Як зателефонувати в ВК з комп’ютера

Спілкування за допомогою інтернет-дзвінків вже міцно увійшло в наше життя. Ми спілкуємося з близькими людьми по Скайпу або Вайберу, використовуємо відеодзвінки на Фейсбук, насолоджуємося можливостями Google+ Hangouts, ooVoo або FaceTime. Соціальна мережа Вконтакте з перших днів своєї появи славилася своїм інноваційним характером, запустивши аудіо та відео дзвінки ВК ще в 2012 році. Новаторський на ті часи експеримент не виправдав себе і був згорнутий. Але в 2018 році знову заявив про себе. Суттєвим обмеженням функціоналу аудіо і відеодзвінків соцмережі стала робота виключно на мобільних пристроях, що залишило без дзвінків мільйони користувачів. Але вихід із ситуації є. Нижче ми розберемо, як можна зателефонувати в ВК з персонального комп’ютера, і які інструменти нам в цьому допоможуть.

Дзвінки в соціальній мережі ВКонтакте — передісторія

Спочатку Павло Дуров запустив аудіо і відеодзвінки в ВК в січні 2012 року для стаціонарних комп’ютерів і лептопів. Творець Вконтакте також анонсував появу функції дзвінків і для мобільної версії VK, що було з ентузіазмом сприйняте багатьма власниками мобільних гаджетів.

Перспективно стартувала функція не виправдала себе — якість аудіо і відеозв’язку була невисокою, дзвінки істотно навантажували сервера ВК, і Дуров перестав розвивати проект. Після покупки акцій «Вконтакте» компанією «Mail.Ru Group» в 2014 нове керівництво визнало функцію дзвінків не виправданою, і згорнула його реалізацію в 2016 році.

На початку 2018 року було прийнято рішення відновити підтримку аудіо і відеодзвінків ВК для користувачів мобільного додатка Вконтакте на Андроїд і iOS (реалізовано в квітні 2018 року). Тепер власники мобільних гаджетів (але не комп’ютерів) могли використовувати соцмережу для аудіо та відео спілкування один з одним. При здійсненні дзвінків задіяли протокол ICE, дозволяючи системі конгруентно адаптуватися до швидкості призначеного для користувача інтернету і типу встановленого з’єднання. Останнє здійснюється завдяки принципу пірінга з обходом серверів Вконтакте. Якщо ж обійтися без серверів неможливо, то що передаються через них дані, по завіреннях розробників, не зберігаються.

дзвінки ВК

Вконтакте дозволяє здійснювати аудіо та відео дзвінки між користувачами мобільних пристроїв

Користувачам же стаціонарних ПК доступ до відеодзвінків в VK був як і раніше закритий, і перспектив зміни ситуації не простежувалося. Як же обійти цю проблему, і насолодитися функціоналом відеодзвінків Вконтакте на ПК? Розглянемо це нижче.

Також раніше ми розібрали, як викласти історію в ВК з комп’ютера.

Покрокова інструкція дзвінків в ВК з персонального комп’ютера

Незважаючи на те, що адміністрація ВКонтакте поки не планує запускати аудіо та відео дзвінки для власників ПК, ми можемо обійти це обмеження. Для цього нам знадобиться один з емуляторів ОС Андроїд на ПК (наприклад, «Nox App Player», «Bluestacks 4» або інший функціональний аналог), на базисі якого ми зможемо встановити на наш комп’ютер мобільний додаток Вконтакте.

Виконайте наступну послідовність операцій:

 1. Скачайте емулятор «Nox App Player» і встановіть його на свій ПК;
 2. Запустіть емулятор і пройдіть в ньому реєстрацію шляхом входу в ваш Google-аккаунт (можливо, доведеться виконати вхід в ваш Гугл-аккаунт двічі). Якщо у вас немає облікового запису, рекомендується його створити;

  Гугл-аккаунт

  Увійдіть в ваш Гугл-аккаунт

 3. Знайдіть в емуляторі додаток «Play Market» (Play Store) і запустіть його;

  плей Стор

  Запустіть Плей Стор в емуляторі

 4. Перебуваючи в Плей Маркет, за допомогою рядка пошуку відшукайте офіційний додаток Вконтакте і встановіть його в емуляторі;
 5. Запустіть цю програму ВК в емуляторі, і увійдіть за його допомогою в ваш аккаунт ВК;
 6. Перейдіть в налаштування вашого профілю, там виберіть розділ «Налаштування» і встановіть цю настройку на «Всі користувачі» або «Всі друзі» (або необхідний вам аналог);

  Рівень доступу

  Налаштуйте рівень доступу для здійснення дзвінків

 7. Для здійснення дзвінка в ВК перейдіть в профіль ту людину, кому ви хочете зателефонувати через комп’ютер. У правому верхньому куті відображення його профілю повинна з’явитися кнопка із зображенням трубки. Тапніте по даній кнопці, і почнеться процес запуску дзвінка.

  значок трубка

  Тапніте на значку у вигляді трубки для запуску дзвінка

Також вам може бути цікавий наш матеріал про те, як подивитися закритий профіль в VK.

Що робити, якщо немає значка «подзвонити» ВКонтакте

У деяких випадках виконати дзвінок в VK на стаціонарному комп’ютері не вдається (зокрема, через відсутність кнопки здійснення дзвінка). Причини для цього можуть бути наступні:

 • Переконайтеся, що веб-камера і мікрофон на вашому ПК працюють коректно;
 • У того, хто дзвонить (або адресата дзвінка) встановлені більш ранні (не актуальне) версії мобільного застосування ВК. В цьому випадку необхідно перейти в Плей Маркет (або Еп Стор) і оновити наявну у вас версію офіційного програми Вконтакте;
 • Ваш друг заборонив дзвінки до нього в налаштуваннях приватності (або ви не проставили коректні настройки у себе). Перевірте зазначені настройки в своєму акаунті, а також попросіть виконати аналогічну операцію у одержувача вашого дзвінка;
 • Некоректно працює встановлений вами емулятор Андроїд на комп’ютері. Спробуйте альтернативу у вигляді «Bluestacks 4», «ANDY», «Genymotion» та інших;
 • Спостерігаються тимчасові проблеми з серверами ВК. Спробуйте повторити дзвінок через певний час.

Також ми розглянули, як закріпити повідомлення в бесіді ВК.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали, як зателефонувати в соцмережі ВК з персонального комп’ютера, і які інструменти здатні ефективно нам в цьому допомогти. Незважаючи на відсутність можливості здійснювати дзвінки Вконтакте для користувачів ПК, ви можете скористатися одним з доступних емуляторів Андроїд, і з його допомогою встановити офіційний додаток соціальної мережі на ваш комп’ютер.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector