Яка платіжна система краще: Android Pay, Apple Pay і Samsung Pay

Стрімкий розвиток сучасних технологій сьогодні дозволяє користувачам не просто здійснювати безготівковий розрахунок, але і робити це без банківської карти за допомогою смартфона. Серед величезної кількості платіжних систем даний вид оплати покупок вже набув широкого поширення на території Росії. Умовами для можливості оцінити переваги є наявність смартфона з тих, що «свіжіше» і підтримують цю функцію, встановлене спеціальний додаток і рахунок в банку, з якого і будуть списуватися кошти.

Яка платіжна система краще: Android Pay, Apple Pay і Samsung Pay

Порівняння платіжних системи: Android Pay, Apple Pay і Samsung Pay.

Безконтактна оплата покупок особливо зручна для власників кількох карт, тепер немає необхідності носити з собою стопку пластика в гаманці, власне, як і не потрібен сам гаманець, адже в ролі платіжного інструменту тепер виступає смартфон. Сьогодні більшість банків підтримують даний вид послуги, надаючи своїм клієнтам всі доступні варіанти використання своїх коштів і намагаючись не відставати від часу, що в умовах жорсткої конкуренції вигідно також фінансовим організаціям. Сервіс надається власникам пристроїв Apple, Samsung, а тепер і власникам девайсів на базі Android, при цьому смартфони повинні підтримувати цю опцію, маючи вбудований модуль NFC, що забезпечує безконтактну оплату (апарати Самсунг додатково підтримують і технологію MST).

Яка платіжна система краще

Незважаючи на той факт, що технологія впроваджується повільно, адже для повсюдного здійснення необхідна установка відповідного обладнання, у такої системи оплати великі перспективи. Гонка відомих брендів забезпечила втілення платіжних систем на смартфонах, що працюють на найпопулярніших в світі платформах. Послуга безконтактної оплати доступна, якщо у користувача встановлено одне з наступних програм:

  • Apple Pay;
  • Samsung Pay;
  • Android Pay.

Кожна з платіжних систем має свої особливості та переваги. Яка з них краще, Apple Pay, Google Pay або Samsung Pay — питання більше індивідуального характеру і залежить від багатьох факторів. Вибір в першу чергу залежить від марки смартфона, яку ви віддаєте перевагу. Для iPhone буде застосовна виключно Apple Pay, система оплати Samsung Pay підійде власникам апаратів однойменної торгової марки, ну а Android-пристроями підтримується система платежів від корпорації Google.

Одвічна «битва титанів» не дозволяє продуктам світових брендів відставати один від одного в технічному розвитку, тому явних відмінностей у використанні систем трохи, а для рядового користувача вони ледь помітні, причому принцип здійснення безконтактної оплати у всіх випадках аналогічний, і осягнути його не зажадає великих зусиль. Раніше всіх на арену вийшла розробка компанії Еппл, що увійшла в маси в 2015 році (росіяни мали можливість оцінити сервіс до 2016 року), за нею йдуть Самсунг і Гугл, допрацювавши Google Wallet. У Росії сервіс Android Pay був запущений пізніше за інших, рік тому, проте, платіжний інструмент швидко здобув популярність зважаючи на велику кількість користувачів ОС Андроїд. До слова, власники смартфонів Самсунг також можуть використовувати дану систему оплати.

Операції Apple Pay і Android Pay виконуються за технологією NFC (Near-Field Communication) за рахунок терміналів з модулем NFC. Найбільші торговельні точки великих міст вже придбали необхідне обладнання, але продавці трохи менших масштабів не поспішають обладнати свої робочі місця новими пристроями, а про зовсім дрібних магазинах або тих, що розташовані в селах, немає й мови — туди технології добираються десятиліттями. Проте, вже звичні термінали, які дозволяють розплатитися карткою, поширені досить широко, що робить систему Samsung Pay, яка застосовує крім NFC також технологію MST (Magnetic Secure Transmission), емулює магнітну смугу, більш практичною у використанні.

Використання технології Near-Field Communication

Щоб розплатитися за покупку, досить просто піднести смартфон до такого терміналу, тоді він подасть магнітний сигнал про транзакції. Тут Самсунг обходить своїх конкурентів, використовуючи обидві технології, завдяки чому система більше застосовна на практиці, але відсутність платежів через додатки зрівнює шанси, і тут уже вперед виривається Apple Pay, яка має цю опцію, успішно розширюючи список підтримуваних сервісів. Слідом за Еппл впровадила послугу в функціонал і компанія Гугл. Максимальна кількість карт, з якими взаємодіє Apple Pay — вісім, Samsung Pay обмежується десятьма, а для Android Pay цих обмежень не існує.

Простота використання

Будь-яка з представлених систем оплати проста в застосуванні. Apple Pay і Android Pay мають автоматичну активацію поблизу терміналів. Від вас буде потрібно лише авторизація платежу за допомогою сканера відбитків, куди необхідно просто прикласти палець. Ті ж дії потрібно зробити і у випадку з Samsung Pay, але спочатку активувати додаток за допомогою кнопки на екрані смартфона, що також не займе багато часу. Складнощі можуть виникнути лише при необізнаності персоналу, адже багато касирів просто не знають про цю функцію розумних телефонів і можливості розплатитися таким способом через термінал для магнітних карт. Операції понад 1000 рублів вимагають введення ПІН-коду на терміналі.

Оплата через Samsung Pay

Оплата без інтернету

Apple Pay і Samsung Pay для зберігання призначених для користувача даних використовують чіпи, які мають високий рівень захисту, а фінансові операції здійснюються на смартфонах, з цієї причини з’єднання з мережею Інтернет для виконання оплати без потреби. У випадку ж з Android Pay інша справа. Оскільки до смартфонам пред’являються більш демократичні вимоги, то вони можуть не мати чіпів, що зберігають інформацію користувача на пристрої, тоді як унікальні цифрові маркери для кожної операції будуть згенеровані на сервері. У зв’язку з цим потрібно періодично підключати апарат до інтернету. Без нього є можливість оплатити не більше шести покупок протягом обмеженого часу.

Безпека

Багатьох користувачів турбує безпека даних платіжних систем, що цілком логічно, адже справа стосується фінансового добробуту власника банківського рахунку. При використанні NFC-терміналів для виконання операції застосовуються спеціальні маркери, що передаються в зашифрованому вигляді замість даних банківської карти. За безпеку платежів і самого смартфона відповідає Secure Element (елемент безпеки), тобто чіп, вбудований в пристрій і генерує одноразові коди, які підміняють цифри карти, тому перехоплення даних виключений.

УВАГА. Схема захисту MST-платежів відрізняється, при активації цього виду оплати індукційна котушка пристрої Samsung за короткий часовий відрізок пропускає альтернативний струм, створюючи динамічне магнітне поле, доступне для читання терміналом, тому оплата аналогічна використанню пластикової картки і ризики втрати коштів нітрохи не вище, ніж, якби ви розплатилися картою.

Навіть якщо зловмисник заволодів пристроєм Еппл, Самсунг або Андроїд, використовувати засоби за допомогою Android Pay від Google, Apple Pay або Samsung Pay не вдасться. При цьому ви відразу виявите пропажу (тоді як з картками це не завжди можливо), і зможете для більшої впевненості скористатися програмою Find My Phone або звернутися в банк і зупинити роботу сервісу. У разі несприятливого результату ситуації і оплати смартфоном без вашого відома, максимум пройде без підтвердження три суми, що не перевищують 1000 рублів. До того ж всі операції, що виконуються без введення ПІН-коду, можна оскаржити в фінансової організації.

Програма Find My Phone

Підтримка банків та операторів

Кожна з розглянутих платіжних систем підтримується великими фінансовими організаціями та операторами зв’язку ATT, Sprint, Verizon Wireless, T-Mobile (для пристроїв, привезених з США). Оператори не застосовують модифіковані сімки, всілякі чіпи та інші елементи для забезпечення безпеки, а ось ваш банк вже, знаючи телефонний номер, до якого прив’язана карта, при будь-яку підозрілу активність може заблокувати сервіс, навіть якщо ви не зверталися з цим проханням.

Найдовший, причому регулярно поповнюється перелік банків-партнерів у продукту від Apple, користувачам доступна робота з дебетовими картами і кредитками найбільших банків Росії, таких як Ощадбанк, ВТБ-24, Відкриття, Газпромбанк, Тінькофф, ПО «Яндекс. Гроші »та інші відомі фінансові установи. Система Android Pay, незважаючи на свою молодість, також не має наміру відставати, і співпрацює з банками ВТБ-24, Россельхозбанк, Барс, Відкриття, Точка та іншими. Система від компанії Самсунг працює з картами Visa і MasterCard багатьох банківських організацій, в т. Ч. Райффайзенбанк, Сбербанк, Тінькофф та інших.

Додатки та підтримувані пристрої

Процедура настройки для кожної з систем аналогічна, для підтримуючого додаток пристрої можна скачати його з офіційного магазину. Далі йдуть настройки: установка пароля або блокування за допомогою сканера відбитків, введення інформації прив’язуємося картки, смс-верифікація, для продовження установки слід погодитися з умовами використання.

Система Apple Pay доступна за замовчуванням на пристроях iPhone 6 версії і вище, але може також використовуватися п’яте айфон в комбінації зі смарт-годинами. Samsung Pay призначена для нових моделей однойменних апаратів Galaxy серії A, S, Note і вище, додаток є можливість безкоштовно завантажити з Google Play Store і після його запуску піднести карту знизу екрану для зчитування інформації. Система Android Pay здатна працювати на різних пристроях з чіпом NFC, а також операционкой Android 4.4 KitKat і «свіже». Додаток теж знаходиться у вільному доступі і завантажується з Гугл Плей.

Android 4.4 KitKat

Хто ж все-таки виявиться на вершині «харчового ланцюжка», Apple, Samsung або Google — покаже час. А поки залишається перебувати не тільки в очікуванні результату битви брендів-гігантів, а також розширеного функціоналу платіжних систем, але і бути широко розповсюдженим терміналів для роботи з смартфонами, оскільки поточне положення справ не дуже сприяє розвитку нових інструментів платежів.

Незважаючи на відсутність божевільного попиту, система безконтактних платежів за допомогою смартфонів — це новий виток у розвитку сучасних технологій, що полегшує життя користувачам. Зовсім недавно важко було й уявити процедуру оплати за покупки за безготівковим розрахунком, використовуючи смартфон або смарт-годинник, тепер же власникам банківських карт не обов’язково носити їх з собою, щоб розплатитися за придбання. Цей факт не може не радувати і перспективи розвитку даного напрямку інструментів оплати вельми багатообіцяючі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector