Мережева карта Wi-Fi для комп’ютера: що це і навіщо вона

У світі технічного прогресу і глобальної комп’ютеризації стрімко розвиваються технології торкнулися кожного сучасного користувача. Доступ до Всесвітньої павутини тепер не обмежується використанням одного тільки комп’ютера.

Комп’ютер можна підключити до інтернету фізичним чином за допомогою кабелю, приєднаного до порту ПК, або ж бездротовим, для якого використання роз’ємів не потрібно.

Мережева карта Wi-Fi обумовлює прийом сигналу комп’ютером від бездротової мережі. Вона може підключатися в PCI роз’єм материнської плати або USB-порт комп’ютера, рідше до Ethernet (в основному такий вид підключення застосуємо до старих пристроїв). Карта Wi-Fi, що підключається в USB-порт ПК або ноутбука найбільш зручна в плані мобільності, її легко при необхідності приєднати до іншого пристрою.

Крім способу підключення і зовнішнього вигляду, існують відмінності в швидкості, потужності адаптера. Одні карти здатні тільки приймати сигнали, інші ще й передавати. Адаптери, оснащені функцією Soft AP, забезпечують створення точки доступу Wi-Fi.

Діапазон прийому-передачі сигналу може здійснюватися як на великі відстані до сотні метрів, так і обмежуватися невеликою зоною доступу. Як і у випадку з роутером, для домашнього користування нема чого застосовувати занадто потужні мережеві карти, якщо ви, звичайно, не збираєтеся роздавати Wi-Fi всім сусідам або переймати чужий сигнал. До того ж від потужності моделі буде залежати і ціна, а переплачувати за карту, яка буде працювати на невеликій площі, недоцільно. Більш дужі моделі адаптерів застосовні на великій території офісів або підприємств.

Принцип роботи Wi-Fi-адаптера

Доступ до інтернету через бездротову мережу здійснюється завдяки спільній роботі мережевої карти і роутера або модему. Технологія Wi-Fi працює на певному частотному діапазоні. Обмін даними з мережею здійснюється за допомогою роутера або модему, який сполучається з ефіром радіохвилями. Для сприйняття комп’ютером радіосигналу служить мережева карта, яка зчитує і перетворює сигнал в електронний. Всі пристрої, оснащені адаптером і знаходяться в радіусі дії передавача роутера, отримають надійшов сигнал. Щоб оцифрувати дані для розпізнавання їх пристроєм, адаптер оснащений мікросхемою і спеціальним програмним забезпеченням, керівним роботою модуля. Для правильного процесу експлуатації обов’язково встановлюються необхідні драйвери.

види адаптерів

Поділяються все адаптери на дві основні категорії:

  • Зовнішні. Підключаються такі мережеві пристрої через порт USB комп’ютера або ноутбука. Вони не відрізняються високою швидкістю передачі даних, але приємно компенсують цей недолік ціною, через що є найпопулярнішими на сьогодні. На вигляд такі адаптери схожі на USB-накопичувачі. Щоб почати роботу, необхідно вставити пристрій у вільний порт і підключитися до бездротового з’єднання.

    Зовнішній Wi-Fi адаптер

    Зовнішній Wi-Fi адаптер

  • Внутрішні, або вбудовані. Підключаються до PCI роз’єму материнської плати. Для установки такого виду адаптера доведеться знімати кришку системного блоку. Розміри вбудованої мережної карти більше, ніж у зовнішній. Такий варіант пристроїв володіє хорошою пропускною спроможністю, обумовлюючи високу швидкість передачі даних. Ціна питання буде значно вище, ніж у зовнішніх адаптерів.

    Внутрішній Wi-Fi адаптер

    Внутрішній Wi-Fi адаптер

Існує ще один, який не отримав великого поширення варіант пристроїв — карткові (Card-Bus). Такого типу адаптери підключаються до карткового слоту PC Card, якщо такий є в наявності у вашій комп’ютерної техніки.

Бездротові мережеві карти можна підключати не тільки до комп’ютерів і ноутбуків. Окрему нішу займають зовнішні адаптери для телевізорів. Вони можуть бути як універсальними, так і призначеними для конкретних моделей. Якщо телевізор не оснащений приймачем Wi-Fi, але має відповідний роз’єм, можна придбати сумісний з ним адаптер, щоб підключити до джерела мережі.

Антени мережевих карт

Пристрій, оснащений зовнішньою антеною, краще приймає сигнал. Звичайно, не завжди габарити приймача сприяють комфорту, тому можна вибрати адаптер зі знімною антеною або з роз’ємом, куди при необхідності можна буде її вставити.

Антена мережевої карти

Антена мережевої карти

Потужність антени при виборі пристрою повинна відповідати умовам місцезнаходження, де потрібно встановити мережу.

Кількість антен впливає на швидкість передачі інформації. Моделі, оснащені знімними антенами, дуже зручні в разі далекого розташування роутера, при необхідності є можливість встановити більш потужну конструкцію прийому радіохвиль. Зовнішні антени забезпечують велику дальність дії.

Установка і настройка Wi-Fi-адаптера

Незважаючи на істотні відмінності мережевих карт за видами і типу підключення, налаштовуються вони все за аналогічним принципом.

Установка мережевої карти Wi-Fi

Установка мережевої карти Wi-Fi

Спочатку необхідно підключити адаптер фізично в потрібний роз’єм комп’ютера або ноутбука. Система Windows виявить нове обладнання. Хоча в системному наборі програм завжди знайдуться сумісні, все ж для коректної роботи краще виконати установку драйверів з диска, який додається до інших мережних пристроїв. Можна також завантажити необхідне програмне забезпечення з офіційного сайту виробника. Обмін даними через адаптер відбувається завдяки драйверу, саме тому краще ставити ПО, відповідне конкретно вашої моделі пристрою.

Після установки Wi-Fi-карти з’явиться значок мережевого підключення, натисніть на нього і у властивостях бездротового підключення до мережі знайдіть протокол інтернету TCP / IP. Тут необхідно ввести настройки параметрів мережі, їх потрібно з’ясувати, звернувшись в техпідтримку вашого провайдера, і внести в поля для заповнення. Налаштування також можуть призначатися автоматично. Коли ви вибрали потрібні параметри і точки доступу, залишається привласнити мапі Mac-адресу. Це завдання виконується мережевим адміністратором, для цього зателефонуйте в техпідтримку і повідомте про зміну адаптера і необхідності зміни Mac-адреси.

При виборі мережного пристрою звертайте увагу не тільки на функціонал, бо не всі можливості карти ви будете користуватися, а ціна за широкий набір функцій збільшиться в кілька разів. Зверніть увагу на деякі фактори, такі як габарити вашого приміщення, в якому буде використовуватися мережа Wi-Fi, відстань між роутером і комп’ютером, товщина стін. Чималу роль в надійності виробів грає і виробник, краще вибрати перевіреного, зарекомендував себе якістю продукції, що виробляється, таких на ринку комп’ютерної техніки з надлишком. Бажано купувати адаптери того ж виробника, що і роутер або модем, забезпечивши тим самим кращу сумісність пристроїв.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector