Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

Месенджери — це не тільки альтернатива мобільного зв’язку. Вони значно розширюють можливості гаджетів, відкриваючи перед своїми користувачами нові і нові горизонти. Telegram і WhatsApp — це програми, які вже давно стоять на високих позиціях в топах додатків для швидкого і простого спілкування. Але що ж вибрати? Розглянемо переваги і недоліки кожної з програм, щоб зробити розумний вибір.

Ілюстрація на тему Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

Порівняння Telegram і WhatsApp

Вибір між цими двома мессенджерами — багато в чому справа смаку. Кожен з них пропонує користувачам приблизно однакові можливості. Дві програми конкурують між собою вже не функціоналом, а зручністю і безпекою зв’язку. Наприклад, зараз як ніколи в ціні надійність і анонімність, це стало для користувачів дуже важливим. Тож не дивно, що саме на цю сферу і спрямовані зусилля розробників.

Переваги та відмінності месенджерів

Перше, про що можна згадати, починаючи порівняння двох програм — WhatsApp просто старше і присутній на ринку довше, тому і більш популярний. А телеграм став доступний користувачам не так давно, зате відрізняється більш активною рекламою. Так що ж вибрати? Розглянемо деякі факти, які допоможуть пролити світло на це питання.

Дизайн та оформлення

Почнемо з візуальною складовою. Цікаво, що багато хто відзначає відверту схожість стилів месенджерів. Обидва мають простий, класичний стиль. Але якщо він вам не до душі, то його можна змінити.

Ілюстрація на тему Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

У питаннях зміни дизайну Telegram не займає перші позиції, так як в ньому існує близько 30 тем оформлення. WhatsApp в свою чергу пропонує майже в два рази більше тем. Так що, якщо порівнювати ці програми, то «Ватсап» займає лідируюче положення.

функціонал

Головним недоліком Telegram прийнято вважати відсутність відеодзвінків. Чомусь розробники вирішили, що шифрованого телефонного зв’язку буде цілком достатньо. І це єдине за що багато телеграм критикують. В іншому про програму дуже багато позитивних відгуків.

Цей месенджер один з небагатьох, хто має своє хмарне сховище. Ця функція дозволяє відправляти співрозмовникам великі файли. Вважається, що максимальний розмір повідомлення, що відправляється досягає 1,5 гігабайти. І, згідно з твердженнями розробників, це число з часом збільшиться.

Більш того, слідуючи сучасним тенденціям в Telegram є можливість ставити хештеги в повідомлення, якими не користується хіба що ледачий. Ця функція допомагає розвивати «фішку» програми, що іменується «ботами», які мають не тільки інформаційну спрямованість, але і дозволяють використовувати цей месенджер для розвитку бізнесу.

Ілюстрація на тему Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

Що стосується WhatsApp, то його люблять за простий інтерфейс, наявність кастомізації і можливості здійснювати відеодзвінки. В інших аспектах деякі дивуються, чому з роками програма практично не розвивається. Все частіше на просторах Мережі з’являється думка, що якщо розробники не почнуть активно працювати над удосконаленням месенджера, він кане в небуття, як це одного разу сталося з ICQ, яка зараз практично нікому не цікава.

Захищеність (Безпека)

Як говорилося вище, безпеку на даний момент — це одна з першорядних завдань. Ніхто не хоче, щоб його особисті дані були оприлюднені і викладені в загальний доступ. Що відомо про безпеку цих двох месенджерів?

WhatsApp шифрує повідомлення. Кожного запису перед відправкою присвоюється унікальний ключ і номер. Більш того, розробники подбали і про внутрішній системі наскрізного шифрування, що гарантує збереження інформації одного користувача незалежно від збереження даних другого.

Але недавній скандал з ключами доступу до Telegram і подальшого його забороні в РФ наводить на думку, що WhatsApp все ж менш безпечний. І для таких думок є підстави.

Якщо не вдаватися в технічні подробиці, то для Telegram використовується інша система шифрування, яка на даний момент ще ніким не була зламана. Цікавим фактом є і те, що глава компанії Павло Дуров особисто пропонує чималу грошову винагороду за злом свого месенджера. Так як пропозиція до сих пір актуально, стає очевидно, що в протидії Telegram vs WhatsApp лідирує поки перший.

Ілюстрація на тему Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

Робота на декількох пристроях

У сучасному суспільстві все частіше необхідний месенджер не тільки на смартфоні, але і на інших особистих пристроях. Відповідно, розробники повинні врахувати цю необхідність і подбати як про простій і доступній авторизації, так і про регулярної синхронізації історії листування. Як же йдуть справи в кожній з програм?

Можна побачити, що в Telegram все більш продумано і налагоджено. Хоча месенджер при активації вимагає СМС, як і WhatsApp, повідомлення дублюється і в чат на смартфоні. Такий варіант відмінно підходить в тих випадках, коли СМС довго не приходить. У WhatsApp такої функції, на жаль, немає.

Більш того, розробники Telegram подбали про те, щоб програма працювала на всіх доступних майданчиках і при цьому одночасно. Так, якщо для листування використовується, скажімо, ПК, повідомлення автоматично приходять і на інші пристрої.

Паблік і стікери

Використання милих стікерів вже давно витіснило на задвірки використання ніжних слів і навіть смайлів. У телеграм постійно додають все нові і нові мініатюрні зображення на будь-який смак.

Те ж можна сказати і паблік. У WhatsApp такої функції немає, в той час як про паблік в Telegram знає практично кожен житель Мережі.

Ілюстрація на тему Порівняння месенджерів Telegam і WhatsApp: переваги і недоліки

анонімність

Окремої згадки гідні секретні чати. І знову варто згадати, що вони доступні ісключbтельно користувачам Telegram. Їх переваги перед іншими не тільки в тому, що через деякий час (яке можна налаштувати) повідомлення самознищується, а й в тому, що вони не потрапляють на сервер. Тобто, якщо звичайні повідомлення спочатку потрапляють в головне сховище, а потім вже в чат до співрозмовника, то приховані йдуть безпосередньо від співрозмовника до співрозмовника.

Така функція дозволяє вести будь-якого роду листування без хвилювання про те, що хтось сторонній зможе перехопити персональні дані.

підвівши риску

Звичайно, ця стаття не спрямована на те, щоб звеличити один месенджер над іншим. Очевидно, що на будь-який товар знайдеться свій покупець. WhatsApp завжди буде підкуповувати простотою і доступністю, а Telegram — анонімністю і великим спектром додаткових можливостей. Але яку програму використовувати вирішувати потрібно самостійно, відштовхуючись від своїх потреб.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector