Як зарядити акумулятор телефону без телефону? —

АКБ смартфона
Практично у всіх телефонах, смартфонах, гаджетах стоїть стандартний літій-іонний акумулятор, виключення складають більш ранні версії телефонів, де встановлювався нікель-кадмієвий АКБ. Але зараз знайти в працездатному стані такі акб дуже складно. З цієї причини буде розглядати тільки Li-ion.

Напруга повністю зарядженого акумулятора телефону становить 4.2 вольта. Відповідно повністю розрядженого АКБ не повинно опускатися нижче 3 вольт. Струм заряду АКБ повинен бути не більше половини ємності. Іншими словами якщо у вас АКБ 2000 міліампер годину, то заряджати його можна струмом не більше 1 ампер. Варто відразу сказати, що перерозряду і перезаряд такого акумулятора може вивести його з ладу, нехай не з першого разу, але все ж робити цього не варто. Виходячи з вище зазначених даних наведемо кілька спосіб зарядки такого акумулятора без телефону.

1. За допомогою додаткової плати зарядки.

TP4056
На сайті аліекспресс можна придбати плату вартістю до 30 центів за штуку на базі мікросхеми TP4056. Їх існує 2 типу із захистом і без такої. Якщо Вам необхідно тільки заряджати такий акумулятор, то можна купувати найдешевшу без захисту, якщо необхідно вбудувати таку плату в пристрій, то краще взяти з захистом. Суть захисту полягає в тому, що ви можете поставити АКБ в пристрій і підключити його через плату, тим самим плата буде відключати навантаження як тільки напруга на АКБ знизиться до критичного. За замовчуванням плата відключає навантаження при напрузі 2.5 вольта, але як тільки навантаження відключена номінальну напругу на АКБ відновлюється до 3-.3.3 вольта, тобто все правильно.
Ось посилання на такі плати

2. За допомогою лабораторного блоку живлення

Якщо у вас є блок живлення з регулюванням напруги і обмеженням струму, то можна підключити АКБ до нього. Попередньо виставивши напруга на ньому 4.2 вольта і обмеживши ток до струму заряду (залежить від ємності АКБ). І як тільки напруга на акумуляторі досягне 4.2 вольта (можна менше, але не більше) акумулятор можна вважати зарядженим.

3. Зробити схему зарядки самому.

У мережі існує велика кількість схем зарядок, але для реалізації даних схем необхідно мати невеликий досвід в їх реалізації. Якщо Вам цікавий розбір таких схем, то напишіть про це в коментарях і в наступних статтях ми розберемо детально цікавить Вас схему.

4. Швидкий і Варварский спосіб

Найшвидшим і легко реалізованим спосіб зарядки акумулятора телефону є варварських спосіб зарядки. Для цього нам знадобитися будь-яка зарядка, яка видає напругу в 5 вольт. Знаходимо в цій зарядці + і — і безпосередньо підключаємо до акумулятора на невеликий проміжок часу. В ідеалі взяти необхідно зарядку, яка здатна видати струм не більше половини ємності АКБ. Через 10-15 хвилин заряду перевіряємо напругу, як тільки воно досягло значення 4-4.15 вольта припиняємо заряд і вважаємо, що акумулятор заряджений. Мінус такого способу полягає в тому, що ми можемо угробити АКБ, тому діяти потрібно акуратно.

висновок

Звичайно ж найпростішим способом буде купити зарядку по типу Imax — це буде самий вірний шлях, тому як ви один раз купіть зарядку і їй можна зарядити будь-який акумулятор. Але вище наведені способи також можливі і це набагато дешевше, ніж купувати спеціалізовані зарядки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector