Ознаки несправного жорсткого диска —

жорсткий диск зсередини фото
На жорсткому диску зберігається вся інформація, але він не вічний. Адже він, як і будь-яка деталь комп’ютера може вийти з ладу. Які ж симптоми виникають несправностей?

Жорсткий диск час від часу пропадає, іноді не бачиться при включенні комп’ютера. Така несправність жорсткого диска часта і, на щастя, скоріше за все легко можна виправити. Зазвичай в ній винен не сам жорсткий диск, а шлейф, що включає його до материнської плати. На жаль, їх якість залишає бажати кращого. Тому в першу чергу при виникненні такої проблеми варто поміняти спочатку саме його. Якщо не допомогло, то варто спробувати ще пару. Якщо знову немає, то несправність жорсткого диска серйозна і слід звернутися в сервіс.

Жорсткий диск часом починає мимоволі включатися навіть коли до нього немає запитів, це можна почути по звуку, іноді губляться дані. Проблема серйозна. Варіантів кілька — проблема в файлової системі і / або операційній системі і проблема в поверхні жорсткого диска.

Перший варіант надійно вирішується повним форматуванням жорсткого диска і перевстановлення операційної системи. Важливо! Збережіть дані перед цим, інакше їх можна втратити, і бажано відформатувати весь жорсткий диск (тобто знести всі розділи і відформатувати кожен).

Другий варіант частково вирішується програмами, в тому числі і вбудованими в Windows, тестуючими поверхню пластин зберігання даних жорсткого диска. Ці програми виявлять збійні ділянки поверхні і позначать їх, щоб туди більше нічого не записувалося. Проте, ця несправність жорсткого диска серйозна, жорсткий диск вимагає заміни. Збійні ділянки мають неприємну особливість розширюватися і важливі дані на такому жорсткому диску зберігати не можна.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector