Telegram ID: як дізнатися і навіщо це потрібно

Популярний додаток «Телеграм» надає користувачам безліч функціональних інструментів для спілкування, розваг, а також ведення бізнесу. Його основними опціями є обмін повідомленнями і файлами, створення чатів, можливість ведення секретного листування. Крім основного функціоналу, в «телеграмі» існує величезна кількість ботів, корисних і розважають. Їх може створювати під свої потреби кожен бажаючий користувач месенджера.

Telegram ID: як дізнатися і навіщо це потрібно

Дізнатися Telegram ID можна за допомогою спеціального робота.

Що таке ID і навіщо він потрібен

«Телеграм» використовує протоколи для соціальних мереж, де особисті акаунти і спільноти (чати, канали) розпізнаються за допомогою спеціального чисельного ідентифікатора. Унікальний ID (айди) необхідний системі для точної ідентифікації користувача. Навіть програми всередині месенджера використовують набір певних чисел для зручності використання сервісу. Завдяки унікальним номером, який присвоюється при створенні сторінки, система бачить, які дані користувача, яку переписку відображати. Обмін даними починається відразу ж після ідентифікації профілю, тобто при вході в аккаунт шляхом введення логіна і пароля.

Коли ви створюєте групу, неважливо, приватну або публічну, також генерується ВД, він потрібен для доступу до неї. Інформація про ідентифікатор може вам знадобитися для налаштування і коректної роботи бота, що зв’язується з користувачами і чатами. Щоб відправити повідомлення через «Telegram» API, боту знадобиться ID чату, в який він буде писати.

ВАЖЛИВО. Якщо ви захочете прив’язати робота для відправки повідомлень до власного профілю, можете скористатися способом getUpdates. Визначити по ID аккаунт користувача перед вами або група нескладно по символу перед числовим кодом, ID чату починається зі знака мінус ( «-»).

Як дізнатися «Telegram» ID

Основний функціонал месенджера не дозволяє дізнаватися ідентифікатор чату або свій, розробниками не передбачена ця опція. У ранніх версіях «Телеграма» можна було розгледіти ідентифікатор в запрошувальній посиланням спільноти, подивитися айди творця групи, а також користувача, який зробив будь-який запис в чаті. Зараз розробники прибрали цю помилку, адже месенджер позиціонує себе як найбільш безпечний, а освітлення настільки особистої інформації, яку б дізнавався кожен, хто захотів, не вітається.

Проте, іноді може знадобитися отримати цифри власного ID або ідентифікатора бесіди з ботом. Для отримання цієї інформації користувачами були створені спеціальні боти. Крім того, якщо ми знаємо токен, отримати chat id можна за допомогою стороннього сервісу.

  1. Додайте в список контактів бота @MyTelegramID_bot.Додати ботаПочніть з ним діалог командою / start, у відповідному повідомленні ви дізнаєтеся цифри ідентифікатора. дізнатися idМожете використовувати також бота @GetMyIDBot або @my_id_bot для цієї мети.
  2. Дістати chat id можна також за допомогою сторонніх ресурсів, на зразок сервісу cmsru / kak-poluchit-chat-id-telegram /. Для цього потрібно відправити будь-яке повідомлення своєму боту і вказати bot token у відповідному полі.
  3. Скористайтеся методом getUpdates для отримання ID чату. Для прив’язки бота API до свого облікового запису, створюючи його, скопіюйте ключ-токен, який надішле вам Botfather. Потім напишіть перше повідомлення своєму роботу, ID генерується під час його відправлення. Далі пропишіть в адресному рядку браузера: https://api.telegram.org/bot/getUpdates, де — це ваш ключ. Якщо запит відправлено правильно, після всіх маніпуляцій ви отримаєте у відповідь масив, що містить також ID. Коли ідентифікатор отримано, можна продовжувати подальшу роботу з ним, наприклад, спробувати відправити собі повідомлення, скориставшись методом sendMessage.

Більшості користувачів інформація про ідентифікатор без потреби, мабуть, тому опція і не включена розробниками «Телеграма». Але якщо вам раптом знадобиться ID, тепер ви знаєте, як його отримати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector