Команди в Telegram: навіщо потрібні і скільки їх існує

Гучне додаток «Телеграм» набуло популярності завдяки безпеки спілкування і постійно поповнюється функціоналу. Застосовувані алгоритми шифрування не дозволяють зловмисникам вкрасти інформацію, що не припускає для прочитання третіми особами. Навіть для державних відомств інформація з особистих листувань користувачів закрита, через що у творця месенджера Павла Дурова і виникли тертя з представниками закону.

Команди в Telegram: навіщо потрібні і скільки їх існує

Команди в Telegram прискорюють роботу з додатком.

Але головною фішкою «Телеграма» все ж є корисні інструменти, серед яких боти — спеціальні профілі, що імітують користувача і створені для взаємодії з живими людьми. Програми, що працюють всередині програми, прописані під різні функції і діють за заданими алгоритмами. Вони обробляють одержувані від користувача повідомлення і, підкоряючись командам, видають запитувану інформацію. Ботів може створювати будь-який власник аккаунта додатки, адаптувавши під свої потреби, тому сказати точно, скільки їх в «телеграмі» на сьогоднішній день, неможливо.

Bot «Telegram», реагуючи на команду користувача, може розсилати різну інформацію, текстову або містить вкладення (фото, аудіо, відео та інші файли), в залежності від напрямку, яке притаманне конкретному роботу. Багато компаній використовують цей інструмент для роботи з клієнтами, для онлайн-консультацій або продажів, так що за допомогою ботів «Telegram» можна не тільки отримати розсилку свіжих новин, курсу валют, прогнозу погоди, а й замовити піцу, суші, викликати таксі і навіть купити квиток за вигідною ціною.

ПОРАДА. Ці роботизовані помічники істотно економлять час і полегшують життя людям, взявши безліч рутинних обов’язків на себе. Деякі боти мають функцію русифікації додатка, ніж багато користувачів успішно користувалися до виходу оновлення «Телеграм», що включає цю опцію.

Як почати спілкування з ботом

Діалог з будь-яким роботом здійснюється в такому ж чаті, як і з живими користувачами «Телеграм». Почати користуватися ботом дуже просто, але для початку його потрібно знайти.

 • відкрийте месенджер і в рядку пошуку введіть назву шуканого робота;
 • в результаті система видасть ім’я потрібного контакту, додайте його;
 • перейдіть до діалогового чату і почніть спілкування командою / start;
 • після цього вам стане доступним меню бота, і можна буде продовжити з ним роботу.

Bot «Telegram» взаємодіє з користувачем за допомогою відправляються йому запитів, а в деяких випадках розсилає повідомлення по заданому таймером.

Початок роботи з ботом

Як створити бота

Зробити власного робота і налаштувати його за своїми вимогам може кожен користувач програми. Створити заготовку для будь-якого бота, незалежно від його призначення, можна не виходячи з «Телеграм», звернувшись до прабатька роботів BotFather. Для цього необхідно:

 • знайти і додати до себе @BotFather; Початок роботи з BotFather
 • відправити йому запит на створення нового бота — команда / newbot;
 • придумати свого дітища ім’я, в якому закінчення «bot» є обов’язковим;
 • після цих маніпуляцій BotFather надішле вам унікальний ключ-токен, його потрібно буде скопіювати і зберегти в будь-якої текстовий файл. Цей набір символів знадобиться вам для подальшої настройки;Створення свого бота
 • фото аккаунта можна поставити, відправивши команду / setuserpic, і додавши зображення;
 • заготовка для бота готова, тепер справа за його навчанням.

Необхідно оснастити робота різними функціями, в залежності від обраної спрямованості програми. Якщо ви володієте хоча б мінімальними навичками програмування, то можете прописати необхідний функціонал вручну, але якщо немає — на допомогу прийдуть спеціальні сервіси для настройки ботів, деякі з них надають можливість це зробити безкоштовно, як, наприклад, Chatfuel. Щоб скористатися даною конструктором для навчання вашого новоспеченого помічника, необхідно зробити наступні дії:

 • додати робота @Chatfuel;
 • використовувати команду / addbot і вставити той самий токен, збережений вами при створенні заготовки;
 • ваш bot «Telegram» буде збережений на сервісі Paquebot, де є можливість прописувати його функціонал, наділяти новими вміннями і задавати список команд, на які бот згодом буде реагувати.

Установка і настройка Chatfuel

Якщо ви задумали створити робота зі складними опціями, а навичок програмування не маєте, краще довірте справу професіоналам, які зможуть налаштувати інструмент, врахувавши всі ваші побажання. Скористатися такими послугами можна на будь-якому із сервісів по навчанню роботів або знайти фахівця в тематичних групах «Телеграм».

Команди «Telegram» для управління ботами

Порахувати кількість ботів, а вже тим більше кількість команд для них нереально, адже вони створюються кожен день і є унікальними програмами, прописаними під певні дії, тому розпізнаються ними коди відрізняються. Для того щоб визначити наявний функціонал бота, в діалозі з ним введіть символ «/». Після увімкнення командою / start або написанні косою риси користувачеві стане доступний набір всіх можливих функцій для конкретного робота, а якими вони будуть — на те вже воля творця помічника. З символу «/» починаються всі «Telegram» команди, використовувати його на початку коду обов’язково. При цьому загальна довжина запиту повинна складати не більше 32 символів.

Наприклад, список основних команд BotFather виглядає так:

 • / Newbot — створення нового робота;
 • / Setname — зміна найменування;
 • / Setdescription — опис функціоналу бота;
 • / Setabouttext — трохи інформації у профілі;
 • / Setuserpic — установка фото аккаунта;
 • / Setcommands — функції, доступні при наборі символу «/»;
 • / Setjoingroups — додавання робота в співтовариство;
 • / Deletebot — видалення профілю.

Незважаючи на особливості функціоналу, існують стандартні команди, їх здатний розпізнавати практично кожен з ботів:

 • / Start — команда, з якою починається діалог з роботом;
 • / Help — допомога користувачеві в роботі, список можливостей чат-бота та інша допоміжна інформація;
 • / Settings — жодних певних установок.

У «телеграмі» є можливість ділитися цікавими ботами зі своїми друзями (кнопка Share — поділитися) або додавати в групи, учасником яких є користувач, який вирішив це зробити (Add To Group). В особі роботизованого аккаунта можна придбати відмінного помічника для розвитку вашого бізнесу, значно заощадити час на пошуку інформації або ж просто урізноманітнити своє дозвілля.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector