Кращі програми для зменшення або збільшення фотографій без втрати якості

Багато з нас неодноразово стикалися з проблемою збільшення фото або картинок, завжди хочеться зробити це так, щоб не втратити при цьому якість. Сучасні інструменти і додатки дозволяють зробити це в кілька кліків. В інтернеті є безліч програм для збільшення і зменшення розміру фото, платних і безкоштовних, які можуть надавати безліч інших можливостей.

Кращі програми для зменшення або збільшення фотографій без втрати якості

Вибір програми для зменшення або збільшення фотографій без втрати якості.

PhotoZoom Pro

PhotoZoom Pro від BenVista — це спеціалізована програма для збільшення фото. Безліч доступних об’єктів редагування, а також підтримка новітніх технологій, які передбачають обробку зображень, роблять програму PhotoZoom Pro важливим доповненням професійної майстерні, що займається обробкою цифрових фотографій.

PhotoZoom Pro використовується всюди, де необхідно підкреслити фрагмент, деталь фотографії, але не можна знизити якість фотографії. В алгоритмах інтерполяції зображення використовуються інноваційні S-Spline, S-Spline XL, S-Spline Max, що дозволяють отримати значне збільшення при збереженні якості зображення на рівні більшості комерційно доступного програмного забезпечення для обробки фотографій. Ці алгоритми також підтримують збільшення зображень у форматі JPEG, що дозволяє звести до мінімуму спотворення і шум, характерні для стиснених зображень з втратами.

PhotoZoom Pro

Основні особливості програми:

 • підтримка дуже високих дозволів — до 1000000 x 1000000 пікселів, максимальний розмір файлу зображення до 16 EB (exabytes);
 • вбудований інструмент для обрізки фотографій;
 • функція «зерно», що створює враження природності збільшеною фотографії;
 • можливість автоматичної обробки (пакетного) великої кількості фотографій;
 • велика бібліотека зумовлених налаштувань, оптимізованих для типу та формату зображення;
 • можливість визначати і зберігати власні настройки обробки зображень;
 • запатентовані алгоритми інтерполяції зображень: S-Spline, S-Spline XL, S-Spline MAX, що дозволяють підтримувати високу різкість і деталізовані збільшені зображення;
 • набір базових інструментів і ефектів, які зменшують видиме спотворення збільшеного зображення;
 • набір додаткових інструментів, розроблених спеціально для зменшення шуму зображення, стиснутого в JPEG;
 • вбудований модуль дозволяє інтегрувати його з провідними рішеннями для обробки і ретушування зображення: Adobe Photoshop, Corel Photo-Paint (примітка: плагін встановлюється автоматично, коли програма установки виявить присутність Photoshop або Photo Paint в системі);
 • підтримка шарів і масок — шляхом інтеграції з Adobe Photoshop (програма надає допоміжні технології, які використовуються на сучасних робочих консолях для обробки зображень;
 • сумісність з багатоядерними і багатопроцесорними конфігураціями ноутбуків, ПК і Mac;
 • можливість використання потужності відеокарти для обробки зображень;

Ці технології гарантують, що PhotoZoom Pro повністю використовує апаратні можливості сучасних графічних робочих станцій.

SmillaEnlarger

SmillaEnlarger — безкоштовна, легка програма по зменшенню розміру фотографій. Модифіковані фотографії обробляються з використанням алгоритмів для різкості зображення і видалення шумів і спотворень. Додаток не має дуже широкі функціональні можливості, так що сподобається починаючим користувачам.

Процес зміни фотографії складається з декількох основних етапів. На початку роботи з інструментом потрібно завантажити фотографію з диска або зовнішнього носія — використовуючи діалогове вікно, метод «Drag Drop »або, що розкривається. Програма підтримує файли зображень в наступних форматах: JPEG, PNG, BMP, TIFF, PPM. Потім зображення обрізається або збільшується до необхідного розміру. У цьому випадку ми можемо використовувати можливість вручну вибирати область зображення або автоматично налаштовувати зображення на задані коефіцієнти (рівень масштабування, ширину, висоту, максимальні розміри і т. Д.).

Найбільш важливим кроком є ​​вибір алгоритму оптимізації — є 4 набори зумовлених налаштувань і можливість ручного налаштування параметрів програми для знімків, таких як рівень різкості і зменшення чутливості. Перед обробкою можна використовувати функцію попереднього перегляду отриманого зображення.

SmillaEnlarger

Іншими важливими рисами інструменту є:

 • робота з командного рядка;
 • ведення журналів операцій;
 • чергу завдань (виконання операцій по колекціях фотографій в автоматичному режимі);
 • зменшення картинки без втрати якості;
 • режим інтерфейсу дисплея в спрощеній версії (без додаткових опцій конфігурації);
 • можливість вставляти зображення з буфера обміну.

Проект поширюється під Open Source (GNU GPL) — має відкритий вихідний код і реліз для найбільш популярних операційних систем. SmillaEnlarger не вимагає установки, просто розпакуйте архів ZIP в будь-якому каталозі на жорсткому диску. Програма містить коротку документацію, що описує, як управляти деякими функціями.

FastStone Photo Resizer

Вам доводиться обробляти кілька або кілька десятків фотографій вручну, тому що вам потрібен інший формат або інші розміри, ніж, наприклад, зроблені камерою? Для нудного і одноманітного збільшення розміру багатьох фото використовуйте FastStone Photo Resizer. Утиліта допоможе зменшити або збільшити зображення. Програма невелика і пропонується як в інсталяції, так і в портативної версії — так що ви можете мати її під рукою завжди.

FastStone Photo Resizer

Програма використовується для послідовної обробки зображень без втрати якості, що означає, що можна тільки один раз встановити бажані параметри виведення зображення, і вони будуть застосовуватися до всіх зазначених файлів. Існує багато можливостей:

 • зміна розміру або обрізка всього зображення;
 • додавання колірних ефектів або корекція кольору;
 • додавання текстів і водяних знаків;
 • перейменування файлів відповідно до визначеного шаблоном — наприклад, послідовна нумерація;
 • пошук і зміна певної рядки в імені файлу;
 • збереження послідовності змін — корисно, якщо ви часто обробляєте схожі фотографії.

FS Resizer підтримує формати JPEG, BMP, GIF, PNG, TIFF і JPEG2000, має можливість розпізнавати структуру каталогів, а також дуже зручний попередній перегляд змін.

Приклад зміни розміру декількох фотографій

Після запуску програми у вікні зліва ми бачимо дерево каталогів нашого диска. Ми вибираємо з нього фотографії, розмір яких потрібно змінити — ми їх маркуємо, а потім натискаємо «Додати =>». Файли з’являться у вікні праворуч, і вся операція буде виконуватися на них. Щоб перейти до параметру зміни розміру, нам потрібна вкладка «Використовувати додаткові параметри (Змінити розмір …)», потім активується кнопка «Додаткові параметри».

На вкладці «Зміна розміру» виберіть розмір для зменшення ваги фото — ви можете ввести свої власні розміри або вибрати один із стандартних, доступних в списку. Якщо фотографії є ​​вертикальними і горизонтальними, ми також відзначаємо «Ширина і висота перемикача відповідає відношенню сторін» — тоді фотографії будуть зменшені відповідно до довжини стороною, а не тільки її шириною.

Змінити розмір фото

Після вибору опції натисніть «ОК» і поверніться в головне вікно програми. Тепер просто виберіть:

 • шлях каталогу, в якому повинні бути збережені вихідні файли;
 • можлива схема для створення їхніх імен.

Потім натисніть кнопку «Конвертувати» і почекайте, поки програма не від’ôднаôтесь конвертування файлів. В процесі показується інформація про вашу роботу, включаючи вихідний і кінцевий розмір фотографії, є поточний попередній перегляд змін. Коли робота програми закінчується, у вас вже будуть готові фотографії в тому розмірі, який ви вибрали.

GIMP

GIMP — це програма для обробки цифрових фотографій і створення растрової графіки, а також для збільшення фото без погіршення. Додаток є безкоштовною альтернативою Adobe Photoshop або Corel PaintShop Pro і дозволяє використовувати великий набір інструментів, настроювань, фільтрів і плагінів, корисних при редагуванні і створенні растрових зображень. Програма, зокрема, дозволяє малювання, ретуш фотографій, переміщення, видалення, копіювання, дублювання і перетворення фрагментів зображень, управління фоном, введення тексту, коригування кольорів та інших властивостей зображень, застосування шарів і масок.

GIMP

GIMP розпізнає різні пристрої введення (наприклад, графічні планшети), має функцію, яка дозволяє вам використовувати бібліотеку GEGL (глибина кольору на канал може перевищувати 8 біт), підтримує прозорість з використанням альфа-каналу. Основні можливості програми:

 • великий набір готових кистей, візерунків і градієнтів, ви можете їх модифікувати і створювати нові, є також готові логотипи (меню Файл / Створити / Логотип);
 • набір інструментів для маркування, малювання і перетворення — колір переднього плану / тла, виділення (прямокутне, еліпс, від руки, чарівна паличка, вибір кольору, передній план, інтелектуальні ножиці, які відзначають область і регулюють краю), перо (як в Photoshop) , вибір кольору, збільшений вигляд, лінійка, зміщення, вирівнювання, обрізка, поворот, масштабування, нахил, перспектива, відображення, перетворення рамки, текст, заливка кольором, градієнт, олівець, кисть, ластик, аерографія, нитка (каліграфія), клонування ( штамп), перспектива, раз митіе / різкість, зменшення або затемнення;
 • кожен з цих інструментів має свої власні, часто складні настройки — наприклад, параметри накладення, непрозорість, розмір, форма, кут, співвідношення сторін, і багато інших;
 • функція редагування — обрізання і копіювання (також вид вибору), вставка, нові шари, шаблони або кисті, вирізати, копіювати і вставляти вміст буфера, очищення виділення або всього зображення, кольору заливки переднього плану, колір фону або шаблон;
 • параметри зображення — дублювання, установка кольорової палітри (RGB, градації сірого, завантаження колірного профілю з диска і т. д., режим сканування кольору), перетворення (гортати, обертання), розміри полотна, розмір друку, масштабування зображення, обрізка зображення, вирівнювання шарів, включення напрямних і сітки, властивості зображення;
 • настройка кольору — баланс, відтінок, яскравість, насиченість (також для обраного основного кольору), контрастність, поріг, рівні, криві, зменшення кольору, інверсія, автоматична настройка кольору (вирівнювання, баланс білого, нормалізація, контрастне розтягнення і HSV, поліпшення кольору) , інформація (гістограма, кубічний аналіз квітів, згладжена палітра), фільтри, розфарбування, максимізація RGB, поліпшена контрастність Retinex, перетворення кольору в прозорість;
 • варіанти введення тексту — стандартна настройка для вибору типу шрифту, розміру і кольору шрифту, згладжування, вирівнювання;
 • набір фільтрів — різні типи розмиття, підвищення, спотворення, світла і тіні, шум, виявлення краю, відображення, рендеринг, фільтр для веб-сторінок, анімація фільтрів або використання дизайну каналу Alfa, можливість скористатися скриптів Python і Script-Fu-Fu;
 • робота з шарами і масками шарів — можна створювати нові шари (також з зображення, видимого при виборі), видаляти існуючі, групувати, дублювати і закріплювати шари, скидати настройки, контролювати порядок шарів в стек, маску шару, включаючи вибір, прозорість, розміри кордонів шару, регулювання його розмірів і масштабування, здійснювати обрізку шару у відповідності з вибором і автоматичною обрізкою;
 • і багато інших корисних функцій.

Графічний інтерфейс програми виконаний на гідному рівні і має відмінні параметри конфігурації. Робота з софтом не повинна представляти серйозну проблему для людей, що інтенсивно використовують, наприклад, Adobe Photoshop і тих, хто займається обробкою растрової графіки. Загалом, менш досвідченим користувачам доведеться витратити певний час на вивчення того, як правильно використовувати більш складні функції GIMP. Програма відображає короткі підказки, ви також можете використовувати змістовну довідку, крім того, на самому сайті проекту можна знайти керівництво користувача, мануали і інші інструкції.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector