Вита пара: характеристика і види —

кабель
Кабель, покритий оболонкою з пластику і складається з декількох або ж всього однієї пари ізольованих провідників, які між собою переплітаються, називається кручена пара. Саме він є важливим компонентом кабельних систем сучасності. Його використовують як мережевий носій в комп’ютерних і телекомунікаційних мережах. Як стверджує компанія «КАБЕЛЬ-ЦЕНТР», цей вид кабелю вважається найбільш поширеним, так як відрізняється простотою установки і невисокою ціною.

різновиди технології

З огляду на наявність захисту, такий як заземлена обплетення скручених пар з міді або ж алюмінієвої фольги, визначають декілька різновидів цієї технології кручений пари:

  • UTP — неекранована;
  • STP — екранована;
  • FTP — фольгована;
  • SFTP — екранована фольгированная.

Кабель на основі кручений пари з екранованої захистом може являти собою як індивідуальне екранування, так і просто навколо кожної пари. За допомогою екранування захист від внутрішніх і зовнішніх електромагнітних наведень стає максимальною. Екран при цьому з’єднується по всій своїй довжині з неізольованим дренажним проводом, що об’єднує його при поділі на секції в разі надмірного вигину або ж розтягування кабелю.

Крім того, кабель витої пари може бути багатожильним і одножильним. Якщо в першому варіанті кожен проводок складається з декількох мідних жил, то в другому всього з однієї.

При використанні одножильних виробів контакт з підключеною периферією НЕ передбачається. Найчастіше використовують для укладання в стінах або ж коробках, з подальшим приєднанням до розетки. Обумовлено це тим, що товщина жид з міді занадто велика, вони дуже швидко ламаються при частому згинанні. Зате з метою врізання в різні роз’єми найкраще підходять саме ці вироби.

Якщо ж говорити про багатожильному кабелі, то варто відзначити, що він для врізання в контакти повністю не підходить, так як в процесі цього відбувається розріз тонких жив. При всіляких вигинах і скручуванні цей кабель не пошкоджується. Саме цим обумовлено використання багатожильних проводів при з’єднанні периферії безпосередньо з розетками. Крім того, саме такі вироби надають мінімальний опір сигналу високої частоти.

Варто відзначити, що піти і купити телефонний кабель досить просто — http://cabelcenter.com.ua/product-category/mednyie-kabeli-svyazi/telefonnyie/, але цілком можливо, що в даному випадку знадобиться кручена пара, а не звичайний кабель. Для того ж, щоб покупка не виявилося помилковою, необхідно чітко визначитися де і який з проводів буде використовуватися. Тільки після цього можна не сумніватися, що придбання було вдалим і зв’язок буде працювати безперебійно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector