку позу, хоч сидячи, хоч лежачи, хоч стоячи на голові.

зручність

Ноутбук ж змусить вас бути прив’язаним до столу, особливо, якщо не користуватися джойстиком. Навряд чи ви зможете довго сидіти на дивані в зігнутому положенні, якщо ноутбук буде стояти на невисокому столику, а вам доведеться тягнутися до клавіш. Доведеться сидіти за столом. Крім того, мало який ігровий ноутбук має діагональ екрану більше 17 дюймів. Погодьтеся, куди зручніше дивитися на 40 дюймів, ніж на 17. Правда, можна підключити портативний комп’ютер до телевізора і використовувати джойстики, тоді особливої ​​різниці ви не відчуєте.

У цьому компоненті немає очевидного переможця. Ми кожного суперника присудили по одному балу, тому нічия.

мобільність

Під мобільністю ми будемо мати на увазі можливість переміщатися з місця на місце, не перериваючи при цьому гри. Очевидною перевагою володіє ігровий ноутбук. Сама по собі PS4 також компактна і не крупніше середньостатистичного ноутбука, але куди ви будете розміщувати телевізор? Ноутбук ж займає мінімум місця, при цьому вам не потрібно думати, де взяти телевізор. Дуже зручно взяти його з собою на відпочинок або постійно возити з собою в різні поїздки.

У плані більшої мобільності перемагає ноутбук, тому саме він отримує свій бал. Підсумковий рахунок на даному етапі — 3: 1 на користь ноутбука.

мобільність

продуктивність

Якщо ви вирішите вибрати консоль, ви гарантовано отримаєте максимальну продуктивність протягом усього періоду, коли вона буде підтримуватися. Якщо компанія Sony буде випускати оновлення, а розробники — створювати гри під цю платформу протягом наступних 10 або 20 років, кожна гра буде працювати на максимальних налаштуваннях.

На сьогоднішній день абсолютно будь-яка гра йде на максимально можливому дозволі і з максимальними настройками. Ви ніколи не зіткнетеся з тим, що через неповну сумісності обладнання гра пригальмовує або видає недостатня кількість кадрів в секунду, що позначається на загальному сприйнятті процесу.

Що можна сказати щодо ноутбука? Якщо ви купите спеціальні ігрову модель, вам також можна буде не думати про апгрейд в найближчі кілька років як мінімум. Проте комп’ютерне залізо має властивість досить швидко застарівати, оскільки ігрові корпорації намагаються по максимуму використовувати новітнє обладнання.

Порівняння PS4 і PС

Тому ви повинні бути готовими до того, що вже через 3 або 4 роки процесор може виявитися застарілим, відеокарта перестане підтримувати новітні стандарти, а обсягу оперативної пам’яті буде вистачати впритул. Якщо ж ви хочете продовжити задоволення на більш тривалий період, доведеться розщедритися на саму топову модель. Проте навіть це не гарантує повної сумісності всього обладнання з конкретно взятої грою, і навіть на найдорожчому ігровому ноутбуці іноді можна спостерігати пригальмовування і зависання картинки.

Завдяки куди більш кращий оптимізації і абсолютної сумісності обладнання з будь-якою грою, заслужений бал отримує PS4. Підсумковий рахунок на даному етапі — 3: 2 на користь ноутбука.

вартість

Якщо ви хочете отримати максимально продуктивний пристрій за адекватні гроші, краще зупинитися на ігрової консолі PlayStation 4. Її ціна — 30-40 тисяч руб. Якщо є телевізор, це будуть всі витрати. Якщо ж його у вас немає, то хороша ЖК-панель варто ще приблизно стільки ж. Разом максимум 100 тисяч рублів.

Топовий ноутбук, який дозволить вам на роки вперед забути про апгрейд, буде коштувати набагато вищі. Найбільш наворочені моделі досягають 250-270 тис. Руб. Але це самі наворочені. За 100.000 теж можна купити непоганий апарат, але не дивуйтеся, якщо частина ігор він просто не потягне, тому що матиме середні показники.

Потужний ігровий ноутбук

Правда, такий наворочений ігровий ноутбук може бути предметом гордості, а також їм можна буде хвалитися перед друзями і знайомими. Завдяки куди більш кращому поєднанню ціни і якості бал отримує PS4. Підсумковий рахунок — нічия 3: 3.

Вартість ліцензії та кількість ігор

Багато хто віддає перевагу Windows через те, що без проблем можна грати в піратські ігри без будь-яких маніпуляцій з обладнанням. В інтернеті повно спеціалізованих сайтів і торрент-трекерів, на яких поширюються піратські програми.

Якщо ж ви живете чесно і купуєте ліцензію, Windows має ряд незаперечних переваг. По-перше, є безліч платформ, що поширюють комп’ютерні ігри, найвідоміші — це Steam і Origin. Кожна платформа дуже часто проводить різні знижки, а Steam відомий своїми невисокими цінами.

Якщо ж ви хочете грати на консолі, будьте готовими до того, що без втручання в обладнання користуватися зламаними іграми не вийде. Не зайвим буде згадати, що на сьогоднішній день не існує робочих варіантів злому PlayStation 4. Тому ліцензія і тільки ліцензія. Щодо вартості, ігри для PS4 значно дорожче аналогічних продуктів для PC, їх вартість досягає декількох тисяч рублів. Чи готові ви до таких регулярним витрат?

ексклюзивна гра

Що стосується кількості доступних ігор, то Windows бере кількістю, а PS4 — якістю. Може в кількісному співвідношенні ігор для PS4 менше, але кожна з них — це справжній шедевр. Навіть якщо один розробник робить гри для обох платформ, саме PS4 в першу чергу отримує новітні розробки. Наприклад, візьмемо серії футбольних симуляторів FIFA компанії EA Sports. Коли виникла потреба введення нового ігрового движка, в першу чергу він став доступний власникам консолей. Інші розробники або впроваджують на ПК обрізану версію консольної гри, або вони працюють на застарілих движку.

У цьому компоненті явної переваги не має жоден з конкурентів. Якщо ви потребуєте у великій кількості ігор і заради цього готові пожертвувати їх якістю, вибирайте ноутбук. Якщо ж якість для вас стоїть на першому місці, обов’язково беріть PS4. У цьому компоненті кожен конкурент отримає по одному балу. Загальний рахунок — 4: 4.

Модифікація і простота ремонту

Незважаючи на те, що проапгрейдить ноутбук далеко не так просто, як настільний комп’ютер, PlayStation 4 не має навіть таких можливостей. Більшість ноутбуків відмінно розбирається, і такі компоненти, як жорсткий диск, оперативна пам’ять або відеокарта досить легко піддаються заміні. Крім того, ряд виробників залишають кілька вільних слотів для підключення додаткових планок оперативної пам’яті.

ремонт PS4

Що можна сказати про приставці? Вам протягом усього періоду експлуатації доведеться користуватися тим, що є. Єдине, що можна змінити — це жорсткий диск. Правда, для цього потрібно володіти певними знаннями або звернутися в спеціальний сервісний центр. Те, що ноутбук розбирається легко, а консоль — ні, не може не впливати на легкість ремонту. Якщо в ноутбуці щось зламається, вам його полагодять в будь-якій майстерні. Якщо ж проблеми виникнуть з PS4, ремонт влетить вам у копієчку.

Незаперечна перевага в цьому компоненті — за ігровими ноутбуками. Саме він отримує переможний бал. Підсумковий рахунок — 5: 4 на його користь.

висновки

Хоча за загальними показниками перемогу здобув ноутбук, не можна однозначно сказати, що все-таки краще — ігровий ноутбук або консоль PS4. Ваш вибір в результаті все одно буде залежати від особистих переваг і від умов використання. Давайте в якості підсумку коротко відзначимо аргументи за приставку і ноутбук.

За приставку:

  1. Більш низька вартість в порівнянні з топовим ноутбуком.
  2. Абсолютна сумісність заліза.
  3. Максимальна продуктивність і робота на максимальних налаштуваннях протягом усього терміну офіційної підтримки консолі.
  4. Багато ексклюзивних ігор.
  5. Більш високий комфорт ігрового місця без додаткових витрат.

За ігровий ноутбук:

  1. Повна мобільність, можливість грати практично в будь-якому місці.
  2. Ряд ігор заточений під використання клавіатури, що значно спрощує ігровий процес.
  3. Величезна кількість ігор, більш низька вартість спочатку.
  4. Можливість використання піратських іграшок і призначених для користувача модифікацій.
  5. Щодо легка модернізація обладнання, простота ремонту.

Який вибір зробили ви? Розкажіть нам про це в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector