Що робити, якщо Windows видає помилку «На комп’ютері недостатньо пам’яті»

ram.jpg

Буває так, що при роботі з комп’ютером з’являється віконце з написом «На комп’ютері недостатньо пам’яті». Причому Windows не уточнює, який саме: мається на увазі, що не вистачає ОЗУ, однак проблема може бути глибше.

Причин виникнення помилки багато:

  • Сама банальна причина — у вас на комп’ютері дійсно мало ОЗУ (2-4 Гб). Тут рішень проблеми два: або збільшити ОЗУ, або збільшити файл підкачки (що це — можна почитати тут).
  • Ще одна банальна причина — ви відкрили занадто багато програм. Рішення таке ж банальне — закрити всі зайве.
  • Жорсткий диск зайнятий під зав’язку: за замовчуванням Windows динамічно змінює розмір файлу підкачки, і якщо на накопичувачі для нього немає місця — з’являється така помилка. Рішення проблеми — стежити за тим, щоб на диску було хоча б 15-20 Гб вільно.
  • Ви відключили або самостійно задали розмір файлу підкачки — в цьому випадку системі може не вистачити ОЗУ і виділеного файлу підкачки, і з’явиться така помилка. Рішення — повернути настройки файлу підкачки за замовчуванням.
  • Якась з програм викликає витік пам’яті: буває так, що криво написана програма споживає все більше і більше ОЗУ. Обчислити її можна через диспетчер задач, після чого варто або звернутися до розробника, або до Google за рішенням проблеми.
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector