Часті несправності пилососів і способи їх усунення —


Пилосос дозволяє утримувати квартиру в чистоті, спрощуючи процес збирання. Але з часом побутова техніка нерідко виходить з ладу, вимагаючи ремонту і заміни запчастин.

З чим пов’язана погана сила всмоктування

Поломок піддаються всі пилососи, незалежно від їх марки і вартості. Техніка експлуатується в інтенсивному режимі і при високих навантаженнях, тому повністю уникнути несправностей не можна.

Типові поломки пилососів:

  • слабка сила втягування (або відсутній зовсім);
  • техніка не включається, видає сторонній запах;
  • не збирає сміття, голосно шумить в процесі роботи.


Одна з найчастіших проблем — це слабкість або відсутність втягування. Несправність зазвичай пов’язана з забитими фільтрами, які потребують періодичного прочищення. Якщо фільтри забруднені настільки, що не піддаються чищенню, тоді потрібно їх замінити. Проблема з силою тяги може бути в двигуні (це більш складний випадок, що вимагає професійного ремонту). Іноді доводиться міняти мотор.

У пилососах застосовуються мотори колекторного типу. Рекомендується час від часу перевіряти їх стан, звертаючи увагу на положення вугільних щіток, зовнішній вигляд пластин, справність шлангів.

Коли потрібно міняти мішок в пилососі

Слабка сила всмоктування часто пов’язана із забитим мішком (перевірте якість роботи техніки після очищення ємності). У деяких випадках доводиться міняти пилозбірники. Важливо користуватися мішками, призначеними для конкретної моделі техніки, що не підганяючи вироби від апаратів інших брендів.

Запчастини продаються в спеціалізованих магазинах. Так, одноразові і багаторазові мішки для пилососа Philips можна замовити через інтернет. Пилозбірники відрізняються високою герметичністю з’єднання зі шлангом, це виключає вплив на потужність побутової техніки. Матеріал проходить спеціальну обробку, що перешкоджає утворенню всередині ємності шкідливих бактерій.

Періодичність заміни пилозбірників залежить від різних параметрів, включаючи ступінь запиленості на прибирати об’єкті. Про необхідність заміни підкажуть відповідні симптоми.

Як продовжити термін експлуатації пилососа

Часто користувачі стикаються з такою проблемою, як відмова пилососа включатися. причини:

  • вихід з ладу двигуна;
  • спрацьовування системи захисту від перегріву;
  • поломки в ланцюгах харчування.

Діагностувати проблему самостійно складно, тому при наявності несправностей варто звернутися в сервісний центр. Ще одна часта поломка — це підвищений шум і вібрація техніки. Причини можуть бути різними, в тому числі збої в роботі вентилятора (його можна відремонтувати або замінити).

Пилосос шумить через зношених підшипників валика. Проблема усувається шляхом заміни старих елементів, або установкою нового валика.

Щоб продовжити термін експлуатації побутової техніки, потрібно дотримуватися правил, зазначені виробником в інструкції. Під час прибирання робіть паузу через кожні 15 хвилин (якщо в апараті немає вбудованої системи охолодження). Регулярно перевіряйте ступінь забруднення фільтрів (пам’ятаєте, що їх не можна мочити і прати). По можливості періодично змащуйте підшипники двигуна.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector