Кращі програми для читання тексту голосом

Книги несуть в собі вікову мудрість і історію цілих народів, яка продовжує відбиватися і на сторінках сучасних видань. Це спосіб передати поколінням накопичені знання, прищепити дітям любов до читання і культурні цінності. Сьогодні все більше людей віддають перевагу електронний або mp3-формат слова друкованим варіантами, практично заміщаючи чтиво на полицях версіями, що зберігаються на пристроях. Звичайно, ніщо не замінить запах нової книги, шелест перегортаємо сторінку і то відчуття, коли береш в руки улюблену книжку, ту, що прочитав вперше в дитинстві або колись запозичив зі шкільної бібліотеки і залишив жити у себе на полиці.

Кращі програми для читання тексту голосом

ТОП програм для читання тексту голосом.

Але ритм сучасного життя змушує витрачати свій час з максимальною практичністю, хоча читають люди навіть за умови великої зайнятості не перестають занурюватися в нові світи, використовуючи будь-які існуючі формати книг. Застосовувати для читання комп’ютери, планшети, смартфони та інші пристрої, що міцно ввійшли в наш побут, дуже зручно, тим більше що в інтернеті можна миттєво знайти потрібну літературу, заощадивши при цьому час і кошти. Тепер організувати цілу бібліотеку в телефоні не проблема, а тим, хто особливо зайнятий, допоможе програма для озвучування тексту. Простіше кажучи, поки ви займаєтеся іншими справами, голос з програми вголос читає написане. Утиліти для відтворення тексту можуть допомогти також людям з обмеженими можливостями або залучити інтерес дітей, які самостійно ще не читають, при цьому сприяючи розвитку сприйняття інформації на слух.

мовні движки

Синтезатори мови для прочитання тексту голосом виконують озвучування за допомогою спеціальних двигунів, від яких залежить якість прочитання. Голосові движки здатні говорити чоловічими, жіночими або дитячими голосами на різних мовах, можуть бути інтегровані в програму, або встановлюватися додатково. Поширюються вони безкоштовно або на комерційній основі, що безпосередньо впливає на якість відтворення і різноманітність голосів, які користувач може вибрати на свій смак. Для озвучування тексту застосовуються такі стандарти мовних движків:

  • SAPI 4 — застарілі версії, вже не використовуються на сучасних комп’ютерах;
  • SAPI 5 — застосовуються для ОС Windows XP і версій вище. Левова частка популярних движків працюють саме на SAPI

Платформа Microsoft Speech Platform — це набір інструментів для створення програм, що підтримують мовні технології. Для функціонування движка потрібна установка компонентів часу виконання Runtime і мовних пакетів Runtime Language, що застосовуються для розпізнавання або синтезу мови на різних мовах. Мовні движки не оснащені зовнішнім інтерфейсом, з цієї причини, щоб комп’ютер заговорив одного їх присутності в системі недостатньо, потрібен також спеціальний софт, який і буде служити інтерфейсом і виконувати масу інших функцій.

Сьогодні програм, що дозволяють відтворювати текст голосом, безліч. Всі вони мають різний набір опцій, можуть встановлюватися на комп’ютери, телефони та інші пристрої або працювати в режимі онлайн, багато хто підтримує російську мову. Щоб не качати все підряд, варто поглянути на рейтинг популярних продуктів, що дозволяють якісно відтворити текст голосом і вже зарекомендували себе серед користувачів.

Кращі програми для озвучення тексту

Об’єктивно сказати, який софт буде кращим, не можна, оскільки все залежить від вимог і власних уподобань користувача. Нижче представлений список гідних програмних продуктів, на які однозначно варто звернути увагу при виборі.

Acapela

Мовний синтезатор Acapela — один з найпопулярніших в світі, він розпізнає і озвучує тексти різних форматів на більш ніж 30 мовах, включаючи російську. Програма дозволяє вибрати швидкість читання і голос, який припаде до душі користувачеві, попередньо прослухавши його на сайті розробника. Для озвучення тексту російською доступні чоловічий (Микола) і жіночий (Олена) голосові движки. Другий з’явився пізніше і є вдосконаленим варіантом, але багатьом користувачам більше подобається тембр голосу Миколи. Тут знову ж таки все індивідуально.

Acapela

Продукт випускається на комерційній основі, скачати його можна з офіційного ресурсу Acapela. Доступні версії для поширених операційних систем Windows, Linux, Mac і мобільних Android і iOS. Установка не відрізняється складністю і не займає багато часу. Є і веб-версія, але її функціонал досить обмежений, максимальний поріг для озвучування встановлений в 300 символів, при цьому звучання все ж виконано на високому рівні.

Ivona Reader

Програма для читання тексту голосом Ivona Reader також буде відмінним варіантом, в її арсеналі є досить реалістичні голоси з природним звучанням і хорошою вимовою, є можливість перетворення тексту в формат MP3 для створення аудіокниг. Вважається однією з кращих, дозволяє читати будь-який текст, в тому числі новини, RSS, веб-сторінки, книги, електронні документи та інше. Програма має простий і зрозумілий інтерфейс, тому освоїти її функціонал не складе труднощів. Івона Рідер може бути корисна у вивченні мов, оскільки над якістю вимови потрудилися професійні диктори. Звичайно, як і інший софт, може деякі рідкісні слова вимовляти з неправильним наголосом або інтонацією, через що іноді істинний характер тексту не передаваем, але це скоріше загальна проблема не володіють інтелектом читців.

Ivona Reader

ICE Book Reader Professional

Популярна читалка електронних книг з багатим функціоналом, що підтримує практично всі можливі книжкові формати, за бажанням користувача відтворює текст голосом, хоча і не є звуковим конвертером. Серед можливостей програми — конвертація книг з одного формату в інший, створення MP3 / WAV-файлів з книги, відображення даних з архівів без додаткового застосування архіваторів, настройка опцій для комфортного читання, автоматичний скролінг і настройка його швидкості, закладки, функція запам’ятовування місця, на якому ви закрили книгу, і багато інших корисних інструменти. Великою перевагою ICE Book Reader Professional є також створення бібліотеки, зручна навігація по книгам і авторам. Програма знаходиться у вільному доступі, що не може не радувати, і сумісна з усіма популярними версіями Windows.

ICE Book Reader Professional

ToM Reader

Ще одна немолода, але зручна програма для читання книг на комп’ютері, що дозволяє озвучувати тексти із застосуванням мовного синтезу, для чого необхідна присутність на пристрої Speech API та мовного движка. Додаток розпізнає популярні формати файлів TXT, DOC, HTML і інші, створюючи візуальний ефект книжкових сторінок для комфорту прочитання. У будь-який момент користувач може перейти від читання до режиму озвучування тексту з можливістю підключення словників вимови для більш вдалого відтворення.

Є можливість використовувати закладки, виконувати пошук по тексту, налаштовувати шрифт, освітлення сторінок, звучання, швидкість прочитання і інші ефекти. Функціональні можливості дозволяють також організувати електронну бібліотеку зі зручною навігацією.

ToM Reader

Balabolka

Читалка представляє собою безкоштовну багатофункціональну говорить «живим» голосом утиліту, здатну розпізнавати неймовірну кількість форматів, таких як AZW, AZW3, DOC, DOCX, HTML, DjVu, MOBI, EPUB, PDF, PDB і інші, ніж вигідно виділяється на тлі інших «читалок ». Незалежно від того, з яких причин потрібно використання програми, будь то лінь, зайнятість або поганий зір, Balabolka буде корисна будь-якому користувачеві, якому потрібна озвучка текстів. Для читання голосом можуть застосовуватися різні движки, закачані на пристрій, при цьому краще використовувати платні варіанти, вони забезпечать кращу якість відтворення.

У наборі опцій є гнучке налаштування звучання і швидкості читання, тому кожен користувач зможе підігнати озвучку під власні вимоги. Відтворений текст можна формувати як аудіофайли у форматах MP3, MP4, WAV, OGG і WMA. Ще Талалайка хороша тим, що здатна читати з буфера, а також озвучує символи, що вводяться з клавіатури. Приємним бонусом є перевірка орфографії перед прочитанням. Утиліта має зручний інтерфейс, підтримує російську мову і функціонує на всіх версіях ОС Windows.

Balabolka

Govorilka

Утиліта Говорилка, також застосовується для озвучування тестових даних голосом відкриває файли в різних форматах (TXT, DOC, HTML і ін.), Говорить на різних мовах залежно від підключеного мовного движка. Незважаючи на простоту, має гідний функціонал, може прочитати текст із досить габаритних файлів розміром до 2 ГБ. Програма також дозволяє регулювати швидкість відтворення, гучність та інші ефекти, надає можливість запису тексту в формат MP3, WAV, запам’ятовує місце, на якому завершилось читання. Говорилка представлена ​​російською мовою, що полегшує її освоєння російськомовними користувачами, і відмінно працює на Windows 7, 8, 10.

Govorilka

Говорун +

Функціональна програма з невигадливою інтерфейсом, що застосовує для синтезу мови будь-які наявні на комп’ютері SAPI-движки. Говорун + читає тексти в TXT і RTF форматах, працює з буфером обміну, згортається в трей, а також інтегрується в оболонку і може запускатися з контекстного меню, що виводиться при натисканні правою кнопкою миші на текстовий файл. Результати озвучування можна зберігати в аудіофайл. Програма має вбудований медіаплеєр, напоминалку, а інтерфейс може налаштовуватися користувачем. Крім того, з Говоруном не засумуєш, додаток «приправлено» жартами, анекдотами, афоризмами і іншими розважальними фразами.

Говорун +

Sakrament Talker

Програма дозволяє відтворювати досить об’ємні тексти, розпізнає формати файлів TXT і RTF, в автоматичному режимі розпізнаючи кодування. Результати роботи можна зберегти в MP3, що дуже зручно для подальшого прослуховування на будь-якому пристрої. У додатку Sakrament Talker підтримуються всі відомі голосові движки, якість відтворення буде залежати і від обраного вами.

Sakrament Talker

Озвучування тексту може бути також реалізовано за допомогою веб-сервісів. Серед гідних варіантів From-text-to-speech, російський сервіс з поетичною назвою 2yxa, здатні переробляти великі обсяги тексту, чим може похвалитися не кожен ресурс. Звичайно, всі засоби для озвучення ще не ідеальні і навіть найкращі на сьогодні мовні технології не зможуть замінити читання людиною, але застосовуючи сучасні голосові движки, є можливість максимально наблизити якість читання до живого відтворення.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector