Рис не рятує замочені смарфони — доведено експертами

Мал

Фахівці компанії iFixit, що спеціалізується на ремонті електроніки, розвіяли давній міф. Виявляється, рис не тільки не допомагає відновити працездатність смартфона після утоплення або залиття рідиною, але також може остаточно занапастити пристрій.

Це фотографія системної плати iPhone, яку намагалися висушити рисом. Як видно, контакти на ній пошкодилися настільки, що тепер їх неможливо відновити.

iPhone

iFixit попереджає, що ні рис, ні гречка, ні будь-яка інша крупа не зможуть відновити смартфон, нутрощі якого залиті водою. Спроба врятувати пристрій таким чином по суті являє з себе лотерею, і навіть якщо вам вдасться пожвавити смартфон, це ненадовго — через якийсь час ослабшие контакти на материнській платі і пошкоджені компоненти дадуть про себе знати, і смартфон почне глючити або остаточно вийде з ладу . З таким же успіхом можна намагатися реанімувати намоклий гаджет, загорнувши його в папір, в надії, що вода моментально випарується і вбереться в неї.

Чим довше вода залишається всередині корпусу, тим більша ймовірність появи іржі і менше шансів на повноцінне відновлення. Зволікати не можна: якщо смартфон кілька годин пролежить в рисі, це тільки зашкодить йому. Відомі випадки, коли смартфон оживав після такої процедури, і це цілком природно, адже вода має властивість випаровуватися, але залишається в самих важкодоступних місцях плати, викликаючи корозію.

Порятунком замочених смартфонів повинні займатися фахівці сервісних центрів. Як правило, вони підходять до цієї проблеми дуже докладно: розбирають пристрій, виймають материнську плату, замочують її в спирті, щоб він проник в усі отвори, прибравши звідти воду, а потім висушують. Це дозволяє мінімізувати руйнівні наслідки від впливу води та запобігти появі корозії.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector