Шахраї обкрадають власників iPhone за допомогою Touch ID. Що робити, якщо вас обдурили?

App Store

Користувач Reddit виявив в App Store додаток Ancestry, розробники якого пропонують безкоштовний сервіс для пошуку родичів, а насправді обманним шляхом заробляють на юзерів пристойні гроші.

За першим враженням програма не викликає ніяких підозр і виглядає як пристойний проект, але все встає на свої місця як тільки користувач проходить реєстрацію в сервісі. Під час цього процесу потрібно ввести ПІБ, дату і місце народження, а останнім етапом — кілька разів прикласти палець до кнопки Додому з Touch ID. У момент останнього дотику пальця до сенсора на екрані з’являється підтвердження на платну підписку: людина не встигає зреагувати і автоматично оплачує 83 фунта стерлінгів (близько 7300 рублів) на тиждень.

App Store

Ancestry знаходився в App Store кілька місяців і був викачаний близько 50 тисяч разів. Як тільки додаток помітили на Reddit і повідомили про це Apple, воно оперативно було видалено з App Store, проте шахраї свою копійку заробити встигли.

Звичайно, такий випадок не перший і далеко не останній, і попастися на прийом зловмисників може кожен з нас. Але в цій ситуації є вихід — Apple дозволяє протягом 2 днів з моменту покупки в App Store скасувати її. Як це зробити:

  1. Зайдіть в iTunes → «Рахунок» і залогініться під своїм акаунтом;
  2. Відкрийте розділ «Переглянути» → «Історія покупок» → «Переглянути все»;
  3. Виберіть куплене додаток або платну підписку, натисніть на кнопку «Ще» → Report a Problem;
  4. У вікні, опишіть причину повернення, виберіть проблему зі списку і залиште невелике повідомлення для служби підтримки.

У більшості випадків компанія поверне кошти протягом однієї доби, рідше — до трьох днів. Якщо вам відмовили у відшкодуванні коштів, то можна залишити повторну заявку і докладніше описати проблему.

Даруємо круті подарунки за найкращі статті в блогах

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector