Що робити, якщо системні переривання вантажать процесор в Windows

Іноді при роботі з комп’ютером можна помітити, що швидкодія знизилося, чекати виконання команди доводиться довго, а курсор раз у раз перетворюється в обертовий кружечок. Якщо ви ввійдете в «Диспетчер завдань», щоб з’ясувати, що відбувається, то побачите в списку процесів «Системні переривання», які споживають неміряна кількість ресурсів.

Що робити, якщо системні переривання вантажать процесор в Windows

Усунення проблеми завантаження процесора системними перериваннями.

Що за процес «Системні переривання»

Процес під назвою «Системні переривання» сам по собі нічого не робить. Він тільки відображає виниклі проблеми: системі не вистачає потужності, необхідної для роботи однієї з програм, ось вона і бере багато ресурсів з ЦП, щоб компенсувати дефіцит. В цьому випадку всі інші процеси відкладаються, і система концентрується тільки на проблемної програмі. Зрозуміло, що такий стан речей заважає нормальній роботі, тому будь-якому користувачеві хочеться скоріше позбутися від «Системних переривань». Однак, якщо просто скористатися опцією «Зняти задачу», то нічого не зміниться — ресурси не вивільняться, і процес незабаром знову відобразиться в загальному списку.

Що робити, якщо системні переривання вантажать процесор

Коли «Системні переривання» непомірно вантажать процесор Windows (а таке може трапитися в будь-якої версії від 7 до 10), це свідчить:

 • про те, що підключений до ПК пристрій не працює належним чином;
 • або про те, що якісь драйвера функціонують зі збоями.

Пригадайте:

 • Не оновлювати чи Windows або драйвера до того, як виник збій в роботі системи — можна повернутися до старої версії;
 • правильно чи працюють нові компоненти: мишка, клавіатура, принтер, сканер, USB-модем та інше.

Пошук драйверів, що викликають навантаження від «Системні переривання»

Хоч як це прикро, а відключити «Системні переривання» в Windows 7, 8, 10 неможливо. Зате можна знайти причину, по якій вони вантажать процесор, і усунути її. Найбільш частою є неправильна робота драйверів. Щоб з’ясувати, яких саме, потрібна спеціальна програма, типу Driver Fusion. Коли ви її запустите, відобразиться таблиця, що нагадує інтерфейс «Диспетчера завдань» — ви побачите список всіх драйверів, якість їх роботи, версії оновлень і ступінь навантаження на систему. Зверніть увагу на ті, які мають найвищі показники, і ті, які програма визначила, як проблемні. Подивіться, яким пристроям вони належать, і відключіть їх. Це робиться так:

 1. Натисніть Win + R, в що з’явилося віконце впишіть: «devmgmt.msc» і натисніть «ОК».
 2. Відкриється «Диспетчер пристроїв» зі списком всього обладнання, яке підключено до вашого ПК або ноутбука.
 3. Навпроти кожного заголовка є стрілочка вниз — клікніть її, щоб побачити конкретний девайс.
 4. Пошукайте той самий, з проблемним драйвером, натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відключити».

Відкриється «Диспетчер пристроїв»

ВАЖЛИВО. Не можна відключати пристрої, без яких ПК не зможе повноцінно працювати: вбудовану клавіатуру, відеокарту, мишку (виняток становлять ноутбуки, де роль миші може успішно виконати тачпад), внутрішні мікрофони і звукові виходи, системні пристрої, процесори, комп’ютер.

Об’єктом вашої уваги повинні стати девайси, підключені ззовні: принтери, сканери, знімна клавіатура, графічний планшет, зовнішні колонки і додаткові звукові карти, веб-камери, Wi-Fi та інше. Якщо після їх відключення «Системні переривання» перестали вантажити ЦП, значить, ви на вірному шляху — потрібно щось робити з драйверами цих пристроїв: поновіть їх або, навпаки, встановіть стару версію. Не завантажуйте пакетом, на кшталт «100 драйверів в одному архіві», та ще з невідомих сайтів — зайдіть на ресурс фірми-виробника.

Проблеми з роботою USB-пристроїв і контролерів

Також причина може бути в несправному обладнанні або USB-шнурі, який з’єднує його з ПК. Напевно, ви вже помітили в «Диспетчері завдань» розділ «Контролери» — можна спробувати по черзі відключати їх і стежити за навантаженням на ЦП. Але якщо ви не володієте особливими знаннями про комп’ютери та є просто рядовим користувачем, то краще залишити цей метод і звернутися до іншого.

Спробуйте позбутися від «Системних переривань», фізично прибираючи пристрої: вийміть шнур миші і перевірте, чи немає змін, чи не падає показник витрати ресурсів. Якщо немає, переходите до Wi-Fi, колонок, флешка, планшету і далі за списком. Спробуйте також підключити проблемний девайс до іншого ПК і упевнитися, що з ним дійсно відбувається щось недобре. Поміняйте шнур і звірте показники ще раз: може бути, з самим пристроєм все в порядку.

Зрідка спрацьовує опція розпізнавання несправного обладнання. Щоб дістатися до неї натисніть Win + R, впишіть без лапок: «perfmon / report», клацніть «ОК», і перед вами з’явиться список.

Монітор ресурсів і продуктивності

Інші причини високого навантаження від «Системних переривань» в Windows 7,8 і 10

Зрідка провокувати збій в роботі можуть інші причини.

 1. Зайдіть в «Панель управління» (в Windows 10 наберіть в пошуку «Панель управління: класичне додаток»), змініть режим перегляду на «Великі значки», відшукайте серед них «Електроживлення» — «Дія кнопок харчування» — «Змінити недоступні параметри», а потім приберіть позначку з пункту «Швидкий запуск». Він може викликати «Системні переривання» з навантаженням на ЦП. Дія кнопок харчування
 2. Відключаючи по черзі різні пристрої, не забудьте про зарядку ноутбука — якщо вона зламана або призначалася для іншої моделі, то теж може спровокувати описувану помилку.
 3. Клацніть правою кнопкою миші по значку звуку в «Панелі задач» і переконайтеся, що у вас вимкнена опція «Просторовий звук».
 4. Натисніть Win + R, впишіть в рядок «mdsched.exe» (без лапок) та натисніть «Інтер». Погодьтеся з пропозицією перезавантажити ОС і виконати перевірку ОЗУ. Можливо, проблема криється саме в ній. 
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector