Що робити, якщо Mac перестав завантажуватися

maxresdefault.jpg
macOS славиться своєю стабільністю, однак може статися так, що система починає давати збої. Якщо при завантаженні прогрес-бар доходить до певної точки і чи завантаження припиняється, або пристрій перезавантажується, або просто виводиться сірий екран — у вас швидше за все проблеми з файлової системою на диску.

Причини появи такої проблеми зрозумілі: файлової системи HFS +, якою користується Apple на своїх пристроях, вже більше 20 років, і за сучасними мірками вона досить сильно застаріла. Так, зрозуміло програмісти в Apple роблять все можливе, щоб вона стабільно працювала на нових типах накопичувачів, однак все ж її пора міняти — наприклад, Apple вже це зробила з пристроями на iOS — при оновленні до 10.3 або вище файлова система змінюється на APFS ( Apple File System), і багато хто відзначає покращену швидкодію системи. Так само в цю файлову систему можна відформатувати не системний розділ і під macOS, але ось системний все ж залишається на HFS +.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то її можна спробувати вирішити і без походу в сервісний центр. Для цього:

  • Завантажуємося в режимі відновлення за допомогою Cmd + R, заходимо в Дискову утиліту і пробуємо відновити диск.
  • Якщо це не допомогло, можна скористатися програмою DiskWarrior, записаної на флешку. Щоб завантажитися з флешки, при завантаженні слідують натиснути кнопку Alt.

Якщо ці два простих способи не допомогли, то доведеться вдатися до більш складним. Для початку будь-яким способом слід створити бекап диска, щоб в процесі відновлення не втратити дані. Після створення бекапа пробуємо встановити систему з режиму відновлення поверх поточної — якщо все пройде нормально, то бекап не знадобиться.

Якщо це не допомогло, доведеться диск форматувати (ви ж зробили бекап, вірно?) І ставити на нього систему з нуля — це все можна зробити в режимі відновлення. Після установки системи відновите на неї бекап. Зазвичай на цьому пункті рішення закінчується — система коштує нова, дані відновлені. Однак може вийти так, що бекап був пошкоджений сильно, і проблеми під час запуску залишаються. Тоді рішення проблеми тільки одне — форматувати диск, ставити з нуля систему, створювати нового користувача і вже вручну діставати і бекапа свої дані. Так, зрозуміло повністю відновити все не вийде, але хоча б частину даних врятувати вдасться.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector