Що таке TalkBack і як її відключити

Будь-який сучасний гаджет, незалежно від версії програмного забезпечення, користувачеві величезний спектр різних можливостей, більшість з яких знайшли масове застосування. Одними найпопулярніших функцій, наприклад, смартфона, є телефонні дзвінки, обмін смс-повідомленнями, включаючи месенджери, веб-серфінг, відтворення аудіо та відео контенту. Весь цей функціонал «лежить на поверхні» і завжди доступний для кожного користувача. Але мало хто знає, що потенціал мобільних пристроїв істотно ширше, ніж прийнято думати в побуті, так як від «цікавих очей» приховано величезну кількість додаткових функцій, які з тих чи інших міркувань просто не афішується.

Що таке TalkBack і як її відключити

Корисний функціонал додатка TalkBack.

Мало хто буде сперечатися з тим, що досить важко собі уявити, як же мобільними пристроями користуються люди з обмеженими фізичними можливостями, наприклад, люди, позбавлені зору. Адже популярність смартфонів і планшетів поширюється на всіх членів суспільства, тому і сучасні гаджети повинні відповідати основним запитам кожної людини, незалежно від його фізичних можливостей. Розробники програмного забезпечення розуміють це, за що їм окрема подяка, і впроваджують в свої продукти приховані функції, які навіть людям, які відчувають проблеми зі здоров’ям, з успіхом користуватися принадами сучасних технологій. І про одне з представники даного програмного забезпечення під назвою «TalkBack» і піде мова в цій статті.

Призначення і функціонал

Отже, більшість власників смартфонів і планшетів з операційною системою Android навіть не здогадуються, що програмне забезпечення (далі ПЗ) «TalkBack» знаходиться в кожному сучасному мобільному гаджеті. Авторами даного ПЗ виступила компанія «Google», в чому мало дивного, так як дана компанія вже давно славиться певними проектами, спрямованими на допомогу і підтримку людей з позначеними вище проблемами здоров’я. Суть програми «TalkBack» полягає в озвучуванні тексту, який має в своєму розпорядженні на екрані пристрою, що дозволяє використовувати смартфон / планшет, навіть не дивлячись на сам екран. Так, це свого роду аудіо помічник або аудіогід, який супроводжує користувача за допомогою звукових сигналів, вібрації або мови про все, що відбувається на екрані. Можливості даного програмного забезпечення дуже великі і доторкнутися до них всіх в рамках окремо взятої статті просто неможливо. Детальну довідку з описом всіх передбачених нюансів можна переглянути в налаштуваннях даного ПЗ, що буде продемонстровано нижче.

А зараз слід навести кілька ключових функцій, виконуваних програмою «TalkBack», а саме:

 • Читання тексту безпосередньо з екрану смартфона / планшета.
 • Супровід натискання клавіші звуковим сигналом.
 • Мовне опис подій і процесів на екрані.
 • Голосове сповіщення про ім’я того, хто телефонував або надіслав повідомлення.
 • Озвучування назви папки при натисканні на неї.
 • Можливість управління гаджетом за допомогою струшування пристрою, жестикуляцією або комбінації клавіш.

Як видно з перерахованого, вже цих можливостей вистачає для того, щоб назвати розглянуту програму вкрай корисною для всіх, хто зазнає труднощів зі здоров’ям. А тепер настав час сказати про те, як включити «TalkBack» і провести його початкові налаштування.

Як увімкнути

Існує кілька варіантів включення розглянутого функціоналу. Перший, він же найпростіший, — це включити «TalkBack» безпосередньо в налаштуваннях пристрою, а для цього потрібно (на прикладі Xiaomi Redmi 5A):

 • Відкрийте розділ «Налаштування» і перейдіть в каталог «Розширені настройки». розширені налаштування
 • Прокрутіть відкрилася список вниз до пункту «Спец. можливості » Спец. можливості
 • Другим пунктом у списку спеціальних можливостей знаходиться «TalkBack», розділ з яким і потрібно відкрити. відкрити TalkBack
 • Зверніть увагу на пояснення до програми і на кнопку «Налаштування», натисніть на неї. налаштування TalkBack
 • Беручи до уваги важливість наданого функціоналу, розробники постаралися надати максимум свободи по індивідуалізації «помічника», при цьому зробивши всі розділи конфігурації зрозумілими і простими.

наприклад:

 • «Налаштування синтезу мовлення» — дозволяють вибрати мову, відредагувати тон і швидкість мовлення для комфортного для сприйняття рівня. Налаштування синтезу мовлення
 • «Деталізація» — дозволяє вибрати, що і в якому порядку підлягає озвучення. деталізація
 • «Струснути, щоб почати читання» — даний параметр вище вже був анонсований, а в цьому розділі його можна налаштувати в залежності від прикладених зусиль для його активації. Струсити, щоб почати читання
 • «Жести» — пропонує користувачеві вибрати жести і призначити для них значення за власним бажанням. жести
 • Після того, як всі параметри були виставлені по індивідуальних потреб і можливостей, слід активувати «TalkBack», для цього досить перевести повзунок в положення «ВКЛ» і підтвердити своє бажання, натиснувши на кнопку «ОК». Активувати «TalkBack»

Як видно з вищевикладених дій, подібний варіант передбачає необхідність бачити, що відбувається на екрані. Тому в деяких випадках може знадобитися допомога в процесі включення і налаштування.

Як користуватися

Як вже говорилося раніше, докладні інструкції по всьому функціоналу програми «TalkBack» присутній в вищенаведеному розділі з параметрами ПО, де все детально описано. В рамках цієї статті варто лише торкнутися загальних нюансів для більш повного уявлення про розглянутий програмному забезпечення. Для того щоб вивчити вміст екрану мобільного пристрою, досить повільно провести по ньому в одному напрям. Все, що буде захоплено вашим рухом, буде озвучуватися в тому порядку, який був встановлений в розділі налаштувань «Деталізація». Для активації потрібного об’єкту досить буде натиснути на нього двічі. Після того, як екран згасне, тобто буде заблокований, для його розблокування потрібно провести двома пальцями по екрану знизу-вгору. Для того щоб приймати вхідні дзвінки, досить провести пальцем вправо, орієнтуючись на нижню чверть екрану, щоб відхилити дзвінок — вліво, для відхилення з відправкою текстового повідомлення — вгору.

Включити програму «TalkBack»

висновок

Функціональна частина і фактична корисність «TalkBack» дійсно вражає і викликає непідробне повагу до розробників за впровадження в операційну систему такою важливою для багатьох програми. Останнє, чого варто торкнутися, — це питання відключення даного ПЗ. Для цього достатньо в налаштуваннях перевести повзунок в положення «ВИКЛ» або одночасно натиснути на кнопки гучності ( «+» і «-») і потримати їх затиснутими протягом трьох секунд.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector