Вам необхідно дозвіл на виконання цієї операції в Win 7 і Win 10

При виконанні будь-яких операцій з файлами або папками (запуск, копіювання, переміщення, видалення) ви можете раптово зіткнутися з повідомленням «Вам необхідно дозвіл на виконання даної операції» в Windows 7 і Windows 10. Зазвичай це пов’язано з відсутністю у користувача необхідних прав для роботи з цим файлом, внаслідок чого робота з ним блокується системою. Розберемося нижче, як це можна виправити.

Повідомлення про недостатні права доступу

Повідомлення про недостатні права доступу

Причини відсутності доступу до цільової папці або файлу

ОС Віндовс зазвичай блокує доступ до файлів або папок, які мають визначальне значення для її роботи. Права на такі файли (папки) передаються віртуальному системному користувачу «TrustedInstaller» (може згадуватися в тексті повідомлення), або системного адміністратора (який зовсім не те ж саме, що користувач з адміністративними правами), або просто вводиться ряд обмежень для звичайних користувачів.

Така політика викликана високою значимістю даних файлів для вашої ОС. Їх пошкодження або видалення може призвести до негативних наслідків для вашої системи, тому розробники ОС Віндовс включили вбудовані механізми захисту важливих системних файлів в функціонал операційки.

Крім системного захисту файлів, поява повідомлення «Вам необхідно дозвіл на виконання цієї операції» на Віндовс 7 і 10 може бути викликано наступними причинами:

 • Доступ до файлу блокують різні вірусні програми (або даний файл і є вірусною програмою);
 • Файл в даний момент виконується системою, тому не може бути переміщений або видалений;
 • Доступ до файлу блокує різне антивірусне ПЗ, підозрюючи файл в злоякісної діяльності.

Після викладу причин, розберемося як можна отримати дозвіл на виконання такої операції.

Як виправити запит на наявність дозволу для виконання операції

Існує кілька досить ефективних способів, що дозволяють позбутися від запиту на дозвіл необхідної операції. Розглянемо їх пильніше.

 • Використовуйте «безпечний режим в Win 7 і Win 10». Завантажте систему в безпечному режимі (при запуску ПК швидко тисніть по клавіші F8 для виводу меню безпечного режиму). Завантажитеся в зазначеному режимі, під ним необхідні операції з файлом можуть пройти без будь-яких проблем;

  Використовуйте вказаний режим

  Використовуйте вказаний режим

 • Перевірте ваш PC на наявність зловредів. Допоможуть спеціальні антивірусні інструменти, рівня «Доктор Веб Кюрейт»;
 • Тимчасово вимкніть ваш стаціонарний антивірус з метою переконатися, що він не блокує доступ до необхідних файлів;
 • Використовуйте функціонал командного рядка, що дозволяє розблокувати доступ до потрібної директорії. Запустіть командний рядок від адміна, і в ній наберіть:

пт3

Виконайте вказану команду

Виконайте вказану команду

Натисніть на Enter. Ви отримаєте права на користування даною Директорією (або файлом). Тепер введіть:

пт4

Надайте необхідні права групі адміністраторів

Надайте необхідні права групі адміністраторів

Після виконання даної команди ви дасте все права над даною папкою групі адміністраторів (в настройках). Це може допомогти вирішити дисфункцію «вам необхідний дозвіл на виконання операції».

 • Використовуйте спеціалізований софт. Для розблокування доступу до потрібного файлу ви можете використовувати спеціальний софт (наприклад, «Unlocker»). Скачайте і встановіть цю програму, після чого запустіть Провідник. Далі знайдіть потрібний файл, клацніть на ньому ПКМ, і в меню оберіть «Unlocker».

  використовуйте функціонал

  Використовуйте функціонал «Unlocker» для деблокування файлів

Також себе зарекомендував файловий менеджер «Total Commander», добре працює з захищеними файлами.

 • Отримайте доступ до облікового запису «Супер адміністратора». Як відомо, стандартна обліковий запис з адміністративними правами на ПК володіє не всією повнотою можливостей. Щоб задіяти обліковий запис адміністратора з повними правами (так званий «Супер адміністратор»), відкрийте командний рядок від адміна, і в ній наберіть:

ПТ1

Якщо ж ви використовуєте англійську версію Віндовс, то зазначена команда повинна виглядати як:

пт2Вам залишиться перезавантажити ваш комп’ютер, увійти в систему під обліковим записом «Супер адміна», і провести необхідні операції з файлами;

 • Отримайте права доступу. Перейдіть за допомогою Провідника до необхідного вам файлу (директорії). Наведіть на нього курсор, клацніть ПКМ, виберіть «Властивості». У вікні, виберіть вкладку «Безпека», у вікні груп або користувачів клікніть на «Все», а потім клацніть на «Змінити» нижче.

Галочками позначте всі види дозволів нижче, включаючи повний доступ.

Встановіть всі види дозволів

Встановіть всі види дозволів

Потім натисніть на «Ок», і перезавантажте ваш PC. Проблема дозволу на виконання операції буде усунена, і ви отримаєте доступ до потрібних файлів.

У деяких версії Віндовс 7 після натискання на «Змінити» необхідно буде вибрати «Інші користувачі або групи», після чого йти далі по стандартному алгоритму.

 • Змініть власника. Знову виберіть вкладку «Безпека» (як описано трохи вище), але тепер тиснемо на «Додатково» в самому низу.
  натисніть на

  Натисніть на «Додатково»

  Праворуч від опції «Власник» тиснемо на «Змінити». Відкриється вікно вибору поля користувача або група, там вводимо «Все» або ім’я свого облікового запису. Зберігаємо вироблені зміни і перезавантажуємо ПК, проблема «немає дозволу для доступу до файлу» може бути виправлена.

  Введіть

  Введіть «Все» або ім’я учеткі, і збережіть зроблені зміни

висновок

Повідомлення «Вам необхідно дозвіл на виконання цієї операції» зазвичай вказує на недостатні права користувача для роботи з необхідним файлом в Windows 10 і 7. Скористайтеся наведеними вище порадами (звернувши особливу увагу на надання необхідних прав облікового запису користувача) для вирішення проблеми доступу до потрібних файлів на вашому ПК.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector