Кращі програми для стріму на Twitch

Останнім часом популярність онлайн-трансляцій на відеострімінгових сервісах, таких як Twitch або YouTube значно підвищилася. Організація прямого ефіру за допомогою мережі інтернет може здійснюватися з метою розваг або отримання прибутку, причому зовсім чималому в разі залучення великої аудиторії. Транслювати в режимі реального часу можна абсолютно будь-які дії, як в аудіо, так і відео форматі, що дуже зручно, наприклад, для демонстрації додатків і навчання певним процесам. Але найбільш поширені проходження різних ігор, оскільки такі стрім підкріплені підвищеним інтересом користувачів. Для стримеров це прекрасний спосіб поєднати приємне з корисним, отримуючи за демонстрацію ігрового процесу додатковий дохід. На проекті Твіч збирається багатомільйонна публіка, яка спостерігає за якісними і цікавими трансляціями топових геймерів, які завжди готові поділитися ненудними роликами і поспілкуватися.

Кращі програми для стріму на Twitch

Вибір програми для стріму на Twitch.

Основна тематична спеціалізація платформи Twitch — комп’ютерні ігри, зокрема трансляції геймплея і киберспортівних турнірів. Для мовлення методом потокової передачі даних застосовується спеціальний софт, функціонал якого дозволяє виконати захоплення відео і обробляти його в міру необхідності. Найголовніше в роботі над створенням якісного стріму — правильна настройка обраної програми. Будучи зареєстрованим користувачем на платформі Twitch, можна не тільки виступати в ролі спостерігача, а й створити канал, щоб транслювати відео всіляких ігор, демонструючи ігровий процес з можливістю його коментування. Користувачі, які переглядають стрім, можуть вести обговорення транслюється гри в чаті, а також і сам стример може брати участь в бесіді.

Як вже було сказано вище, для онлайн-мовлення на Твічу потрібна спеціальна програма. Більшість з інструментів здійснення потокових трансляцій знаходяться у вільному доступі, але деякі функції софта можуть бути платними. Розглянемо кращі і найпопулярніші програми для стріму на Twitch, які використовуються бувалими стримерами і вже зарекомендували себе якістю і зручністю застосування. За допомогою такого софта можна вибрати дозвіл, якість відео, частоту кадрів і інші доступні настройки, при цьому здійснюючи трансляцію не тільки з екрана монітора, але також веб-камер або ігрових консолей.

Програми для стрімінга на Twitch

У різноманітті корисного софта, що застосовується для створення потокових трансляцій, незважаючи на схожість функціоналу, а також принципу роботи, можна виділити кілька найкращих варіантів, які підходять для стріму на Твіч. Звичайно, користувачі ґрунтуються на власних перевагах, вибираючи більш зручний для себе інструмент, але при цьому на просторах мережі присутні, безперечно, кращі багатофункціональні програми, що дозволяють досконало виконати поставлені завдання.

OBS Studio

На загальному тлі безлічі додатків для трансляції відео на Twitch яскравим і найбільш популярним представником є ​​Open Broadcaster Software або скорочено OBS. Багатофункціональний інструмент з підтримкою великої кількості пристроїв користується величезним попитом серед стримеров-професіоналів. Розробники продемонстрували світові також оновлений варіант програми, іменується OBS Studio, а й класична версія OBS має відмінний набір опцій, що відкриває безліч можливостей для створення високоякісного стріму. Додаток можна завантажити безкоштовно, доступна можливість установки плагінів, що розширюють функціонал сервісу, наприклад, підключення сервісів для збору грошей та інші корисні інструменти. Завдяки вбудованому рекордеру OBS підтримуються найпопулярніші формати відео для збереження результатів, такі як MP4, MKV, FLV, MOV та інші.

OBS Studio

Програма проста у використанні, виконавши необхідні настройки, відповідні також параметрам вашого комп’ютера, залишається вибрати джерело мовлення і ресурс для трансляції, після чого запускати процес. Ліміт на додавання відео та інших елементів відсутній, є можливість також під час стріму зберігати локальний файл на свій комп’ютер. Програма дозволяє вибрати повноекранний режим потоку або певну область, а додатково управляти процесом можна за допомогою «гарячих клавіш», що дуже зручно і до того ж економить час.

В налаштуваннях OBS доступні пресети популярних стрімінгових майданчиків, в числі яких і Твіч, але можна також вручну додавати адреси і виконувати інші зміни. Звук записується з мікрофона і внутрішнього каналу комп’ютера, при цьому є можливість регулювання гучності, додавання іншого фонового звучання, наприклад, з плеєра. У OBS Studio додатково до можливостей стандартної версії доданий екран для підготовки даних до онлайн-трансляції, присутні більше фільтрів і ефектів.

ПОРАДА. Мінусами програми можна назвати неможливість мовлення одночасно на кілька ресурсів і несумісність зі старими операційними системами (Windows XP), в результаті збільшення функціоналу підвищені вимоги до потужності комп’ютерів, але власників стареньких ПК може виручити класична версія софта.

XSplit Broadcaster

Інша відмінна програма для стріму на Твічу — Xsplit. Вона також знаходиться у вільному доступі, але функціонал безкоштовної версії дещо обмежений, також на всі трансляції накладається водяний знак виробника. Повноцінно оцінити всю міць сервісу пропонується з умовою придбання платного варіанту софта, користувачеві відкриється більше ефектів та інших можливостей, включаючи опцію Twitch-чату. Додаток XSplit має ті ж стандартні функції, що і OBS, але вигідно відрізняється можливістю мовлення на кілька ресурсів одночасно. Програма має стильний інтерфейс і проста в налаштуванні, тому буде зручна для початківців стримеров.

XSplit Broadcaster

Налаштовувати бітрейт, коректуючи якість, можна в процесі стріму. Є можливість додавати до трансляції захоплення відео з веб-камери і розміщувати його зменшене вікно в будь-якій частині екрану на свій розсуд. Спрощена версія ПО XSplit Gamecaster має тільки автоматичні настройки, витрачає менше ресурсів і рекомендується новачкам.

З недоліків XSplit — неповна русифікація, обмеження в наборі опцій і неможливість нанесення логотипу в безкоштовній версії.

FFsplit

Ще однією доброю програмою для стріму на Twitch є FFsplit. Додаток поширюється безкоштовно і при невеликому обсязі має гідний функціонал. У FFsplit передбачені преднастройки для популярних сервісів, в тому числі Twitch і YouTube, інтегрований рекордер, є можливість накладення тексту і перегляду поточних налаштувань потокового мовлення. Налаштування за замовчуванням передбачають не дуже зручний формат відео FLV, а «гарячі клавіші» не призначено. Трансляція зберігається в файл при вказівці кінцевого джерела на жорсткому диску.

З недоліків — відсутність функції мультістрімінга (не можна одночасно транслювати на кілька ресурсів), довга інсталяція, російська мова не підтримується.

FFsplit

Wirecast

Можливості професійної студії Wirecast охоплюють набагато більше, ніж просто трансляції геймплея. Функціонал програми включає захоплення відео відразу з декількох джерел, одночасне мовлення на різні ресурси, безліч ефектів, оформлення для трансляції в вигляді рамок, логотипу, тексту та інших елементів. Перевагою сервісу є також гнучке налаштування. Є можливість розділити трансляцію на потоки, налаштувавши зображення окремо для кожного зовнішнього джерела.

Доступна безкоштовна версія Wirecast, але вона має ряд обмежень, включаючи накладення логотипу розробника. Щоб скористатися розширеним функціоналом, доведеться викласти чималеньку суму в розмірі 495 доларів, а вартість професійного варіанту програми з підтримкою великої кількості зовнішніх пристроїв буде вдвічі вище.

Для використання Wirecast необхідний потужний комп’ютер, оскільки функціонал передбачає велике навантаження на «залізо». Крім того, до мінусів можна також віднести відсутність російської мови.

Wirecast

GeForce Experience

Програма відрізняється невеликим навантаженням на систему при оптимальному наборі необхідних стримеру опцій. Додаток GeForce Experience можна скачати безкоштовно, є підтримка російської мови, є управління за допомогою «гарячих клавіш» і запис відео в файл. Для стріму на Twitch можна використовувати доступний набір налаштувань або задати необхідні параметри вручну. Трансляції на кілька платформ відразу програма не передбачає, як і можливості стрім на власний сайт, проте, мінімальні витрати ресурсів під час мовлення для багатьох стримеров є вирішальним фактором при виборі інструменту організації потоку. Оскільки софт випущений виробником відеокарт NVIDIA, його використання передбачається тільки власниками комп’ютерів на базі відеоадаптерів від даної компанії.

GeForce Experience

Всі представлені додатки мають схожий набір основних опцій і дозволяють стрім як на Twitch, так і інші популярні платформи. Вибираючи програму для стрімінга, слід керуватися власними уподобаннями і необхідністю використання тих чи інших функцій, а поняття зручності інтерфейсу досить суб’єктивно, як і не всім стримера для освоєння функціоналу потрібна російська мова, якщо користувач досконало володіє англійською.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector