Як вибрати студійні навушники з основних технічних характеристиках

студійні навушники
Studio headphones — це окремий всесвіт, де все має бути гармонійно і грамотно організовано. Одна з речей без яких звукозіпісивающая студія вже точно не обійдеться
це студійні навушники. З їх допомогою можна записувати найчистіший вокал і звучання музичних інструментів, а також прослуховувати вже готові записи. Але при виборі headphones, дуже важливо розуміти, для яких саме цілей вони необхідні, а також важливо розбиратися в типах headphones і основних характеристиках, які позначаються не тільки на якості звучання, а й на зручність в плані експлуатації.

При виборі навушників важливо звертати увагу на наступне:

 1. Чутливість — цей показник впливає на гучність звуку і в ідеалі повинен бути не менше 100 дБ.
 2. Опір — бувають з низькоомним опором і з високоомним. Для студій звукозапису краще використовувати ті, опір яких найбільше.
 3. Спотворення звуку — показник, який відповідає за спотворення, вимірюється у відсотках. Хороші студійні навушники повинні мати якомога менший відсоток спотворення. При діапазоні 100 Гц — 2кГц спотворення не повинно перевищувати 1%, при діапазоні менше 100 Гц — допускається спотворення до 10%.
 4. Частотний діапазон — для того, щоб амплітудно-частотні характеристики були якомога рівномірніше, частотний діапазон повинен бути якомога ширше.
 5. Довжина кабелю — вона повинна бути не надто маленькою, не обмежувати Вас у діях, але при цьому і не обмотуватися навколо Вас раз в десять. Найголовніше при роботі зі студійними — щоб в них було комфортно, а довжина кабелю, вже повірте, безпосередньо на це впливає.

Види і сфера їх застосування

А тепер розберемося з тим, для яких цілей, які типи студійних навушників підходять найкраще.

 1. Перший тип навушників носить злегка хитромудре назву Circum-aural, що перекладається досить просто — «навколо вуха». Свою назву цей тип навушників отримав завдяки своїй конструкції, яка повністю охоплює вухо і щільно до нього прилягає. Такі навушники дозволяють максимально ізолюватися від стороннього шуму, і тому їх найчастіше використовують саме в професійних студіях звукозапису.
 2. Навушники типу Circum-aural поділяють також за рівнем звукоізоляції на:

  • закриті;
  • відкриті;
  • напіввідкриті.
 3. Другий тип Studio headphones носить назву «накладні навушники». Такі навушники краще використовувати для більш аматорської студії звукозапису. Вони теж непогані, тим більше з урахуванням їх цінової політики, але забезпечують трохи меншу шумоізоляцію, тому можуть пропускати звуки з headphones, які будуть вловлювати мікрофоном і які будуть чутні при прослуховуванні готової записи, а також такі навушники можуть пропускати сторонні шуми всередину. Для професійних студій такі «перешкоди» небажані.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector