Замкнуте коло: що робити, якщо втратив паспорт і SIM-карту?

паспорт

Головний редактор Roem.ru Юрій Синодів розповів в своєму фейбуке про гіпотетичну ситуацію, коли людина втратила паспорт і SIM-карту. На думку Сінодова, він не зможе зайти на «держпослуги», щоб замовити випуск нового паспорта, оскільки для цього потрібно вказати код з SMS, а SIM-карту йому не перевипустять через відсутність документа, що посвідчує особу.

Як вчинити в цій ситуації?

Перш за все, варто заздалегідь прив’язати до аккаунту на «держпослуги» адреса електронної пошти. В цьому випадку входити на сайт можна буде не тільки з використанням телефону, але також із зазначенням email і пароля. Якщо ви це не зробили, ви можете замовити перевипуск паспорта минаючи «держпослуги», для цього буде потрібно відвідати паспортний стіл за місцем реєстрації або перебування.

На період оформлення паспорта паспортний стіл зобов’язаний видати вам тимчасове посвідчення особи громадянина РФ. Цей документ діє протягом двох місяців, він є майже повним аналогом паспорта, і його можна використовувати для отримання SIM-картки замість втраченої. Відновлену SIM-карту можна використовувати для входу в особистий кабінет на «держпослуги», хоча необхідність в цьому пропаде, адже ви вже замовили паспорт в паспортному столі.

Тимчасове посвідчення особи можна отримати одразу після подачі документів на видачу нового паспорта — його оформлення і заповнення займає кілька хвилин. Після отримання паспорта ви зобов’язані повернути тимчасове посвідчення (хоча за його втрату не передбачено ніякої відповідальності).

Відновити втрачений паспорт і SIM-карту, не відходячи від комп’ютера не вийде. Доведеться відвідати паспортний стіл і салон оператора і, можливо, відстояти кілька черг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector