Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

17 вересня стала доступна фінальна версія iOS 12 — операційної системи, яка повинна змінити наші очікування від щорічних оновлень і привчити до того, що радикальні зміни користувацького досвіду не повинні вважатися головним показником успішної роботи інженерів.

Огляд першої бета-версії iOS 12 — читати повний список змін

ПРО ТЕ, КУДИ МИ взагалі рухається

Радикальні зміни були необхідні в ті часи, коли Apple формувала вигляд мобільної операційної системи. Перехід від резистивних екранів до ємнісним, відмова від управління стилусом на користь пальця, поява жестів мультитач, та й взагалі всіх базових принципів використання пристроїв, створення колосального ринку мобільних сервісів і додатків — в ті часи було дійсно важливо проробляти рік від року величезну роботу, значно переглядати і розширювати функціональність або зовнішній вигляд операційної системи.

Огляд iOS 12

Хорошим прикладом може послужити джейлбрейк ком’юніті. Якщо колись злом системи мав сенс, міг радикально поліпшити користувальницький досвід і суттєво розширював можливості мобільних пристроїв, то тепер мало хто згадує про це. Необхідність в альтернативних магазинах системних твиков давно відпала, а значить, разом з цим повинна була відпасти потреба у випуску оновлень операційної системи з істотними нововведеннями. Ми вже маємо пристрої, якими класно користуватися.

Ні, компанія Apple могла б щороку або два перевертати з ніг на голову призначений для користувача досвід новими інтерфейсами або переглядом принципів роботи з пристроями — але хто б залишився у виграші від цього? Кілька відсотків користувачів-ентузіастів, яким хочеться змін заради самого факту змін? Ми давно залишили в минулому ті часи, коли гаджети були саме цікавими. Тепер вони стали повсякденністю, а в повсякденному цінується стабільність, комфорт і передбачуваність.

Уявіть себе водієм: в минулому році був кабріолет на автоматі з правим кермом, в цьому році — суворий рамний позашляховик з лівим, через рік вас посадять на кабріолет Tesla з автопілотом, потім вручать задньопривідний спорткар на механіці. А весь цей час вам потрібен був великий і безпечний сімейний кросовер. Аналогічне справедливо для смартфонів.

Уже нікому не цікаво ставити десятки погодних додатків заради того, щоб подивитися на чергову порцію досягнень в дизайні інтерфейсів, варіанти вибору осудних фінансових планувальників і повсякденних таск-менеджерів можна перерахувати по пальцях, але ж ще залишиться запас для решти в ходу RSS-читалок. А якщо чесно, то просто настав час, коли для більшості покупців нові емодзі цінніше додаткових функцій, а продовження підтримки старих пристроїв більш важливе передчуття нового.

Огляд iOS 12

Втім, не хотілося б применшувати кількість змін в iOS 12. Насправді їх дуже багато і деякі з них дійсно важливі. Але різниця в тому, що тепер установка нової версії операційної системи має цінність для всіх користувачів, а не тільки для купки ентузіастів.

Життєвий цикл І ПРОДУКТИВНІСТЬ

На першому місці в списку змін iOS 12 виявився список незмінного. Встановити нову версію операційної системи можна на всі пристрої, які підтримували минулої. А значить, представлений 10 вересня 2013 роки (п’ять років тому) смартфон iPhone 5s і теж давній iPad Air не втрачають актуальності. При цьому оновлення не просто є для старих пристроїв, воно значно підвищує їх швидкодію. За вимірами Apple, до 70% швидше запускається камера, до 50% швидше з’являється клавіатура, до 2 разів швидше відкриваються додатки при інтенсивному використанні пристрою.

Огляд iOS 12

Операційна система iOS 12 не просто демонструє рекордне життєвий цикл старих пристроїв, вона допомагає ще сильніше продовжити термін їх використання. Це дуже важлива подія для всієї індустрії, оскільки Apple показує нам, що зовсім не обов’язково прагнути до щорічної зміні смартфона або навіть купувати нові пристрої раз в два роки. З одного боку досить складно звикнути до того, що зовсім не обов’язково часто мріяти про новий пристрій, але з іншого боку це стало новою реальністю: базові функції смартфона здатна без компромісів виконувати модель навіть п’ятирічної давності. Потужності навіть старих моделей вистачає для роботи з додатками і запуску ігор, а якість зйомки фотографій і відео нехай і не дотягує до актуальних флагманів, але залишається прийнятним для невибагливого користувача.

До речі, на останній презентації iPhone представники Apple озвучили думку, що для них стає важливим максимальне збільшення життєвого циклу пристроїв, а не стимулювання покупців до щорічної заміни старого апарату на новий. Це було сказано в розрізі екологічної проблеми, проте не суперечить можливих змін в загальній стратегії компанії.

БІЛЬШЕ КОНТРОЛЮ

Одночасно з великими можливостями вибору того, як довго користуватися смартфоном без заміни на нову модель, користувачі iOS 12 отримають нові інструменти контролю над тим, скільки часу і уваги вимагають пристрою. Нова версія операційної системи пропонує модель більш усвідомленого споживання контенту, використання ігор, додатків і роботи з повідомленнями за допомогою трьох інструментів: «Екранний час», «Угрупування повідомлень» і «Не турбувати».

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

«Екранний час» — інструмент статистики та контролю, який доступний в Настройках і в якості віджету для екрану «Сьогодні». Користувачі iOS 12 можуть за добу і за тиждень переглядати кількість отриманих повідомлень, підняттів смартфона, час використання певних ігор і додатків, а також категорій в цілому. Більш того, якщо іноді трапляється втратити відлік часу за іграми, соцмережами або іншими додатками, iOS 12 дозволяє налаштовувати ліміти на їх використання для себе, або ж для пристроїв об’єднаних сімейним доступом.

Наприклад, можна обмежити перегляд Facebook, Twitter і Instagram парою годин на добу або дозволити дитині не більше години в день грати і дивитися ролики на YouTube.

«Екранний час» дозволяє оцінити наскільки сильна залежність від смартфона і, в разі необхідності, допомогти людині більше часу проводити в реальному світі.
Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

«Угруповання» — це новий спосіб організації повідомлень в iOS 12. Оскільки у найактивніших користувачів смартфонів рахунок одержуваних повідомлень за тиждень йде на тисячі, часто хочеться навести порядок в повідомленнях і зменшити той тиск, який вони можуть на нас чинити.

Операційна система тепер збирає «стопки» з повідомленнями від одного додатках, свайпом по групі дозволяє швидко відключати звуки або повідомлення в цілому, а також автоматично пропонує вимикати повідомлення, з якими ви ніколи не взаємодієте.

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

«Не турбувати» — вже знайомий режим, який в iOS 12 отримав нові можливості. Якщо раніше при встановленому розкладі відключалися звуки, але загорявся екран при отриманні повідомлень, то тепер включений режим «Не турбувати» повністю блокує вхідну активність і дозволяє взагалі не відволікатися на смартфон. Наприклад, більше не доведеться йти на угоду з совістю, коли в ліжку ви бачите світло екрану і починаєте гадати: чи настав вам щось важливе, чи можна далі намагатися заснути або потрібно відволіктися на перегляд повідомлення?

Крім того, тимчасове включення цього режиму тепер має більшу гнучкість: можна активувати «Не турбувати» на одну годину, до вечора, до закінчення поточного події в календарі або до моменту відходу з поточного місця розташування.

Наприклад, за обідом ви включаєте «Не турбувати», спокійно насолоджуєтеся їжею, а коли виходите з ресторану режим автоматично відключиться, щоб ви не пропустили нічого важливого, забувши його деактивувати.

ЕМОЦІЇ ВІД СПІЛКУВАННЯ

Чи можна применшити значимість того, наскільки зручним і цікавим смартфон робить наше спілкування з близькими. Скільки б не було жартів на тему того як Apple може випустити проміжне оновлення системи, де з помітних змін тільки підтримка нових емодзі, потрібно зважати на те, що ми живемо в той час, коли спритно вставлений смайлик може сказати більше звичайних слів.

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

В iOS 12 з’явилася можливість здійснювати виклики за FaceTime за участю груп до 32 осіб, додалися чотири нових Animoji (коала, тигр, привид і ти-рекса), а сама технологія тепер «розуміє» підморгування і руху мови. А ще тепер можна створювати Memoji — схожих на вас персонажів, які теж повторюють міміку і можуть використовуватися для відправки повідомлень або дзвінків через FaceTime. Крім того, для відеодзвінків і повідомлень з’явилися ефекти камери. Вони дозволяють додавати стікери, фільтри і анімацію.

ПОРЯДОК У СПОГАДАХ

У міру зростання обсягів пам’яті (в актуальному поколінні це від 64 до 512 ГБ) і з урахуванням постійного поліпшення камер смартфонів ми робимо і зберігаємо всі доступні фотографії і відео. Заради інтересу я подивився статистику і зауважив, що рік від року кількість знімків у мене збільшується в кілька разів. Зараз в пам’яті мого iPhone вже майже 35 000 фотографій і при цьому я знаю людей з набагато більшим «багажем» спогадів. Навряд чи тепер можна знайти в собі сили навести порядок в фотографіях, видалити всі пов’язані знімки і невдалі дублі. В Apple явно усвідомлюють існування такої проблеми, тому в iOS 12 значно змінилося додаток «Фото».

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

Новий пошук з використанням штучного інтелекту дає підказки, які допоможуть знайти потрібний знімок за часом, місцем зйомки, людям або предметам в кадрі. А нова вкладка «Для вас» автоматично підбирає найкращі моменти з колекції, допомагає згадувати події в минулому, а також додає можливість швидко поділитися знімками з тими, хто зображений на них.

І ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

Продуктивність і термін служби, контроль над використанням пристроїв, забавні функції для спілкування і поліпшена робота з фотографіями і відео — все це я вважаю головними змінами в iOS 12. Це ті функції, які щодня будуть в ходу і допоможуть отримати ще кращий досвід використання операційної системи . Втім, зміни цим не обмежуються і компанія Apple виконала велику роботу над тим, щоб у міру використання ми відкривали для себе ще більше приємних дрібниць. Коротко розповім про основні.

Швидкі команди Siri — асистент тепер аналізує використання сторонніх додатків і пропонує актуальні дії на екрані блокування або нижче пошуку Spotlight. Крім того, можна створювати власні швидкі голосові команди в новому розділі налаштувань Siri, ця технологія працює на основі купленого Apple додатки автоматизації дій WorkFlow.

Нові можливості Siri — асистент тепер можна підказати результати змагань, паролі і знаходити для вас потрібні знімки і ролики в додатку Фото.

Apple Books — додаток для читання книг отримало новий дизайн.

Акції — оновлене додаток отримало покращений інтерфейс, розділ з діловими новинами, а також стало доступно на iPad.

Диктофон — тепер це додаток є на iPad, голосові записи будуть синхронізуватися між пристроями через iCloud.

Measure — новий інструмент, який дозволяє вимірювати об’єкти в реальному світі за допомогою камери і технологій доповненої реальності.

Конфіденційність — тепер Safari забороняє сайтам без вашого дозволу відстежувати вас при використанні кнопки «Поділитися» або віджетів для коментарів.

Генератор складних паролів — тепер, коли ви створюєте на будь-якому сайті обліковий запис, Safari запропонує згенерувати і зберегти надійний пароль.

Заповнити форму кодів безпеки — одноразові паролі з SMS тепер не потрібно запам’ятовувати і вводити вручну, відразу після отримання вони будуть з’являтися на клавіатурі в рядку підказок.

Статистика акумулятора — тепер в налаштуваннях можна не тільки подивитися знос, але також наочний графік використання акумулятора за останні 24 години або 10 днів. Це дозволяє обчислити самі «ненажерливі» ігри та програми і подумати про те, як оптимізувати енергоспоживання.

ARKit 2 — розробники отримали можливість створювати ще більш видовищні програми з доповненою реальністю, а користувачам тепер будуть доступні на багато користувачів ігри.

CarPlay — додана підтримка сторонніх додатків навігації.

А ТЕПЕР ЗОВСІМ ДРІБНІ ЗМІНИ

Огляд iOS 12: враження, головні зміни, приємні дрібниці

— При використанні функції «Зручний доступ» повідомлення теж спускаються на підлогу екрана вниз
— В Панелі багатозначності закривати додатки тепер можна свайпом
— В Панелі управління з’явився запуск камери для сканування QR-кодів
— Поліпшено роботу Spotlight з пошуку в сторонніх додатках
— У диктофон можна вибрати назви за замовчуванням, тривалість зберігання і якість записів
— У Face ID можна додати особа другої людини
— У додатку «Активність» для власників Apple Watch стали доступні персоналізовані нагороди і змагання з друзями
— Редактор скріншотів отримав більше кистей
— Блокування роз’єму Lightning для захисту від злому включається через годину після останнього використання пристрою
— Покращено обмін паролями між найближчими пристроями iOS і Mac в межах одного облікового запису Apple ID
— Центр управління на iPad тепер відкривається з правого верхнього кута
— Розкладка клавіатури на iPad повернулася до версії з iOS 10

НАШІ ІНСТРУКЦІЇ З iOS 12

Як використовувати екранний час для батьківського контролю в iOS 12

Як тимчасово відключити повідомлення на заблокованому екрані в iOS 12

Як швидко видаляти всі повідомлення з iPhone без 3D Touch

Як поділитися паролем по AirDrop в iOS 12

Як використовувати клавіатуру в режимі тачпада на iPhone без 3D Touch під керуванням iOS 12

Як подивитися погодинне використання акумулятора iPhone на iOS 12

Як відключити нав’язливі пошукові пропозиції Safari в iOS 12

Як включити власні відеоплеєри сайтів в Safari в iOS 12

Як зміняться дизайн і можливості Books в iOS 12

Як створити Memoji на iPhone X

Як налаштувати Face ID в iOS 12 для двох користувачів

Як включити показ значків на вкладках в Safari на iOS 12

Як швидко поділитися фотографією в iOS 12

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector